Hétfőn tartott először edzést az FK Székelyudvarhely. A nyári szünetben alaposan átalakult az együttes, a klub szűkösebb költségvetéssel számol, mint tavaly. Így alapjátékosok távoztak: Andrei Grigoraș a Galaci Unitedhoz, Miklós Tamás az FC Veszprémhez, Hadnagy István pedig a Csíkszeredai Imperial Wethez. Az FK nem hosszabbított Csala Zsolttal, Csoma Alpárral és Boda Krisztiánnal.
A kispadról felállt Jakab Zoltán, a szakember technikai igazgató lett, vagyis amolyan mindenes. Az új idényben Mánya Szabolcs lesz az FK edző-játékosa. Az első tréninget már ő tartotta a fiúknak, a tavalyi keretből Hegyi Zoltán, Szécsi Barna, Gálfi Artúr, Tifán Norbert, Kedei Barna, Jakab Tamás és Bálint Andor maradt.
„Ezen a héten napi egy edzéssel hangolunk, a munka érdemi részét jövő héten kezdjük el, akkor szeretném, ha lennének olyan napok, amikor két tréninget tartunk.
– mondta el az új tréner.
Az első edzésen tizennégyen voltak, Kedei Barna személyes okok miatt csak később csatlakozik a többiekhez, az ifi Hegyi Attila is igazoltan hiányzott. A tavalyi U19-es gárdából többen is a keret tagjai lesznek: Balázs Norbert, Balázsi Attila, Kerestély József és Sebestyén Norbert. Próbajátékra a magyar U19-es válogatott kapusa, Györfi Bálint, valamint a Korondi SE játékosa, Balázs László érkezett.
Visszatért az FK-hoz a tavalyi szezont a Dévai Autobergamónál lehúzó Bíró Attila.
Ami a bajnokságot illeti, eddig nyolc klub jelezte, hogy indul az 1. Ligában: a Csíkszeredai Imperial Wet, a Galaci United, a Dunărea Călărași, a Dévai Autobergamo, a Temesvári Informatica, az FK Székelyudvarhely, a Kolozsvári Clujana és a Marosvásárhelyi VSK. Mivel az előző pontvadászatban tíz csapat versengett a helyekért, a szakbizottságnak még el kell készítenie az új versenykiírást.
Az 1. Liga soron következő idényének sorsolását augusztus 12-én tartják, ekkor lesz hivatalos az új versenykiírás is. A bajnokság szeptember 7-én rajtol.
A kérdésre, hogy mire lesz majd képes az FK Udvarhely, Mánya Szabolcs így válaszolt: „Nem álmodozunk arról, hogy melyik pozíciót szereznénk meg. Nagy kihívás lesz számunkra az új bajnokság. Még nem tudjuk, hogy az ellenfelek milyen szintet képviselnek, de az szinte borítékolható, hogy a Csík–Galac–Călărași–Déva négyes elöl lesz. Mi minden egyes pontért küzdeni fogunk, ezt megígérhetem.”
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!