A teremlabdarúgó 1. Liga az alapszakasz feléhez érkezett, szombaton délután a városi sportcsarnokban a Futsal Klub Székelyudvarhely a Galaci Unitedet látta vendégül a hetedik fordulóban. A két félt csak egyetlen pont választotta el a rangsorban, amelyet épp a BL-ben induló vendégek vezettek.
A Jakab Zoltán által irányított gárda a Grigoraș – Bálint, Balázsi, Miklós, Kedei ötössel indított, a második sor a Tankó, Szécsi, Gálfi, Kerestély négyes volt (a találkozó során még játéklehetőséget kapott Kanyó).
Az első nagy lehetőséget a hazaiak hagyták ki, Kedei ziccerét hárította a hálóőr. Válaszképp túloldalt is két bravúrt kellett bemutatnia Grigorașnak.
Remek ritmusú volt a találkozó első része, ahol több helyzetet alakított ki mindkét gárda. A 6. percben a Duna partiak betaláltak, egy szögletet követően az edző-játékosuk, Ignat tízről kapásból lőtte rá, a kapufát is érintve zúdult a labda a hálóba.
Nem sokáig vezettek, az udvarhelyiek egy minutumra rá egyenlítettek, Tankó helyezte tízről a lábak között a bal alsóba (1–1).
A gyors gólváltást követően azt reméltük volna, hogy további találatok születnek a folytatásban. Az ordító helyzetek megmaradtak, három nagy ziccert is kihagyott a székelyföldi együttes, hogy aztán egy szerencsés góllal kerüljön előnybe: a 17. percben egy oldalrúgást Szécsi bombázott középre, Cireșről a saját kapujába pattant a játékszer (2–1).
Az első felvonásban több remek szituációt alakított ki az udvarhelyi csapat, így akár nagyobb is lehetett volna az előnye, mint amit mutatott az eredményjelző: 2–1-es állással mehettek vissza az öltözőbe az együttesek.
A második játékrészben sem esett vissza a meccs színvonala, a hátrányban lévő United ostromolta a házigazdák kapuját, akik egy-egy ellentámadással veszélyeztettek.
A 34. percben kigyűlt az FK csapathibája, ellenfele pedig egy időkérést követően mezőnyjátékosra cserélte kapusát. A hazaiak így is jól állták a sokkal nagyobb nyomást, hogy aztán a 38. percben egy védést követően pedig Grigoraș a saját félköréből ívelte át az egész pályán a játékszert a másik kapuba (3–1).
Araujo kisbüntetőből fölé lőtt, melós találkozón óriási győzelmet aratott az FK Székelyudvarhely, hétfőig biztosan vezeti a futsal 1. Ligát, ekkor valószínűleg a Dévai Autobergamo visszaelőzi, hiszen papíron könnyű meccse van a sereghajtó kolozsváriakkal szemben.
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 7. forduló:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 3–1 (2–1).
Gólszerzők: Tankó Levente (6.) Octavian Cireș (17., öngól), Andrei Grigoraș (38.), illetve Florin Ignat (6.).
| 2021. 10. 23. 18:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | Galaci United Galac | 3-1 |
| 2021. 10. 25. 17:30 | Kolozsvári Clujana Clujana | Dévai Autobergamo Déva | 1-18 |
| 2021. 10. 26. 18:00 | Luceafărul Buzău Luceafărul | Sportul Ciorăști Sportul Ciorăști | 2-1 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dévai Autobergamo Déva | 6 | 5 | 1 | 0 | 39-17 | 16 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 6 | 5 | 0 | 1 | 33-19 | 15 |
3 | Galaci United Galac | 6 | 4 | 1 | 1 | 45-12 | 13 |
4 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 5 | 2 | 0 | 3 | 27-15 | 6 |
5 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 6 | 2 | 0 | 4 | 22-26 | 6 |
6 | Sportul Ciorăști Sportul Ciorăști | 5 | 1 | 0 | 4 | 23-27 | 3 |
7 | Kolozsvári Clujana Clujana | 6 | 0 | 0 | 6 | 9-82 | 0 |

Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Akárcsak Bukarestben, az Auda saját közönsége előtt is nyert, így az FCSB-nek idén véget ért az európai kupaszereplése. A Debrecen gólnélküli döntetlenje sokat ért Jerevánban.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!