A tavalyi idény elején érkezett a Futsal Klub Székelyudvarhelyhez a marosvásárhelyi születésű Küsmödi Tamás. Akkor a Dévai Autobergamótól távozott.
Nem volt túl szerencsés a 2022–2023-as szezonja, már a bajnokság elején megsérült, térdműtétje miatt ki kellett hagynia majdnem az egész évadot.
Ezen idényben tért vissza, de nem volt túl eredményes a játéka, talán ennek is köszönhető, hogy nem maradt a klubnál.
„Jelezte, hogy felhagyna a teremlabdarúgással, az élet más területén próbál szerencsét. Mi meg nem gördítettünk elé semmiféle akadályt, közös megegyezéssel szerződést bontottunk vele” – mondta a Székely Sport megkeresésére Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely elnöke, egyben edzője is.
A futsal 1. Liga rájátszása vasárnap indult el, ekkor a székelyföldiek a címvédő Galaci United otthonában vendégszerepeltek, 5–2-re szenvedtek vereséget. Ezen már nem lépett pályára Küsmödi, miután a pénteki edzésen elköszönt társaitól.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Az első félidőben büntetőt rontott, de ez mégis belefért, a szünet utáni jobb teljesítményével ugyanis az FK Csíkszereda a csereként beállt Eppel Márton góljával legyőzte a Konstancai Farult.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Etikai vétséget követett el és valótlanságot állított Parászka Boróka marosvásárhelyi újságíró a Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) szerint azáltal, hogy egy munkahelyi konfliktust „metoo” bántalmazásként terjesztett a közösségi médiában.
Immár 7. alkalommal zajlik Szatmárnémetiben a Magyar Színházi Szövetség (MASZÍN) vándorfesztiválja, a MaFeszt. A március 9-ig tartó, tíznapos seregszemlén az erdélyi magyar színházak több előadását nyílt alkalmunk megtekinteni.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!