Bizakodva várhatta a kedd esti megmérettetést a zöld-fehér gárda, az elmúlt három játéknapon nem talált legyőzőre, két döntetlen és egy győzelem volt a mérlege. Az odavágók során a Galaci United otthonában 8–1-es vereséget szenvedett a Sepsi-SIC, így volt amit törlesztenie ellenlábasával szemben.
Ennek megfelelően fel is készült kellően az összecsapásra Mánya Szabolcs együttese, bátran kezdett a címvédő ellen. Mindkét fél előtt adódtak kisebb-nagyobb lehetőségek, de az első percekben mindkét háló érintetlen maradt.
A gólcsend a 9. percben tört meg, ekkor Cojocaru volt eredményes, előnyhöz juttatta a vendégeket.
A folytatásban nem sokat változott a játék képe, jól reagálta le a helyzetet a sepsiszentgyörgyi csapat, az egyenlítés azonban nem jött össze, 0–1-es eredménnyel mehettek szünetre.
A második felvonásban többet kockáztatott a Sepsi-SIC, törekedett a gólszerzésre, azonban ez a második húsz percben sem sikerült, ellenben a galaciakkal, akik Ricardinho révén kétszer is betaláltak, ezzel végleg eldöntve a három pont sorsát.
A háromszéki alakulat háromgólos vereséget szenvedett el és habár nem sikerült betalálnia, így is az utolsó pillanatig küzdött.
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 9. forduló:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Galaci United 0–3 (0–1),
gólszerzők: Cojocaru és Ricardinho (2).
| 2024. 11. 09. 13:00 | Dévai West Dévai West | Luceafărul Buzău Luceafărul | 5-0 |
| 2024. 11. 09. 18:00 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 31-0 |
| 2024. 11. 11. 16:00 | Temesvári CFR Temesvári CFR | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 0-5 |
| 2024. 11. 12. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | Galaci United Galac | 0-3 |
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Egymás ellen játszott hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának első négy helyezettje. A párharcokból az Agyagfalvi Lendület jött ki nyertesen, a tavaszi folytatásig három pont előnnyel vezeti a bajnokságot.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!