Hirdetés

Drámai végjátékban hozta el a pontokat Déváról a Marosvásárhelyi VSK

Iszlai Richárd góljával győztek a legvégén
Fotó: László Ildikó

Nagyon sokáig minimális előnyben játszott a Dévai West vendégeként a vásárhelyi teremlabdarúgócsapat. A hajrára felpörögtek az események, a VSK az utolsó másodpercekben döntötte el a javára az összecsapást.

A teremlabdarúgó 1. Liga 6. fordulójának nyitómérkőzésén vasárnap kora délután a tabellán harmadik helyet elfoglaló vásárhelyiek a mögöttük álló dévaiak otthonába látogattak.

Hirdetés

Kiválóan indult a találkozó a VSK számára, már a 25. másodpercben betaláltak.

Egy rosszul hazaadott labda kipattant a kapufáról, amelyre lecsapott Pogăcean és közelről a hálóba lőtt.

Ezután több nagy helyzetet is kihagytak Cosmin Gherman tanítványai, míg a túloldalon a veterán Matei testvérekkel a soraiban a hazai együttes az első félidő közepén a kapufát találta el.

A szünetig a vásárhelyiek voltak veszélyesebbek a kapura, újabb lehetőségeket alakítottak ki, de nem sikerült növelni az előnyt.

Fordulás után többet birtokolták a labdát a dévaiak, mégis újra a VSK volt közelebb a gólhoz, de a befejezések ezúttal sem voltak eléggé pontosak, a hazaiak kapusa rendre védeni tudott.

Aztán a 33. percben kigyűlt a vásárhelyi csapat hatodik hibája a második játékrészben, a West kisbüntetőt végezhetett el, Tătar kivédte Florin Matei lövését.

Egy perccel később gyors ellentámadást indítottak a vendégek, amelynek végén Küsmödi nem hibázott, ezzel kettővel vezettek.

Rögtön ezután vészkapussal játszott a házigazda, ez pedig hamar bevált, Boda Krisztián góljával szépítettek. A hajrában nyomás alatt volt a vásárhelyi kapu, és nem is tudták kivédekezni a hazai rohamokat, fél perccel a dudaszó előtt a West kiegyenlített (2–2).

A végére mezőnyjátékosra cserélte kapusát a VSK, és tökéletesen végigvitt támadás után Iszlai Richárd négy másodperccel a vége előtt belőtte a győztes gólt.

A marosvásárhelyi együttes kemény kiszálláson gyűjtötte be a három pontot, ezzel megerősítette helyét a dobogón. Az alapszakasz odavágóinak utolsó fordulójában a következő hétvégén a Galaci Unitedet kellene fogadják, ezt a mérkőzést azonban elhalasztották, mivel a címvédő a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepel.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 6. forduló:

Dévai West–Marosvásárhelyi VSK 2–3 (0–1).
Gólszerzők: Boda (36.), Florea (40.), illetve Pogăcean (1.), Küsmödi (34.), Iszlai (40.).
VSK: Tătar – Covaci, Iszlai, Küsmödi, Pogăcean. Játszott még: Tifán, Nicola, Barbócz, Varga, Curticăpean.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 6. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Sorsdöntő magyar–ír párharc a vb-pótselejtezőért – élő szöveges közvetítés

Sorsdöntő világbajnoki selejtezőmeccs vár a magyar válogatottra, vasárnap 16 órakor Írországot fogadja a Puskás Arénában. A székely szurkolók közösen vonulva érkeztek meg, mi is ott vagyunk. Kövesse az eseményeket élő szöveges közvetítésünkben.

Félóra után lefújták a meccset a háromszéki focibajnokságban

Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.

Székelyhon

Evakuálni kell egy Tulcea megyei falut, miután orosz dróntámadás ért egy tartályhajót – videóval

Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.

`
Krónika

Extázisban tört ki a román kommentátor az írek magyarok elleni győztes gólja után

Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

Krónika

Evakuálni kell két romániai falut, miután az oroszok felgyújtottak egy cseppfolyós földgázt szállító tartályhajót

Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.

Főtér

A DNA elkezdett nyomozni a kolozsvári városházán, Boc pedig versben mondja el bánatát

Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)

Ez is érdekelheti

Rászámolt ellenfelére a VSK Székelyudvarhely

Kötelező feladat várt a VSK Székelyudvarhely futsalcsapatára, hiszen az 1. Ligában sereghajtó, még pontot sem szerzett Mausoleul Mărășești együttesét fogadta vasárnap a Rákóczi Centerben.

Újabb erődemonstráció, hibátlanul menetel a Gyergyóremetei Kereszthegy

Újabb magabiztos győzelmet aratott a Gyergyóremetei Kereszthegy a teremlabdarúgó 2. Ligában: a Hargita megyei együttes vasárnap hazai pályán 5–2-re múlta felül a Kolozsvári Clujana csapatát, ezzel továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a bajnokságot.

A földön kell maradnia a Sepsi-SIC-nek, nagy volt a gallér az udvarhelyieknél

Megőrizte veretlenségét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának odavágója lejártával, miután idegenben nyerte meg a VSK Székelyudvarhely elleni székely rangadót. A párharc után a két együttes edző-játékosát kérdeztük.

A végére kifulladt a VSK Székelyudvarhely, tovább robog a Sepsi-SIC

Sokáig nyílt volt a harc a teremlabdarúgó 1. Liga két székelyföldi együttese között. A rangsor első helye volt a tét, megtartotta veretlenségét a háromszéki csapat az alapszakasz felénél.

Vágtak egy tízest, beérték az éllovast a marosvásárhelyi futsalosok

A várakozások szerint nagy különbséggel győzte le a sereghajtó Mausoleul Mărășești csapatát a Marosvásárhelyi VSK, amely pontszámban beérte az éllovast a teremlabdarúgó élvonalban.

Csak a csoportelsőség ér továbbjutást a hazai futsalbajnoknak

Hazai közönség előtt játszik a teremlabdarúgó Bajnokok Ligája alapkörében a Galaci United. A csoportküzdelmek végén csak az első helyezett jut tovább a következő szakaszba.

Hozta a kötelezőt, felzárkózott a Marosvásárhelyi VSK

Nem férhetett kétség a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgócsapatának győzelméhez, hazai pályán felülmúlta a Luceafărul Buzăut, és előre lépett a ranglista harmadik helyére.

A VSK Székelyudvarhely fiatalos lendülete felőrölte a dévai öregfiú futsalcsapatot

Az első félidő derekáig volt szoros az állás, onnan a VSK Székelyudvarhely magához ragadta a kezdeményezést, teljesen megérdemelten nyert a Dévai West otthonában a teremlabdarúgó 1. Ligában.

Felfalta vacsorára a sereghajtót a Sepsi-SIC

A sereghajtó ellen hozta a kötelezőt az éllovas Sepsi-SIC a futsalélvonal 6. fordulójában, a sepsiszentgyörgyiek tetszetős játékkal arattak hatgólos győzelmet.

Hibátlanul menetel a Gyergyóremetei Kereszthegy SK

Továbbra is remekel a Gyergyóremetei Kereszthegy SK a teremlabdarúgó 2. ligában. A címvédő ezúttal idegenben, a Fortius Buzău otthonában diadalmaskodott magabiztos játékkal.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!