A romániai válogatott ellenfelei Németország, Ukrajna és Ciprus lesznek az 1-es selejtezőcsoportban, mindegyik együttessel kétszer találkoznak. A tíz kvartettből az első helyezettek kijutnak a Lettországban és Litvániában rendezendő Eb-re, míg a nyolc legjobb második oda-visszavágó alapú rendszerben rájátszásban dönt a fennmaradó négy helyről.
Az első két mérkőzését hazai közönség előtt, Marosvásárhelyen játssza a romániai együttes, csütörtökön 19 órától Németországot, jövő héten kedden szintén 19-től Ukrajnát fogadja a Simon László Sportcsarnokban. Mind a két találkozóra ingyenes a belépés, a meccseket élőben közvetíti a Pro Arena televíziós csatorna és az FRF TV internetes portál.
A romániai válogatott szövetségi kapitánya, Kacsó Endre elmondása szerint nagyon sokat számít, hogy hazai pályán kezdik a selejtezőt, azért hozták Marosvásárhelyre ezt a két mérkőzést, mert nagyszámú közönségre, akár telt házra is számítanak, ami nagyon fontos számukra.
Természetesen nem lesz könnyű dolgunk, de jól felkészültünk a két meccsre, mindkettőn van esélyünk, fontos lesz, hogy rúgjuk be a helyzeteinket és jól védekezzünk. Az első mérkőzés a legfontosabb, amit muszáj megnyerjünk, mert sokat számít a végső rangsor szempontjából” – fogalmazott Kacsó Endre a Székely Sportnak.
A szövetségi kapitány kiemelte, egyértelműen az Európa-bajnokságra való kijutás a romániai válogatott célja.
A papírforma szerint a németek ellen kellene hozzák a három pontot, és lényeges, hogy ezután a játékosok jöjjenek helyre erőnlétileg és mentálisan, utána pedig bármi lehetséges. Az ukránokkal fel kell vegyék a küzdelmet, mert itthon játszanak, de még találkoztak velük barátságos meccsen, amelyen azonos szintet képviseltek. Aztán jövő év elején következik a Ciprus elleni találkozó, ez a csapat gyengébb színvonalat képvisel, mint a németek, de a mai teremfociban egy ellenfelet sem szabad lenézni.
Románia keretét több székelyföldi játékos alkotja, az FK Székelyudvarhelytől Petrișor Toniță, Bálint Andor, Sergiu Gavrilă, Hadnagy István és Vlad Dudău kaptak behívót, míg a Marosvásárhelyi VSK-t Iszlai Richárd, Küsmödi Tamás és Bogdan Covaci képviseli.
Két, nehéz anyagi helyzetben levő és egyben vezetőedzőcserén átesett csapat találkozott szombaton Galacon a labdarúgó Szuperliga 22. fordulójában. A meccs végeredményével egyik fél sem lehet elégedett, ez pedig a Sepsinek kedvez.
A magyar csapat egy arany- és két ezüstérmet szerzett a rövidpályás gyorskorcsolyázók drezdai Európa-bajnokságán. A németországi kontinensbajnokságon rajthoz állt a csíkszeredai Barta Nóra is, akinek ez volt az első rangos felnőtt versenye.
Előbb csak a csillagszóró, majd a karácsonyfa, végül az egész ház lángba borult – mindez percek alatt történt meg szerdán, Kászonújfaluban. A tűz egy fiatal pár és két gyermekük otthonát semmisítette meg.
Egy szélsőjobboldali elnök megválasztása komoly és azonnali következményekkel járna mindenki pénztárcájára nézve – figyelmeztet Valentin Lazea, a Román Nemzeti Bank (BNR) vezető közgazdásza.
Egy román nemzetiségű izraeli állampolgár a három fiatal nő egyike, akiket vasárnap engedtek szabadon az Izrael és a Hamász közötti tűzszüneti megállapodás értelmében végrehajtott első fogolycsere során.
Személyes krízis, az egyházban való csalódás, vagy intellektuális kétely következményeképpen hagyják el az emberek a vallásukat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!