A labdarúgó 3. Ligából nem esik ki senki, viszont lesz feljutó a 2. Ligába, két csapat neve már ismert: az 1-es szériából az éllovas Bákói Aerostar, a 4-es szériából pedig az U Craiova 1948. A 2-es szériában az Unirea Slobozia és a Mostiștea Ulmu, a 3-as szériában a Porgresul Spartac és a CSM Slatina, míg az 5-ösben a Lénárdfalvi Comuna és a Nagybányai Minaur játszik kétmeccses csatát a feljutásért, mivel a csapatok között legfeljebb három pont különbség volt a bajnokság leállásakor.
A 42 megyei bajnokság (4. Liga) győzteseit hármas csoportokba fogják sorsolni (a csapatok földrajzi elhelyezkedése alapján) és a minitornák győztesei feljutnak a harmadosztályba. A csoportok sorsolását később végzi el a szövetség.
A 3. Ligában az ősszel kezdődő következő szezonban továbbra is öt csoport marad, amelyekben 18 csapat lesz az eddigi 16 helyett.
A sürgősségi bizottság befagyasztotta a teremlabdarúgó-bajnokságokat. A 2. Ligából az első két helyezettnek joga van elindulni az 1. Liga következő idényében. A Luceafărul Buzău a másodosztály rájátszásában kilenc ponttal az élen áll, a második és a harmadik helyen pontazonossággal nyolc egységgel a Kézdivásárhelyi SE és a Jászvásári Futsal Poli, míg a Gyergyóremetei Kereszthegy negyedik hét ponttal. Kérdés, hogy miként döntenek majd a feljutókról.
A következő idényben a tervek szerint legfeljebb kilenc együttes alkotja majd a teremlabdarúgó 1. Liga mezőnyét.
Az élvonal alsóházi rájátszásának is vége, nem esik ki senki. A felsőházban az élen lévő két együttes, az ezüstérmes Galaci United és a címvédő Csíkszeredai Imperial Wet küzd majd a bajnoki címért, a tervek szerint oda- és visszavágó alapon. A további részleteket, illetve az első meccs házigazdájának sorsolását a későbbiekre ígérte a szövetség.
A női labdarúgó-bajnokságoknak is vége. A 2. Ligába a harmadosztály csoportjainak első helyezettjei automatikusan feljutnak. Kivételt képez a 4-es csoport, ahol az FK Csíkszereda egy ponttal vezet a Bákói Măgura előtt, a feljutás itt is oda-visszavágós rendszerben dől el. A másodosztályból nem esik ki senki, míg feljut az élvonalba a két széria első helyezettje, az I-esből a Bukaresti Carmen vagy a Románvásári Sárga Rókácskák, illetve II-esből a Banat Girls.
Az 1. Ligától sem lesz búcsúzó, ám az, hogy ki lesz a bajnok, vagy melyik csapat fogja Romániát képviselni a labdarúgó Bajnokok Ligájában, arról a szövetség egyeztetni fog az első hat helyezett csapat vezetőjével. A női 1. Liga következő szezonja 14 csapatos lesz.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kovács István zsinórban másodszor szerepel a labdarúgás legrangosabb eseményén, a világbajnokságon. A nagykárolyi játékvezető már a tornán való részvételéért is jelentős összegre számíthat, a további jelölésekkel még tovább növelheti bevételeit.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!