Bebetonozta harmadik helyét a tabellán az FK Udvarhely

Józsa Csongor 2022. március 08., 19:49

Félórán keresztül még csak gólt sem kapott, addig pedig ötöt vágott az FK Székelyudvarhely a Temesvári CFR-nek a teremlabdarúgó élvonal alapszakaszában. A végjátékban az ifik is megkapták a játéklehetőséget.

Miklós Tamás gólja indította a találkozót Fotó: Erdély Bálint Előd

Kedden délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának utolsó előtti játéknapjának zárómeccsén lépett pályára az FK Székelyudvarhely, a rangsorban rögtön utána lévő Temesvári CFR-t látta vendégül. A hazaiak számára a harmadik hely bebiztosítása volt a fő szempont, a Grigoraș – Kedei, Bálint, Balázsi, Miklós összeállítással indítottak, a találkozó során pályára lépett Farkas, Tompea – Kanyó, Gálfi, Vékás, Jakab, Szfárli, Partene, Csíki.

Mindkét együttesnél több hiányzó volt – a sérülteken kívül a román ifjúsági válogatottnál lévő játékosok és a szakmai stáb is kihagyta a párharcot. Nem került fel a játékvezetői lapra a bánságiak edző-játékosának neve sem, Robert Lupu.

A hazaiak kapták el jobban a rajtot, a 3. percben Bálint tálalt pontosan Miklóshoz, aki a félkörön átvette, a kimozduló kapus mellett elgurította (1–0).

Fotó: Erdély Bálint Előd

A vendégeken volt a sor, hogy rohamozzák a kaput, Grigoraș két bravúrját követően épp a volt FK-játékos, Tifán lőtt hatalmas felső kapufát. Túloldalt Bálint növelhette volna az előnyt, kecsegtető helyzetben mellé tekerte.

Már a 12. percben kigyűlt a CFR csapathibája. A második udvarhelyi gól mégsem pontrúgásból született: Kedei a félpályánál szerzett labdát, Bálinthoz passzolt, aki a könnyebb utat választotta, azaz nem lőtte kapura, hanem visszapasszolta társának, Kedei köszönte és az üres kapuba pöccintett (2–0).

A 16. percben villant a piros lap, a vendégektől Grosu kapta meg második sárga lapos figyelmeztetését – egy műesésért –, a kétperces emberelőnyt a Jakab Zoltán által irányított gárda viszont nem tudta gólra váltani.

A pihenőig azért összejött még egy hazai találat, hosszú támadás után Kanyóra nem figyelt senki, hatról be is vágta. Teljesen megérdemelt volt a 3–0-s FK-vezetés, sokkal gyorsabban, pontosabban játszottak.

A második félidőben sem tudott újítani a temesvári gárda, sőt egyre jobban fáradt az idő múlásával. Kanyó és Bálint góljaival a 30. percben már 5–0 állt az eredményjelzőn.

Tifán használt ki egy védelmi megingást, azzal szépítettek a vendégek. Nem forgott veszélyben a három pont sorsa, így a végjátékra több olyan teremlabdarúgó is megkapta a játéklehetőséget, akik egy héttel ezelőtt az udvarhelyi ificsapattal kupagyőzelmet ünnepelhettek. Szfárli Hunor ezt góllal hálálta meg.

Nyert az FK Udvarhely, az már biztos, hogy a harmadiknál rosszabb helyen nem zárhatja az alapszakaszt. A másodikhoz pedig kisebb csoda kellene, azaz, hogy pontot veszítsen az utolsó játéknapon a Galaci United.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 20. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Temesvári CFR 6–3 (3–0).
Gólszerzők: Miklós Tamás (3.), Kedei Barna (14.), Kanyó Szilárd (20., 28.), Bálint Andor (30.), Szfárli Hunor (37.), illetve Tifán Norbert (30.), Dan Denis (35.), Stojan Milovac (38.).
Kiállítva: Grosu (16., CFR)