Fordulatos küzdelem a magyar–román presztízsmeccsen

Horváth Bálint Ottó 2023. január 13., 20:15 utolsó módosítás: 2023. január 14., 10:58

Nem hozott döntést a magyar és a romániai teremlabdarúgó-válogatott összecsapása, a horvátországi Porecben zajló Futsal Week January Cup elnevezésű nemzetközi felkészülési tornán szoros és fordulatos küzdelemben 3–3-as döntetlenre végeztek.

Fotó: Facebook/Futsal Week

A péntek késő délutáni mérkőzés előtt a magyar együttes két, a számos székelyföldi játékossal felálló romániai csapat egy nyertes meccset már letudott az öt válogatottat felvonultató, körmérkőzéses rendszerben zajló megmérettetésen.

Jobban kezdett a magyar együttes, amely uralta a játékot, és az elején megszerezte a vezetést, a kapus előremerészkedett, a távoli lövését Toniță még védte, de a kipattanót közelről belőtték.

A romániai játékosok hamar felvették a ritmust és válaszolhattak volna, de kimaradtak a lehetőségeik, Iszlai és Hadnagy próbálkozásai voltak a legveszélyesebbek, viszont nem voltak eléggé pontosak.

A szünethez közeledve aztán néhány perc alatt megfordította az eredményt Kacsó Endre szövetségi kapitány gárdája:

előbb Toniță kidobása után Crăciun fordult le a védőjéről és kiegyenlített, majd Araujo távoli találatával a vezetést is megszerezték.

A második félidő elején jött az újabb fordulat, a magyarok alig fél perc alatt kétszer is betaláltak, így ismét náluk volt az előny.

A romániai válogatott sokáig tehetetlen volt támadásban, de aztán a hajrához közeledve kisebb nyomás alá helyezte a magyar kaput, jöttek is a helyzetek, és Iszlai szöglete után Araujo kiegyenlített.

A végén a győztes gólért is küzdöttek, ismét a honosított brazil került helyzetbe, de a magyar kapus bravúrral védett, és a végéig maradt a döntetlen.

A párharc érdekessége volt, hogy a magyar együttesben pályára lépett a székelyudvarhelyi születésű, jelenleg az NB1-ben játszó Bíró Attila, aki ellenfélként találkozott a Romániát képviselő hat székelyföldi játékossal.

A folytatásban a romániai válogatott szombaton Grönland, vasárnap Bosznia-Hercegovina ellen játszik, míg a magyarok szombaton szabadnaposak lesznek, vasárnap pedig Grönlanddal zárják a tornát.

Futsal Week January Cup, Porec:

Románia–Magyarország 3–3 (2–1).
Gólszerzők: Andrei Crăciun, Daniel Araujo 2, illetve Rutai Balázs 2, Fekete Márk.