A romániai válogatott, amely még egyszer sem jutott ki a világbajnokságra, a 2024-ben rendezendő torna európai selejtezőjének első szakaszában nem volt érdekelt, ott csak az alacsonyabban rangsorolt együttesek szerepeltek. A második szakaszban a 36 csapatot tizenkét hármas csoportba sorsolták,
ebben a körben a válogatottak oda-visszavágó rendszerben játszanak, és a csoportgyőztesek, valamint a négy legjobb második helyezett továbbjut a 2023-ban rendezendő 20 csapatos elitkörbe.
A maradék nyolc csoportmásodik közül rájátszás után négy további együttes is tagja lesz majd az elitkörnek. A világbajnokságra az elitkör hat vagy hét csapata jut ki, attól függően, hogy mely ország lesz a torna házigazdája.
A Kacsó Endre szövetségi kapitány által irányított Románia a selejtező 8-as csoportjába került, ahol Dánia és Finnország lesznek az ellenfelei, október 6-án hazai pályán és 11-én idegenben találkoznak a két együttessel, a visszavágókat pedig 2023 márciusában rendezik.
A romániai válogatott, melynek keretében Bálint Andor és Iszlai Richárd az FK Székelyudvarhelyt képviselik, hétfőtől vasárnapig Bukarestben edzőtáborozik, majd Chișinăuba utaznak, ahol jövő hétfőn és kedden két barátságos mérkőzést játszanak az ukránok és a moldovaiak ellen.
– mondta érdeklődésünkre Kacsó Endre.
A marosvásárhelyi szakvezetőtől megtudtuk, hogy ezt követően október 1-jétől újabb edzőtábort tartanak, ezúttal Marosvásárhelyen, ahol október 6-án, csütörtökön 18 órakor fogadják a dán együttest a selejtező első fordulójában.
Ezen a mérkőzésen elengedhetetlen a győzelem megszerzése, a romániai válogatott ugyanis a csoport első helyét célozza meg, amely egyenes ágon való továbbjutást jelent az elitkörbe.
Nem lesz könnyű, mert Finnország nagyon jó csapat, az utolsó tíz évben sikerült az első hét európai válogatott közé jutnia. Megvan az esélyünk, hogy felvegyük velük a küzdelmet, és megpróbáljuk megelőzni őket” – mutatott rá Kacsó Endre.
Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.
Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.
Őrizetbe vettek a hatóságok két Brassó megyei vadászt, akik engedély nélkül lelőttek egy barnamedvét.
A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!