„A vezetőséggel, a támogatói körrel egyeztetve láttuk, hogy a tavalyi keretet nem tudjuk megtartani. A következő idényben jóval kevesebb pénzből gazdálkodhatunk, így ehhez szabjuk a csapatot. A játékosoknak elmondtunk, hogy aki tud, keressen magának új csapatot, nem görgetünk eléjük semmiféle akadályt. Akik így nem kaptak ajánlatot, azokkal elkezdtük az egyeztetést” – mondta el megkeresésünkre Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely technikai igazgatója.
Az együttes volt edzője hozzátette, felállt a kispadról, amolyan mindenes lett a klubnál. Az elmúlt hetekben a teremlabdarúgókkal tárgyalt, volt, akivel megállapodtak a jövőt illetően, van, aki még kivár.
Nézzük először a távozókat! Andrei Grigoraș az ezüstérmes Galaci Unitedhoz igazolt, Hadnagy István a címvédőnél, a Csíkszeredai Imperial Wetnél folytatja, míg Miklós Tamás Magyarországon, az FC Veszprémnél rúgja majd a labdát. A három sportoló mellett nem hosszabbított az FK – legalábbis egyelőre – Csala Zsolttal és Csoma Alpárral.
Jó hír, hogy az udvarhelyi futsalcsapathoz visszatér Bíró Attila. A játékos egy évet töltött a Dévai Autobergamónál, a következő szezonban ismét FK-mezt ölt – alá is írta új szerződését. Ahogy a tavalyi csapatkapitány, Szécsi Barna is a folytatás mellett döntött. A csapat edző-játékosa Mánya Szabolcs lesz. A háromszéki sportoló számára nem idegen a trénerkedés, az U19-es együttesnél megízlelte, milyen a kispadról irányítani. Vele az utolsó egyeztetések zajlanak.
Kedei Barna jelenleg nem tartózkodik itthon, valószínűleg ő is a keret része marad, ahogy a román ifiválogatott Bálint Andor is. Utóbbi lábműtét utáni rehabilitációját végzi, októberben kezdheti el a teljes értékű munkát.
Az országos ifjúsági bajnokságban bronzérmet szerzett együttesből a 2019–2020-as szezonban a felnőttek között folyatja Sebestyén Norbert kapus, illetve Balázsi Norbert, Pál Szabolcs, Balázsi Attila, Kerestély József és Hegyi Attila mezőnyjátékosok.
„Az U23-as követelményeknek eleget tevő játékosokkal az egyeztetés megállt. Tifán Tamás, Boda Krisztián és Gálfi Artúr sem fogadta el az általunk ajánlott szerződést. Jövőre egy ilyen korosztályos sportolónak a pályán kell lennie. Amennyiben nem tudunk velük megegyezni, akkor máshonnan kell hoznunk valakit” – fejtette ki Jakab.
Az FK Székelyudvarhely augusztus 5-én kezdi el a felkészülési időszakot, a tervek szerint heti 4–5 edzéssel. Ekkor érkezik próbajátékra a magyar U19-es válogatott kapusa, Györfi Bálint. Arról, hogy mit vár az új bajnokságtól, Jakab Zoltán elmondta: „Nagyon úgy fest, hogy a Csíkszereda–Galac–Călărași trió kiemelkedik majd. A mezőny többi része véleményem szerint egyenlő játékerőt képvisel majd. Még nem iratkozott fel mindenki, így az sem ismert, melyik tíz klub alkotja majd az 1. Ligát. Úgy gondolom, azzal a kerettel, amelyik most kialakulóban van, elérhető a rájátszás.”
A pontvadászat szeptember 7-én rajtol.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
Nyílt háború alakult ki a Sepsi OSK és korábbi csapatkapitánya között: Diószegi Laszló kemény szavakkal illette Niczuly Rolandot, aki szerinte 200 ezer eurót követel a szerződésbontásért. Beszéltünk a kapussal, aki nyilatkozott az ügy kapcsán.
Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!