A Sepsi-SIC nagyot küzdött, az FK Székelyudvarhely hozta a kötelezőt

Józsa Csongor 2024. október 20., 19:18

A sepsiszentgyörgyi futsalcsapat fontos mérkőzést játszott, melynek kimenetele a végelszámolásnál sokat érhet a rájátszás felsőháza szempontjából. A bajnokságot vezető együttes nem ingott meg.

Tizenegyig meg sem állt a Futsal Klub Székelyudvarhely Fotó: László Ildikó

Vasárnap délután két székelyföldi együttes is mérkőzést játszott a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának hetedik fordulójában. A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC hazai környezetben a Dévai Westet látta vendégül, a Futsal Klub Székelyudvarhely pedig idegenben, a Luceafărul Buzău otthonában lépett pályára.

A háromszéki meccs fontos párharc volt, a tabella szempontjából két szomszédos együttes nézett farkasszemet, amelyek a rájátszás felsőházát jelentő negyedik helyért vannak küzdelemben.

Végig szoros volt a meccs, a vendégek az első percekben megszerezték a vezetést, a Mánya Szabolcs által irányított hazaiak pedig szaladtak az egyenlítés után – ez a 28. percben jött össze. A folytatásban sokkal élénkebb volt a zöld-fehér együttes, de maradt az 1–1, így az odavágók végén a dévaiak vannak a play-offot érő pozícióban, őket követi a Sepsi-SIC, csupán egy pont a lemaradásuk.

Újabb döntetlent játszott a Sepsi-SIC •  Fotó: Haáz Vince
Újabb döntetlent játszott a Sepsi-SIC Fotó: Haáz Vince

A listavezető, eddig százszázalékos mutatókkal rendelkező FK Székelyudvarhely magabiztos játékot mutatott be a Luceafărul Buzău ellen. Megragadta a kezdeményezést a Florin Ignat által felkészített gárda, a szünetig ötször zörgette meg a hálót.

A második felvonásban is az FK akarata érvényesült, végül összejött a két számjegyű különbség, ezzel pedig az alapszakasz felénél maximális pontszámmal vezetik a bajnokságot.

A harmadik székelyföldi csapat, a Marosvásárhelyi VSK összecsapását elnapolták, miután ellenfele, a Galaci United a Bajnokok Ligájában érdekelt, egy spanyolországi tornára utazott.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 7. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Dévai West 1–1 (0–1).
A hazaiak gólszerzője Czintos József.

Luceafărul Buzău–FK Székelyudvarhely 1–11 (0–5).
A vendégek gólszerzői: Hadnagy István 3, Kedei Barna és Bálint Andor 2-2, Sergiu Gavrilă, Miklós Tamás, Péter Miklós és Tankó Levente 1-1.