Csúnyán leszerepelt Boszniában a romániai futsalválogatott

Orbán Zsolt 2021. március 10., 21:59 utolsó módosítás: 2021. március 10., 22:01

A házigazdák öt gólt vágva, könyörtelenül lenullázták az Eb-selejtezőben Robert Lupu szövetségi kapitány együttesét. A magyarok visszavágtak Izraelnek a Budapesten elszenvedett vereségért.

Robert Lupu nem lehet büszke a játékosaira Fotó: Futsal Romania/Facebook

A negyedik fordulóval folytatódott szerdán este a jövő évi, hollandiai teremlabdarúgó-Eb selejtezője. Románia futsalválogatottja Bosznia-Hercegovinában vendégszerepelt, miközben a magyar nemzeti csapat Izraelben lépett parkettre.

A négyes csoportban érdekelt romániai válogatott – melynek keretébe ezúttal két székelyföldi játékos, Mánya Szabolcs és Szőcs László kapott behívót – múlt héten kőkemény meccsen kapott ki Bukarestben a csoportelső bosnyákoktól (2–3).

A „trikolóroknak” szerdán nem sikerült visszavágni a bukaresti vereségért, Ivo Krezo gárdája egy ötössel küldte haza Zenicából a vendégeket. A házigazdák az első 20 perc végén szerezték meg a vezetést, majd a második félidő elején megduplázták előnyüket, s végül súlyos vereséget mértek Robert Lupu gárdájára.

Bosznia-Hercegovina az 5–0-s sikerrel kijutott a 2022-es kontinensviadalra, míg a romániai válogatott kvalifikációs esélyei minimálisra csökkentek.

Románia négy mérkőzés után is nyeretlen a négyesében, amelyet áprilisban egy szerbiai vendégjátékkal és az Észak-Macedónia elleni temesvári mérkőzéssel zár.

Az ötös csoportban a magyar teremlabdarúgó-válogatott Rison Lecijon városában vágott vissza Izraelnek az egy héttel ezelőtti budapesti vereségért (3–7). Turzó József együttese kétgólos előnyt alakított ki az első félidőben, s egy öngól ellenére, végül magabiztos, 4–1 arányú sikert aratott. A csoportjában második magyar válogatott áprilisban előbb a listavezető kazahokkal mérkőzik hazai pályán, majd Minszkben fejezi be a selejtezőt a fehéroroszok ellen.

A nyolc négyes csoport első helyezettje, valamint a hat legjobb második kijut az Európa-bajnokságra, a két leggyengébb csoportmásodik pedig novemberben rájátszásban dönt az utolsó Európa-bajnoki helyről.

A jövő évi Eb-nek Groningen és Amszterdam ad otthont január 19. és február 6. között. A hollandok rendezőként automatikusan résztvevők.

Futsal Eb-selejtező, 4. forduló
4. csoport:
Bosznia-Hercegovina–Románia 5–0 (1–0)
Korábban: Észak-Macedónia–Szerbia 1–6
Az állás: 1. Bosznia-Hercegovina 12 pont (14:5), 2. Szerbia 5 p. (11:8), 3. Románia 2 p. (6:12), 4. Észak-Macedónia 2 p.
5. csoport:
Izrael–Magyarország 1–4 (0–2)
A magyar gólszerzők: Tatai József (12.), Dróth Zoltán (18.), Horváth Szabolcs (25.), Komáromi Péter (37.)
Korábban: Fehérorszország–Kazahsztán 1–6
Az állás: 1. Kazahsztán 9 pont (16:3) – 3 mérkőzés, 2. Magyarország 6 (9:14) – 4 m., 3. Fehéroroszország 3 p. (7:13) – 4 m., 4. Izrael 3 (8:10) – 3 m.