Hirdetés

Fiatalos, csonka évadon túl az FK Székelyudvarhely

Mánya Szabolcs a pályán és a kispadról is irányított
Fotó: Erdély Bálint Előd

2020. május 20., 10:44

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) a múlt héten hivatalosan lezárta a teremlabdarúgó-idényt, csak a döntőt rendezi meg, így véget értek a küzdelmek a Futsal Klub Székelyudvarhely számára. Az együttesnél a fiatalítás volt a legfőbb szempont, Mánya Szabolcs edző összességében elégedett az idénnyel.

2020. május 20., 10:44

A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának küzdelmei során három győzelmet és kilenc vereséget jegyeztek. Ahogy elkezdődött a rájátszás alsóháza az FK Székelyudvarhely számára, úgy érkeztek a megszorító intézkedések a koronavírus-járvány miatt, előbb félbeszakadt a bajnokság, majd felfüggesztették a megmérettetést. Az FRF egy héttel ezelőtt hozta meg a döntését, miszerint csak egyetlen párharcot rendeznek meg, ez pedig a döntő lesz a címvédő Csíkszeredai Imperial Wet és a Galaci United között.

Ennek tekintetében az udvarhelyi gárda nem játszik már több meccset ebben az évadban. A csapat edző-játékosa, Mánya Szabolcs összességében jónak értékelte ezt a csonka szezont. „Nem sikerült a play-off felsőházába bekerülni, de legyünk őszinték, erőn felül kellett volna teljesítenünk, hogy ott legyünk. Számunkra az volt a legfőbb szempont, hogy a fiatalok minél többet legyenek a pályán.

Ezt maximálisan teljesítettünk, nagyon sok játékpercet kaptak. A Dévai Autobergamót és a Kolozsvári Clujanát sikerült megelőznünk, így azt mondhatni, hogy az ötödik hely a miénk”

– értékelte az idényt a tréner.

Hirdetés

Az FK Székelyudvarhely bejutott a Román Kupa négyes döntőjébe, bár a sorsolást itt megtartották, a Final 4 elmaradt. A székelyek az elődöntőben a Dunărea Călărași-t kapták, a másik ágon Csíkszereda–Déva meccset rendeztek volna. A tervek szerint a soron következő idény ezzel a sorozattal indul.

•  Fotó: Erdély Bálint Előd Galéria

Fotó: Erdély Bálint Előd

A jövőképről egyelőre nagyon keveset tudott felvázolni Mánya: „Nagyon nehéz időszak a mostani, sem edzeni, sem játszani nem tudunk. A támogatóink is kivárnak, a klubvezetés így nem tud egy olyan képet alkotni arról, hogy milyen lesz a következő évad csapata.

Mindenki egy szezonra írt alá, a szerződéseket meg kellene újítani. Reménykedek, hogy egyben marad a keret, ezzel a fiatal csapattal tudjuk folytatni”.

Az FK U19-es gárdája brillírozott az ifibajnokságban: a csoportkörben csak az utolsó fordulóban jegyeztek egy vereséget, az elitkörben pedig veretlenek voltak. „Nem titkolt célunk volt, hogy érmet szerezzünk, erre pedig a látottak alapján reális esélyünk is lett volna az ifikkel. Sajnálom, hogy túl korán véget ért a bajnokság a fiúk számára, remek volt a fejlődésük, hiszen ez az időszak, amikor nem játszhatnak, értékes lett volna a karrierjükben” – tette hozzá Mánya Szabolcs, aki mind a felnőtt-, mind az ificsapatot a kispadról irányította.

Az FK Székelyudvarhely elméletileg augusztus elején kezdi el a felkészülést az új szezonra, mint látni, addig sok a kérdésre várnak választ a klubnál.

Székelyudvarhely az egyik biztos pontja a romániai teremlabdarúgásnak, hiszen a sportág fennállása óta mindig volt csapata az élvonalban. Reméljük, hogy ez a továbbiakban is megmarad.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nagy sikere volt a stadionokban a sörnek, de voltak fennakadások is az első hétvégén

A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.

A Sepsi OSK-t méltatta, az FK Csíkszeredát bírálta a román sportsajtó

Eltérő visszhangot váltott ki a két székelyföldi együttes vasárnapi teljesítménye. Míg a Sepsi OSK győzelmét szinte kivétel nélkül dicsérték a román sportportálok, az FK Csíkszereda veresége után több lap is kritikusan értékelte a piros-feketék játékát.

Székelyhon

Egy ember meghalt a homoródfürdői balesetben, egy sérültet helikopterrel vittek kórházba

Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.

`
Krónika

Putyin szerint Magyarország, Románia és Lengyelország vissza fogja kapni jelenleg Ukrajnához tartozó területeit

Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Krónika

Hazatértek, földet béreltek, vállalkozást építettek: így lett ezerhektáros gazdaságuk a Szilágyságban

Vendégmunkásként kezdték Magyarországon, majd hazatérve építőipari vállalkozást indítottak. Néhány év múlva azonban mindent egy lapra tettek fel: a mezőgazdaságra. A szilágyszentkirályi Módi testvérek ma már közel ezer hektárnyi területen gazdálkodnak.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

A Marosvásárhelyi VSK is profitálhat a futsalbajnokságban kialakult helyzetből

Jelentősen átalakulhat a román teremlabdarúgó 1. Liga erősorrendje a 2026–2027-es idényben. A Dévai Autobergamo visszalépése és a Galaci United meggyengülése új helyzetet teremtett, amelyből a Marosvásárhelyi VSK is profitálhat.

Nem indul a bajnokságban a Dévai Autobergamo

A romániai teremlabdarúgás egyik meghatározó csapata, a sokszoros bajnok Dévai Autobergamo hivatalosan is bejelentette, hogy nem nevez a 2026–2027-es élvonalbeli idényre.

Megtartotta alapembereit a Marosvásárhelyi VSK futsalcsapata

A következő idényben is együtt marad a marosvásárhelyi futsalcsapat magja. A klub több alapemberrel hosszabbított, a folytonosságra helyezi a hangsúlyt.

A szakadék szélén a romániai futsalbajnok

Komoly pénzügyi válságban van a romániai teremlabdarúgó-bajnokság címvédője. A Galaci United több mint 600 ezer eurós adósságot halmozott fel, bankszámláit zárolták, több meghatározó játékosa távozott. A klub akár a bajnokságtól is visszaléphet.

Mánya Szabolcs: igyekszünk egyben tartani a Sepsi-SIC keretét

Három távozója már biztosan van a Sepsi-SIC futsalcsapatának, ugyanakkor Mánya Szabolcs edző-játékos szerint a keret magja együtt marad. A zöld-fehérek augusztus elején kezdik meg a felkészülést, és több edzőmérkőzés is szerepel a programban.

Szétszedte a címvédő keretét a marosvásárhelyi futsalcsapat, átrendeződnek az erőviszonyok

Egyszerre három játékos aláírását szerezte meg a Marosvásárhelyi VSK futsalcsapata a címvédő Galaci Unitedtől. Alaposan átalakulhatnak az erőviszonyok a soron következő 1. Liga idényre.

Elköszönt három játékosától a Sepsi-SIC futsalcsapata

Változások előtt áll a Sepsi-SIC teremlabdarúgócsapata. A román bajnokság legutóbbi kiírásában ezüstérmet szerző háromszéki együttes bejelentette, hogy három játékosa befejezi pályafutását.

A román focibajnok a futsal felé nyit, rögtön élvonalbeli tag lehet

Közel áll az U Craiova, hogy ott legyen a jövő évi futsal 1. Liga mezőnyében. A hazai sportágban először tenné meg a lépést egy élvonalbeli nagypályás klub, hogy csapatot indítson a teremlabdarúgóknál.

A székelyudvarhelyi futsalcsapat nagyot erősödött, a többieknél semmi mozgolódás

Három játékos érkezett haza a futsal NB I-ből a VSK Székelyudvarhelyhez. Majdnem egy teljes sort igazoltak, emellett pedig alapemberekkel hosszabbítottak. A többi csapatnál egyelőre nagy a csend.

Hazatért Hadnagy István, újra Székelyudvarhelyen játszik a válogatott futsalos

Újabb fontos erősítést jelentett be a VSK Székelyudvarhely futsalcsapata: a következő idénytől ismét a klubot erősíti a székelyudvarhelyi nevelésű Hadnagy István, aki az elmúlt szezonban a magyar élvonalbeli Nyíregyházán szerepelt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!