Csapatkapitánya kiállítása megpecsételte az FK Udvarhely sorsát

Zátyi Tibor 2023. november 06., 19:07

A teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának 7. fordulójában kétgólos hátrányából állt talpra a Futsal Klub Székelyudvarhely, ám a Temesvári CFR vendégeként a mérkőzés hajrájában emberhátrányba került, ez pedig teljesen megváltoztatta a mérkőzés végkimenetét.

Fotó: László Ildikó

A pontvadászat éllovasához, egyben a mezőny legjobb védelmével rendelkező Temesvári CFR-hez látogatott hétfőn kora este az FK Székelyudvarhely. Ahogy várható volt, egyik fél sem kockáztatott, mindkét együttes a biztonságra törekedett, így kevés igazi gólszerzési lehetőség alakult ki az elején. Az FK részéről Kanyó a játékrész közepén megszerezhette volna a vezetést, ám löketét követően a labda a kapufáról kifelé pattant, míg túloldalt Farkasnak volt pár védenivalója.

Aztán a játékrész hajrájában két villanásból két gólt szerzett a CFR: előbb Anderson da Silva lódult meg a bal szélen, hámozta át magát két emberen és lőtte ki a kapu hosszú oldalát, majd egy labdaszerzést követően Nemițanu elé került a labda, és a friss minifoci-világbajnok az FK kapujába bombázott.

A második félidőben átadta a kezdeményezést a CFR, várva a pillanatot, hogy ellentámadásból lecsaphasson. Az FK türelmesen építette támadásait, ez pedig gyümölcsözővé vált, a 27. percben Küsmödi indította Tankót, az FK csapatkapitánya pedig könyörtelenül a hálóba bombázott (2–1). A CFR kapufával válaszolt, de lényegesen nem tudott felpörögni, Miklós pedig nagyszerűen szolgálta ki Hadnagyot, aki közelről nem hibázott, a 29. percben ismét egyenlőt, 2–2-t mutatott az eredményjelző.

A játék az FK kedve szerint alakult, ám a meccs hajrájának kezdetén emberhátrányba került, Tankó szabálytalankodott a hatos vonalánál, emiatt sárga lapot kapott, és mivel már korábban is volt figyelmeztetve, a játékvezetők kiállították.

Ez a pillanat pedig nagyban megváltoztatta a mérkőzés menetét, hiszen a temesváriak kiválóan játszották meg a szabadrúgáskombinációt, Anderson maradt üresen és a bal alsóba lőtt (3–2). A gól megfogta az FK-t, egy hazai lövésbe rosszul ért bele Küsmödi, a labda pedig Farkas hálójában kötött ki, ismét kétgólos hátrányba kerültek az udvarhelyiek.

Az utolsó percekre lehozott kapusos taktikára váltott az FK, Küsmödi faraghatott volna a hátrányból, de ziccerben nem talált kaput, majd Toader egy üreskapus góllal minden lényeges kérdést lezárt.

Temesvár 5–2-re nyert és hetedik győzelmét aratta a bajnokságban, tetemes előnnyel vezeti a pontvadászatot, míg az FK második vereségét könyvelte el az idényben.

Az udvarhelyi csapat legközelebb pénteken 19 órától hazai pályán javíthat, a városi sportcsarnokba a pocsékul rajtoló újonc, a hétből hetet elveszített Marosvásárhelyi VSK látogat.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 7. forduló
Temesvári CFR–FK Székelyudvarhely 5–2 (2–0)
gólszerzők Anderson da Silva (15., 36.), Nemițanu (17.), Küsmödi (36., öngól), Toader (40.), illetve Tankó (27.), Hadnagy (29.),
kiállítva Tankó (36., FK)
FK: Farkas – Iszlai, Balint, Hadnagy, Miklós, 2. sor: Tankó, Balázsi, Kerestély, Kanyó, játszott még: Kedei, Küsmödi. Vezetőedző: Jakab Zoltán.