Félóráig nehéz volt, aztán beindult az udvarhelyi gólgyártás

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 21., 19:49 utolsó módosítás: 2021. szeptember 21., 19:56

Sokáig döntetlenre állt a Futsal Klub Székelyudvarhely bodzavásári mérkőzése, végül azonban a vendégek négyszer is betaláltak, és teljesen megérdemelten nyertek.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Kedden este a Luceafărul Buzău és a Futsal Klub Székelyudvarhely találkozójával zárult a teremlabdarúgó 1. Liga 3. fordulója.

A vendég udvarhelyiek uralták a játékot, az elején nem tudták kihasználni a hazaiak hibáit, és az első félidő folyamán több nagy helyzetet is kihagytak, főleg Kedei Barna révén.

A házigazdák is közel voltak a gólhoz, az első percben kapusuk, Gică Dospinescu a kapufára lőtt, majd leginkább ellentámadásokból voltak veszélyesek, Andrei Grigorașnak is kellett mentenie.

A második játékrészben folytatódott a nyomás az FK játékosainak részéről, az első komoly lehetőség azonban a Luceafărul előtt adódott, Toma Vincene fejjel próbálta bevenni a vendégkaput.

A vezetést viszont Jakab Zoltán legénységének sikerült megszereznie, a 29. percben Kerestély József remek passzából Bálint Andor gyönyörű góllal fejezte be az akciót.

Az udvarhelyiek ezután néhány perc alatt eldöntötték a mérkőzést, hiszen további háromszor találtak be.

Előbb labdaszerzés után Balázsi Attila lőtt a hazai kapus által üresen hagyott kapuba, majd Kedei mesteri előkészítése után a duplázó Bálint Andor szépségdíjas találatot szerzett, ballal bombázott a felsőbe, végül Miklós Tamás és Kedei összjátéka után utóbbi volt eredményes.

Az utolsó percekben már nem volt semmi veszítenivalójuk a házigazdáknak, akik lehozták kapusukat, és ennek köszönhetően védelmi hiba után Paul Isac révén belőtték becsületgóljukat.

Az FK Székelyudvarhely magabiztos teljesítménnyel végül 4–1-re nyert, és szezonbeli harmadik győzelmével visszavette az első helyet a bajnokságban.