Hirdetés

Déva kivégezte az FK-t az udvarhelyi bronzmeccsen

Fotó: Barabás Ákos

2018. május 17., 21:18

A sokkal motiváltabb Dévai Autbergamo nagyon sima győzelmével ért véget a teremlabdarúgó 1. Liga bronzcsatája, csütörtökön este Székelyudvarhelyen, a városi sportcsarnokban valósággal kiütötte a sokat hibázó házigazda Futsal Klubot.

2018. május 17., 21:18

Négy alapembere nélkül jött Udvarhelyre Déva, a játékvezetői lapról hiányzott a „közönségkedvenc” Florin Matei, továbbá Mimi Stoica, Florin Ignat és Csoma Alpár is. A hazaiaknál is voltak hiányzók, Biró Attila és Miklós Tamás sérüléssel bajlódik.

A kezdő sípszókor nagyjából félig telt meg a sportcsarnok, Biró helyét Máté József vette át az FK kezdőjében, mellette Andrei Grigoraș, Szőcs László, Mánya Szabolcs és Szécsi Barna lépett pályára.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

Nagyon rosszul kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára. A második perc elején Mánya becsúszva próbált szerelni, a labda elérte a kezét, emiatt nagybüntetőt ítéltek a játékvezetők, amit Cristian Matei magabiztosan értékesített. Küzdött az egyenlítésért a házigazda, a következő gólt azonban ismét Matei szerezte, a 3. perc végén nyolc méterről lőtt a hálóba.

Rögtön érkezett a harmadik dévai gól is, Obadă csapott le a labdára és gurított a hálóba, majd ugyanő telibe lőtte a kapufát is.

Az első igazi hazai helyzetet Csala hagyta ki, azonban támadásban nem volt veszélyes az FK. Dévánál viszont a brazil Save hagyott ki két nagy helyzetet.

A 10. percben Szőcs szép kapáslövését védte Toniță, másodpercekkel később viszont Perreira is mattolta Grigorașt (0–4).

Hirdetés

Jött az időkérés Jakab Zoltántól, forgatta csapatát, próbálta megtalálni a legjobb felállást, a játékrész feléig minden mezőnyjátékosát pályára küldte.

A szépítő találat nem akart összejönni, Máté lövését Tacot mentette a gólvonalról, az indított ellentámadás végén Grigoraș bravúrjára volt szükség, hogy Matei ne triplázzon.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

A 14. percben Szőcs ajtó-ablak helyzetben lőtt a kapufára, majd Hadnagy sem talált be három méterről.

A jég a 16. percben tört meg, Szőcs előretörését követően Hadnagy elé passzolt, a fiatal játékos első lövését még védte a kapus, a kipattanót viszont a keresztléc alá lőtte (1–4).

A hajrában Cosmin Gherman, az Autobergamo edzője lehozott kapusos taktikára váltott, és sikerült is betalálniuk Matei révén.

Térfélcsere után hamar jött a szépítő találat, Szőcs robogott el a balszélen, tökéletesen tálalt Szécsi elé, aki hat méterről az üres kapuba gurított. Szokás szerint rögtön jött a válasz Dévától, ezúttal Tacotra nem jutott ember a védelemben (2–6).

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

Ezt követően felgyorsultak az események a pályán, Kedei kapufát lőtt, Grigoraș védett kétszer is nagyot, majd Kanyó ziccerben nem tudott túljárni Toniță eszén.

A 28. percben Mánya vette fel magára a megkülönböztető mezt, így próbált az FK közelebb férkőzni Dévához az eredményjelzőn, ám Obadă saját térfeléről emelt az üresen hagyott kapuba (2–7).

Közben a drukkerek egy része elhagyta a nézőteret,

nem csoda, hiszen a 36. percben emberelőnyös helyzetben Ferreira lőtt sarokkal Tătar hálójába. Gálfi gyorsan válaszolt, Hadnagy passzát váltotta gólra.

A kilencedik és tizedik dévai találatot a brazil Save szerezte, a tizenegyediket pedig Toader.

•  Fotó: Barabás Ákos Galéria

Fotó: Barabás Ákos

Déva kiütéses, 11–3-as sikert aratott, így megérdemelten vehette át a bronzérmeket a városi sportcsarnokban. 

Az udvarhelyi csapat az utóbbi évek legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el. Valószínűleg több FK-játékos számára ez volt egyben a búcsúmérkőzés is.

Teremlabdarúgó 1. Liga, bronzmérkőzés:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 3–11 (1–5),
gólszerzők: Hadnagy (16.), Szécsi (22.), Gálfi (36.), illetve Cr. Matei (2., 3., 20.), Obadă (4., 31.), Perreira (10.), Tacot (23.), Ferreira (36.), Save (37., 38.), Toader (39.).
FK: Grigoraș – Máté, Szécsi, Mánya, Szőcs. Játszott még: Tătar – Hadnagy, Kedei, Csala, Kanyó, Gálfi, Boda.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Óriási a tét Isztambulban – életben tartaná világbajnoki álmait a román válogatott

Sorsdöntő megmérettetés vár csütörtök este a román labdarúgó-válogatottra Isztambulban: Mircea Lucescu együttese Törökország ellen lép pályára a világbajnoki pótselejtező elődöntőjében.

Az FK Csíkszeredának fel kellett nőnie az élvonalhoz – Helyzetbe hozunk!

Hogyan vette fel a ritmust az FK Csíkszereda a román első osztályban? Cseke Szilárd sportigazgatóval az alapszakasz tanulságairól, a licencelés nehézségeiről, a székely zászló körüli jogi csatákról és a bennmaradásért vívott harcról beszélgettünk.

Székelyhon

Elfogadta a kormány, ennek megfelelően alakul az üzemanyag ára Romániában

Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.

`
Krónika

Trágyaszag keseríti meg egy erdélyi és egy partiumi város lakóinak életét

Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.

Krónika

Szakorvosi rendelés is lesz a Nagyváradon magyar állami támogatással tető alá hozott „református laborban”

Alig fél évvel az ünnepélyes megnyitót követően máris szakorvosi rendelésekkel készül bővíteni szolgáltatásai sorát a Királyhágómelléki Református Egyházkerület orvosdiagnosztikai laboratóriuma.

Főtér

„Ahogy a tetőfedőben bízunk, úgy kellene bíznunk a biológusban is!”

A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.

Ez is érdekelheti

Kanyó mesterhármasával továbbra is hibátlan a Sepsi-SIC

Újabb kemény meccs várt a Sepsi-SIC együttesére a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában, a Dévai Autobergamo látogatott a Sepsi Arénába. A zöld-fehéreknek ezúttal sem volt könnyű dolguk, de végül otthon tartották a három pontot.

Többször faragott hátrányából a címvédő ellen a marosvásárhelyi futsalcsapat

A második kiszállását is elveszítette a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában: a kedd esti összecsapáson nagy hátrányba került és csak szépíteni tudott, végül 5–3-ra alulmaradt a bajnoki címvédő Galaci United otthonában.

Legyűrte a címvédőt, vezeti a futsalbajnokságot a Sepsi-SIC

Az összecsapás elején jókora előnyt szerzett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, ezzel jól tudott gazdálkodni, és végül mindhárom pontot megszerezte a bajnoki címvédő Galaci United ideiglenes otthonában.

Ritkán jegyzünk futsalmeccsen olyan eredményt, amit a VSK Székelyudvarhely játszott

Alaposan odatette magát mindkét fél a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának alsóházi összecsapásán. A VSK Székelyudvarhely kétszer a kapufát találta telibe, a Dévai West kisbüntetőt hagyott ki.

A kupameccs után a rájátszásban is öttel verte a dévaiakat a Marosvásárhelyi VSK

Megszerezte első győzelmét a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában a Marosvásárhelyi VSK, miután a második fordulóban vasárnap este hazai pályán 6–1-re nyert a Dévai Autobergamo ellen.

Kétszer is egyenlített a VSK Székelyudvarhely, a győzelmet jelentő gólt az ellenfele lőtte

A futsal 1. Liga rájátszásának alsóházában nyílt mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely és a Luceafărul Buzău. A pontok sorsa a legvégén dőlt el.

Feszült hangulatú, gólzáporos székely rangadót nyert a Sepsi-SIC

Parázs, indulatokkal teli mérkőzést játszott egymással a Sepsi-SIC és a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának első fordulójában. A háromszékiek a hajrában szerzett góllal fordították meg a feszült hangulatú székely rangadót.

Összetartóbb a társaság, két döntőt céloz meg a marosvásárhelyi futsalcsapat

Teljesítette az eddigi célkitűzéseket a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgó együttese, de nem elégednek meg ennyivel. Kemény kihívások várnak rájuk a szezon második részében, ahol a tét bejutni a két belföldi sorozat döntőjébe.

Székelyudvarhely pályázik a futsalkupa négyes döntőjének házigazda szerepkörére

Bejutott a legjobb négy közé a VSK Székelyudvarhely teremlabdarúgó együttese a Román Kupa idei kiírásában. Öt év után lehet újabb Final 4 torna a székelyföldi városban.

A VSK Székelyudvarhely is ott van a futsalkupa négyes döntőjében, teljes a mezőny

Nem sok esélyt adott a VSK Székelyudvarhely a másodosztályos ellenfelének, a Kolozsvári Clujanának a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében. Két székelyföldi együttes van a legjobb négy között.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!