A negyedik fordulóval folytatódott szerdán este a jövő évi, hollandiai teremlabdarúgó-Eb selejtezője. Románia futsalválogatottja Bosznia-Hercegovinában vendégszerepelt, miközben a magyar nemzeti csapat Izraelben lépett parkettre.
A négyes csoportban érdekelt romániai válogatott – melynek keretébe ezúttal két székelyföldi játékos, Mánya Szabolcs és Szőcs László kapott behívót – múlt héten kőkemény meccsen kapott ki Bukarestben a csoportelső bosnyákoktól (2–3).
A „trikolóroknak” szerdán nem sikerült visszavágni a bukaresti vereségért, Ivo Krezo gárdája egy ötössel küldte haza Zenicából a vendégeket. A házigazdák az első 20 perc végén szerezték meg a vezetést, majd a második félidő elején megduplázták előnyüket, s végül súlyos vereséget mértek Robert Lupu gárdájára.
Bosznia-Hercegovina az 5–0-s sikerrel kijutott a 2022-es kontinensviadalra, míg a romániai válogatott kvalifikációs esélyei minimálisra csökkentek.
Románia négy mérkőzés után is nyeretlen a négyesében, amelyet áprilisban egy szerbiai vendégjátékkal és az Észak-Macedónia elleni temesvári mérkőzéssel zár.
Az ötös csoportban a magyar teremlabdarúgó-válogatott Rison Lecijon városában vágott vissza Izraelnek az egy héttel ezelőtti budapesti vereségért (3–7). Turzó József együttese kétgólos előnyt alakított ki az első félidőben, s egy öngól ellenére, végül magabiztos, 4–1 arányú sikert aratott. A csoportjában második magyar válogatott áprilisban előbb a listavezető kazahokkal mérkőzik hazai pályán, majd Minszkben fejezi be a selejtezőt a fehéroroszok ellen.
A nyolc négyes csoport első helyezettje, valamint a hat legjobb második kijut az Európa-bajnokságra, a két leggyengébb csoportmásodik pedig novemberben rájátszásban dönt az utolsó Európa-bajnoki helyről.
A jövő évi Eb-nek Groningen és Amszterdam ad otthont január 19. és február 6. között. A hollandok rendezőként automatikusan résztvevők.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Az erdélyi magyar közösség érdeke, hogy az RMDSZ jó kapcsolatot ápoljon a mindenkori magyar kormánnyal – állapította meg pénteki kolozsvári ülésén az RMDSZ csúcsvezetősége.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!