Galac megsemmisítő vereséget mért az FK Székelyudvarhelyre

Zátyi Tibor 2023. november 24., 20:45 utolsó módosítás: 2023. november 24., 21:48

A játék minden aspektusában alulmaradt a Futsal Klub Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga 5. fordulójából elhalasztott, pénteken este pótolt mérkőzésen kiütéses, 8–1-es vereséget szenvedett hazai pályán a címvédő Galaci Unitedtől.

Megismételték a tavalyi döntőt, nagyon simán győzött a Galac Fotó: László Ildikó

A városi sportcsarnokban mintegy nyolcszázan voltak kíváncsiak a tavalyi döntő megismétlésére, a vendégeket öt szurkolójuk is elkísérte, dobbal, síppal felszerelkezve, így jó kis hangzavart keltettek a sportlétesítményben.

Vékony keret állt Jakab Zoltán vezetőedző rendelkezésére, hiszen Kerestély és Péter sérülés miatt, míg Küsmödi sárga lapos eltiltás miatt hagyta ki a meccset, jó hír volt viszont, hogy eltiltásából visszatért Bálint. A galaciak kezdőcsapatában kapott helyet Alan Felipe Sassé, a brazil légiós az előző szezon második felében az udvarhelyieket erősítette.

Fotó: László Ildikó

Ahogy várható volt, a mérkőzés eleje tapogatózással, egymás felmérésével, helyzet nélkül telt el, a 4. percben Hadnagy cselezte magát ziccerbe, de nem tudta legyőzni Tonițăt. Érkezett a hazaiaknál a második sor, Kedei, Balázsi, Bálint és Tankó, ám jó formán fel sem álltak a pályára, Galac Crișan közeli góljával megszerezte a vezetést a 6. percben. Ezután Tonițănek akadt dolga, Balázsi és Tankó kapáslövését is védte,

és ami nem ment be egyik oldalt, túloldalt igen: Cojocaru bombájánál esélye sem volt Tompeának, a 9. percben már kettővel vezetett a United.

Ez a gól alaposan megfogta az FK-t, veszélytelenül építette támadásait, míg a frissebbnek és akaratosabbnak tűnő Galac a kellően erőszakos Sassé révén háromra növelte előnyét. A játékrész második felében az FK uralta a játékot, a United védte kényelmes előnyét és ellentámadásra rendezkedett be, így a hajrában Tompeának kellett védenie, majd Deiby löketénél a keresztléc segítette ki, a szünetben 3–0-ra vezetett Galac.

Nagy feljavulásra lett volna szüksége az FK-nak a második játékrészben, de a lehető legrosszabbul folytatódott a meccs, a középkezdést követően nem sokkal Bálint veszített labdát a saját hatosánál, Dudău pedig a kapuba lőtt.

A tetemes hátrány miatt már korán kockáztatnia kellett az FK-nak, a 23. percben Miklós vette magára a megkülönböztető mezt, vészkapusos taktikára váltottak a hazaiak: Hadnagy révén kapufáig jutottak, majd Miklós löketét követően Tonițăról pattant a keresztlécre a labda, nem tudott közelebb kerülni az FK.

A játékrész közepén aztán minden kérdőjel kiegyenesedett, Araujo és Dudău is üres kapus gólt szerzett, Galac már hattal vezetett.

A hazaiak végül megszerezték becsületgóljukat, Hadnagy lőtte, amire hamar válaszolt Cojocaru, visszaállítva a hatgólos különbséget. A lelátón közben dobversenyt tartottak a szurkolók, iszonyatos hangzavart keltve a csarnokban. Mindkét oldalon érkeztek a fiatalok is a pályára, újabb gólt pedig a vendégek szereztek, a közönség pedig a lefújás előtt már kezdte elhagyni a lelátót...

Az FK több mint két évvel ezelőtt győzte le utoljára Galacot, az azóta lejátszott tizenegy bajnokin két döntetlen és kilenc United-győzelem született.

Az udvarhelyi csapat elszenvedte harmadik vereségét az alapszakaszban, legközelebb hétfőn játszik, a 18 órától a Dévai West együttesét fogadja a városi sportcsarnokban.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 5. forduló
Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 1–8 (0–3),
gólszerzők Hadnagy (33.), illetve Crișan (6.), Cojocaru (9., 34.), Sassé (12.), Dudău (21., 31.), Araujo (31., 38.).
FK: Tompea – Iszlai, Kanyó, Hadnagy, Miklós. Játszott még: Farkas – Kedei, Balázsi, Bálint, Tankó, Boga, Popovics. Vezetőedző: Jakab Zoltán.
Galac: Toniță – Sasse, Dudău, Araujo, Deiby. Cserék: Cârdei, Crișan, Crăciun, Ignat, Boșneagă, Cojocaru, Cireș, Tudor. Vezetőedző: Florin Ignat.