Az FK Udvarhely letörte az éllovas szarvát

Józsa Csongor 2022. február 05., 15:23 utolsó módosítás: 2022. február 05., 16:15

Az első gólt még a Dévai Autobergamo jegyezte a futsal élvonal rangadóján. Erre azonban öttel válaszolt az székelyudvarhelyi gárda, hatalmas győzelmet aratott saját szurkolói előtt.

Udvarhelyi öröm, megérdemelten szerezték meg a pontokat Fotó: Beliczay László

Szombaton kora délelőtt a városi sportcsarnokban nézett farkasszemet a teremlabdarúgó 1. Liga első két helyezettje, az FK Székelyudvarhely a Dévai Autobergamót látta vendégül. A hazaiak a Grigoraș – Kedei, Kanyó, Miklós, Bálint kezdőcsapattal indítottak, mezőnyben a második soruk a Balázsi, Szécsi, Kerestély, Gálfi volt.

Két ígéretes helyzettel rajtolt a tabella második és első helyén tanyázó gárdák csatája. Előbb a vendégek vehették volna be ellenfelük kapuját Hinjosa révén, aztán válaszképp a hazaiaktól Kedei kecsegtető szituációban mellé lőtte.

A 4. percben zörrent a háló, Küsmödi védő nélkül maradt a félkörnél, a válogatott játékos pedig onnan nem hibázott, a bal alsóba helyezte (0–1).

Fotó: Beliczay László

Remek volt a mérkőzés ritmusa, Balázsi közelről egyenlíthetett volna, a ziccert védte a hálóőr. A 9. percben már ő is tehetetlen volt, Balázsi labdát szerzett az Autobergamo térfelén, röviden Bálinthoz passzolt, aki nyolcról a jobb felsőbe spiccelte (1–1).

Ez feltüzelte az FK-játékosokat, sokkal többet voltak játékban, a 13. percben pedig Bálint a félpályánál elcsípett egy átadást, a bal szélen végigrobogott, a kimozduló kapus mellett eltekerte, a labda a kapufát érintve pattant a hálóba (2–1).

Ez az állás maradt a pihenőig, pedig Sasse egyenlíthetett volna, igaz, hogy Kanyó távoli bombájánál is nagyot kellett védenie a kapusnak.

A második felvonás elején a hátrányban lévő Hunyad megyeiek irányítottak, három nagy helyzetet is elpuskáztak. Válaszképp az udvarhelyiek növelték előnyüket: a 24. minutumban egy szabadrúgáshoz jutottak, tízről Bálint lőtte rá, a kapus röviden szabadított fel, a kipattanóra Kedei ért oda először, így bepöccintette (3–1).

Kedei egyéni akciót követően spiccelte a léc alá, Szécsi szabadrúgásból kilencről bombázta a bal alsóba, a 28. percben 5–1 állt az eredményjelzőn.

Mezőnyjátékosra cserélte kapusát a listavezető, Grigoraș kétszer is bravúrt mutatott be. Nagyon korán, a 32. percben kigyűlt az FK csapathibája.

Foggal-körömmel védekezett a házigazda, ellenlábasa folyamatosan nyomás alatt tartotta kapujukat. Igaz, hogy egy találatot sikerült bevinniük a dévaiaknak, de ez nem törte meg a székelyeket.

Olyannyira nem, hogy az i-re a pontot ők tették fel az utolsó percben: Kedei labdát szerzett, az üres kapuba továbbította, ezzel pedig mesterhármast jegyzett – ráadásul egy félidő alatt lőtte mind a három gólját.

Óriási sikert könyvelt el az FK Székelyudvarhely, jó játékkal, megérdemelten győzte le azt a csapatot, amelyik az eddigi idényben szárnyalt, ez volt csupán a második elveszített összecsapása. Ezzel egyelőre megerősítette második helyét a tabellán a Hargita megyei alakulat, egy újabb nehéz feladat vár rájuk, a soron következő játéknapon február 9-én, szerdán a Galaci Unitedhez utaznak.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 17. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 6–2 (2–1).
Gólszerzők: Bálint Andor (9., 13.), Kedei Barna (24., 27., 40.), Szécsi Barna (28.), illetve Küsmödi Tamás (4.), Hinjosa Antonio (36.).