Felállt a padlóról az FK Udvarhely a KSE ellen

Józsa Csongor 2020. december 12., 15:18

Saját dolgát nehezítette meg az FK Székelyudvarhely, azzal, hogy a Kézdivásárhelyi SE-t elengedte háromgólos előnyre a futsal élvonal szombati összecsapásán.

Kedei Barna négy góllal vette ki részét a sikerből Fotó: Beliczay László

Szombaton délután a teremlabdarúgó 1. Liga, negyedik tornájának mérkőzésén az FK Székelyudvarhely a Kézdivásárhelyi SE-vel nézett farkasszemet, a párharc az alapszakasz tizenegyedik játéknapjához tartozott. Az udvarhelyiek egy nappal korábban a Szuperkupa-döntőt elveszítették a Galaci Uniteddel szemben.

Remekül rajtolt el a KSE: a 2. percben egy saját térfelen elveszített labdára csapott rá a háromszékiek támadója, nyolcról előtte a kapus lába mellett, megszerezte a vezetést. Sőt, a 4. percben kettőre növelték, szögletet követően vették be újból az udvarhelyiek kapuját.

Szécsi kapufája után 3–0 is lehetett volna az állás, a gólvonalról mentett az utolsó pillanatban az egyik FK-játékos. Nem ment a játék a Jakab Zoltán által irányított együttesnek, főleg védekezésben követtek el nagy bakikat. A 13. percben megszületett a harmadik KSE-gól, Kanyó elemi erővel lőtte rá tízről, a kapufán csattant, majd a hálóőr fejéről bepattant (0–3).

Az FK Székelyudvarhely nagyon sok helyzetet kihagyott, a 18. percben Kedei egyéni akciójából aztán végre betaláltak. A 19. perc két udvarhelyi gólt hozott: Balázsi és Kedei találataival kiegyenlítettek (3–3).

A második játékrészt teljesen más felfogásban indították az udvarhelyiek, a 25. percben vették át a vezetést, Szécsi szerencsés löketével – távoli lövése pattant be a kapus karjáról a hálóba. Öt minutumra rá Kerestély forgatta meg védőjét, lőtte el hétről, a kapufát is érintve lett gól (5–3).

Kedei találatával már hárommal vezetett az FK a 31. percben, amikor mezőnyjátékosra cserélte kapusát a KSE. Nem jött be a húzás, Kedei negyedik gólját szerezte meg, szemfülesen lecsapott egy labdára, azt pedig az üres kapuba lőtte (7–3).

A kézdivásárhelyiek nem adták fel, a 35. perben feljöttek kettőre (7–5). Szécsi egészpályás gólja zárta le a küzdelmet, saját félköréből ívelte át a játékszert az üres kapuba.

8–5-re nyert az FK, sokkal simább is lehetett volna a találkozó, amennyiben az elején jobban koncentrálnak az udvarhelyiek.

Ez volt az FK Székelyudvarhely utolsó mérkőzése a 2020-as évben, mivel a soron következő játéknapon szabadnapos lenne, míg a Csíkszeredai Imperial Wet elleni meccset elnapolták a következő évre.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 11. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Kézdivásárhelyi SE 8–5 (3–3).

A bajnokság állása: 1. Déva 20 pont/8 meccs, 2. Galac 16/7, 3. Csíkszereda 16/6, 4. Udvarhely 12/9, 5. Kézdivásárhely 6/9, 6. Buzău 6/7, 7. Kolozsvár 0/7.