A pontvadászat éllovasához, egyben a mezőny legjobb védelmével rendelkező Temesvári CFR-hez látogatott hétfőn kora este az FK Székelyudvarhely. Ahogy várható volt, egyik fél sem kockáztatott, mindkét együttes a biztonságra törekedett, így kevés igazi gólszerzési lehetőség alakult ki az elején. Az FK részéről Kanyó a játékrész közepén megszerezhette volna a vezetést, ám löketét követően a labda a kapufáról kifelé pattant, míg túloldalt Farkasnak volt pár védenivalója.
Aztán a játékrész hajrájában két villanásból két gólt szerzett a CFR: előbb Anderson da Silva lódult meg a bal szélen, hámozta át magát két emberen és lőtte ki a kapu hosszú oldalát, majd egy labdaszerzést követően Nemițanu elé került a labda, és a friss minifoci-világbajnok az FK kapujába bombázott.
A második félidőben átadta a kezdeményezést a CFR, várva a pillanatot, hogy ellentámadásból lecsaphasson. Az FK türelmesen építette támadásait, ez pedig gyümölcsözővé vált, a 27. percben Küsmödi indította Tankót, az FK csapatkapitánya pedig könyörtelenül a hálóba bombázott (2–1). A CFR kapufával válaszolt, de lényegesen nem tudott felpörögni, Miklós pedig nagyszerűen szolgálta ki Hadnagyot, aki közelről nem hibázott, a 29. percben ismét egyenlőt, 2–2-t mutatott az eredményjelző.
A játék az FK kedve szerint alakult, ám a meccs hajrájának kezdetén emberhátrányba került, Tankó szabálytalankodott a hatos vonalánál, emiatt sárga lapot kapott, és mivel már korábban is volt figyelmeztetve, a játékvezetők kiállították.
Ez a pillanat pedig nagyban megváltoztatta a mérkőzés menetét, hiszen a temesváriak kiválóan játszották meg a szabadrúgáskombinációt, Anderson maradt üresen és a bal alsóba lőtt (3–2). A gól megfogta az FK-t, egy hazai lövésbe rosszul ért bele Küsmödi, a labda pedig Farkas hálójában kötött ki, ismét kétgólos hátrányba kerültek az udvarhelyiek.
Az utolsó percekre lehozott kapusos taktikára váltott az FK, Küsmödi faraghatott volna a hátrányból, de ziccerben nem talált kaput, majd Toader egy üreskapus góllal minden lényeges kérdést lezárt.
Temesvár 5–2-re nyert és hetedik győzelmét aratta a bajnokságban, tetemes előnnyel vezeti a pontvadászatot, míg az FK második vereségét könyvelte el az idényben.
Az udvarhelyi csapat legközelebb pénteken 19 órától hazai pályán javíthat, a városi sportcsarnokba a pocsékul rajtoló újonc, a hétből hetet elveszített Marosvásárhelyi VSK látogat.
| 2023. 11. 05. 15:00 | Luceafărul Buzău Luceafărul | Dévai West Dévai West | 10-5 |
| 2023. 11. 05. 18:00 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | Dévai CSM Dévai CSM | 0-3 |
| 2023. 11. 05. 18:00 | Mausoleul Mărăşeşti Mausoleul Mărăşeşti | Simándi Sólymok Simándi Sólymok | 12-1 |
| 2023. 11. 06. 17:00 | Temesvári CFR Temesvári CFR | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 5-2 |
| 2023. 11. 06. 19:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | Galaci United Galac | 0-5 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 7 | 7 | 0 | 0 | 44-13 | 21 |
2 | Galaci United Galac | 6 | 5 | 1 | 0 | 49-14 | 16 |
3 | Dévai CSM Dévai CSM | 7 | 4 | 2 | 1 | 39-12 | 14 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 7 | 4 | 0 | 3 | 39-26 | 12 |
5 | Mausoleul Mărăşeşti Mausoleul Mărăşeşti | 7 | 4 | 0 | 3 | 36-29 | 12 |
6 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 6 | 3 | 1 | 2 | 44-20 | 10 |
7 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 7 | 2 | 0 | 5 | 33-49 | 6 |
8 | Dévai West Dévai West | 7 | 2 | 0 | 5 | 29-57 | 6 |
9 | Simándi Sólymok Simándi Sólymok | 7 | 1 | 0 | 6 | 16-87 | 3 |
10 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 7 | 0 | 0 | 7 | 14-36 | 0 |
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!