Csak a szépítésre futotta, nagy vereségbe szaladt bele a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2024. február 19., 20:13 utolsó módosítás: 2024. február 19., 20:32

Nem tudott meglepetést okozni a Temesvári CFR otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely vereséget szenvedett el hétfőn este a teremlabdarúgó-bajnokság alapszakaszának 17. fordulójában.

Egyetlen gólnak örülhetett a Sepsi-SIC, nem sikerült győzni. Korábbi felvétel Fotó: Miska Brigitta

Nincs jó formában a háromszéki együttes, amely az őszi szünetet követően az idei évben a négy bajnokijából mindössze egyet tudott megnyerni, zsinórban a negyedik vereségét szenvedte el, ezzel pedig az ötödik helyet foglalja el a tabellán.

A hétfő esti találkozót megelőzően a temesváriak számítottak az esélyesebbnek, a papírformát pedig könnyedén érvényesítették is. Az első játékrészben a vendégek próbálták birtokolni a játékszert, ráadásul a 15. percben a vezetést is megszerezhették volna: Mánya indulhatott meg a kapussal szemben egy az egyben egy labdaszerzést követően, viszont egy védő visszaért és szerelni tudta az edző-játékost.

Fotó: László Ildikó

Nem sokkal később szintén egy ellentámadás végén Gáll Attila került helyzetbe, viszont nem volt kellően pontos a befejezése, nem talált kaput. A szünet előtt ismét Mánya próbálkozott, a kapáslövése fölé szállt.

Mikor már-már úgy tűnt, hogy gól nélküli döntetlennel vonulhatnak pihenőre, egy kavarodást követően a háromszékiek kapuja előtt maradt a labda, amit az ellenfél játékosa könyörtelenül büntetett (1–0).

Szinte a középkezdés után azonnal következett egy óriási hiba: a vendégek kapusa, Papp László a középpályán elvesztette a labdát, a temesvári támadó csak be kellett passzolja az üres kapuba (2–0).

A fordulást követően igyekezett szépíteni a zöld-fehér gárda, viszont a bekapott gólok után már nem tudott annyira fegyelmezetten játszani. Rögtön a második félidő elején kétszer is eredményes volt a hazai csapat, mindkétszer egy pontrúgást követően sikerült betalálniuk (4–0).

A folytatásban csak nőtt a különbség a felek között, majd öt perccel a vége előtt Szőcs László és Máthis Mátyás remek összjátéka után utóbbi talált be, így meglett a szépítés (6–1). A végére még maradt egy temesvári gól, 7–1 a végeredmény.

A Sepsi-SIC egy fordulóval az alapszakasz vége előtt az ötödik helyen áll a pontvadászatban, 28 pontot gyűjtött össze, így három egységgel marad le az udvarhelyiek mögött.