Klasszikus csatára készülnek a felek, hiszen a Román Kupa előző két kiírásában is összefutottak. Tavaly az elődöntőben csapott össze a két együttes Galacon, a United 5–1-re nyert, majd a fináléban 5–4-re legyőzte a Dévai Autobergamót.
A 2020–21-es kiírás negyeddöntőjében az udvarhelyi fiúk hazai pályán 4–2-re nyertek és meg sem álltak a fináléig, amelyet az azóta megszűnt Csíkszeredai Imperial Wet nyert meg 6–3-ra Székelyudvarhelyen.
Az FK megnyerte a 2019–2020-as Román Kupát.
Galac hazai pályán szinte tökéletes mutatóval rendelkezik, legutóbb közel két éve veszített el mérkőzést a bajnokságban – a 2020–21-es döntőben az Imperial Wettel szemben maradt alul, egymás után kétszer is, így a csíkiak lettek bajnokok.
Az azóta lejátszott húsz bajnokijából mindössze egy találkozón hullatott pontokat, épp az FK Székelyudvarhellyel szemben, amikor tavaly decemberben a futsalban nagyon ritka végeredménnyel, 0–0-val ért véget a találkozó.
Ebben a szezonban ez lesz a negyedik találkozója a két együttesnek, Udvarhelyen 3–3 lett a végeredmény, míg az FK legutóbbi galaci látogatásán, február elején 7–2-re kapott ki a bajnokságban.
Az FK öt és fél éve tudott nyerni utoljára Galacon, azóta nyolc vereség és három döntetlen a mérlege a United vendégeként.
A kedden 17 órakor kezdődő találkozó játékvezetői a jászvásári Vlad Ciobanu és a pitești-i Liviu Chiță lesznek. Munkájukat a berceni-i Laurențiu Deaconu fogja tartalékként segíteni. Megfigyelő a bukaresti Marian Ivănescu. Amennyiben 40 percet követően döntetlen az állás, kétszer öt perces hosszabbítás következik, és ha ezidő alatt sem dől el a találkozó, nagybüntetőket rúgnak.
Az FK keretéből sérülés miatt Küsmödi Tamás nem bevethető.
A mérkőzést sem a televízióban, sem az interneten nem közvetítik.
A négyes döntőbe korábban a másodosztályú Gyergyóremetei Kereszthegy, illetve a két élvonalbeli dévai csapat, a West és az Autobergamo jutott be.
Tíz éve dolgozik a Székelyudvarhelyi FC mellett, végigjárta a 3. Liga minden hullámhegyét és hullámvölgyét, kétszer pedig testközelből élte át, milyen közel lehet a másodosztály. László Zsolt csapatmenedzserrel beszélgettünk.
Nemcsak tehetséges kézilabdázó Kerekes Éva, hanem igazi művészlélek. A nyári szünetben azzal bizonyította művészi vénáját, hogy egy szívügyének számító projektet valósított meg: kifestette egykori iskolájának falait.
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A legfrissebb amerikai hírszerzési értékelések szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök a következő néhány évben korlátozott támadást indíthat egy NATO-tagállam ellen, hogy próbára tegye a katonai szövetség elszántságát.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza Párt parlamenti frakciója.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!