A szünetet követően feltámadt az FK Székelyudvarhely Déván

Zátyi Tibor 2023. október 15., 20:12 utolsó módosítás: 2023. október 15., 20:13

Fontos pontot szerzett az egyik legerősebb ellenfele otthonában a Futsal Klub Székelyudvarhely, vasárnap kora este a teremlabdarúgó 1. Liga 4. fordulójában, háromgólos hátrányból felállva döntetlent harcolt ki a Dévai CSM ellen.

Hadnagy Istvánnak óriási szerepe volt a pontszerzésben, két gólja mellett kiosztott egy gólpasszt is Fotó: László Ildikó

Habár aktívabban kezdte a meccset, és az elején több helyzetet is kialakított, az első gólt a jól kontrázó házigazda szerzete, Boldor volt eredményes. A találat megfogta az FK-t, nem találta a jól védekező dévai védelem ellenszerét, Bálint kapufáját követően ismét villantak a dévaiak, Gavrilă maradt üresen, és már 2–0-ra vezetett a CSM. Az első játékrész végén jól játszott az FK, jöttek a helyzetek, Bálint ismét telibe találta a kapufát, az újabb gólt azonban a szünet előtt másodpercekkel a hazaiak szerezték, Simic volt eredményes, így

3–0-s dévai vezetésnél vonultak öltözőbe a csapatok.

A szünet jól jött az udvarhelyi csapatnak, Jakab Zoltán vezetőedző rendet rakott a fejekben, és alig kezdődött meg a második félidő, Hadnagy rögtön faragott a hátrányból. A kemény, férfias harc folytatódott a pályán, majd ismét Hadnagy vállalt főszerepet, labdaszerzését követően Iszlainak passzolt, aki a kapuba bombázott. Dévát túlságosan megnyugtatta az első félidőben szerzett háromgólos előny, aztán egy veszélyes támadást követően közel jártak előnyük növeléséhez, ám az udvarhelyi védelemnek sikerült helyt állnia.

A lendület pedig tovább tartott, egy szögletet követően Bálint Hadnagy lábára varázsolta a labdát, aki nem hibázott, egyenlőt mutatott az eredményjelző! A feltámadáshoz kemény játék is szükséges volt, így ki is gyűlt az FK csapathibája, Ricardinho tízméteresét, majd Simic ismétlését viszont védte Farkas, az udvarhelyiek kapusa.

50 másodperccel a vége előtt 5 a 4 elleni taktikára váltott Déva, amit majdnem sikerült lekontráznia az FK-nak, Hadnagyot buktatták, de a játékvezetők sípja néma maradt.

Az eredmény többet nem változott, a Dévai CSM és az FK Székelyudvarhely egy-egy pontot szerzett. Az udvarhelyiek számára újabb rangadó következik, a bajnoki címvédő Galaci United együttesét fogadják, a mérkőzésnek egyelőre nincs kezdési időpontja.