Nem tudott borsot törni a bajnok orra alá az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2024. március 10., 19:41

A tavalyi idény két döntősének mérkőzése indította a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszását. Idén nagy a pontkülönbség a két gárda között.

Nem játszott alárendelt szerepet, de nem volt közel a pontszerzéshez az FK Udvarhely Fotó: László Ildikó

Pontosabban ez tizennyolc egységet jelent, ennyivel szerzett többet a Galaci United az FK Székelyudvarhelynél a futsal élvonal alapszakaszában. Miután a versenykiírás szerint a csapatok magukkal viszik az itt megszerzett pontokat, így eléggé kilátástalan a székelyföldiek helyzete felsőházban.

A play-off első fordulójában a Jakab Zolán által irányított együttes a Tompea – Iszlai, Kanyó, Hadnagy, Tankó kezdővel indított vasárnap délután az United otthonában. A második sor mezőnyben a Balázsi, Miklós, Kanyó, Kedei négyes volt, a meccs során játszott még Boga és Péter.

Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, többnyire a házigazdák irányítottak, de kevés gólszerzési lehetőséget alakított ki a két csapat. Azért minimális előnyt összehozott a pihenőig a címvédő.

A második felvonásban kapuscserére kényszerült a házigazda, a válogatott első számú hálóőrének térde sérült meg. Ezt próbálta kihasználni az FK, Miklós lábán volt az egyenlítés.

Fotó: László Ildikó

Pillanatok alatt növelte az előnyét az United, aztán szögletből Kedei tízről a bal felsőbe lőtte (2–1).

Ment előre, egyre nagyobb nyomás alatt tartotta a galaciak kapuját a vendégcsapat, csakhogy az újabb egyenlítés helyett megfogyatkoztak. A 31. percben Balázsi rántotta le Daby-t a félkör közelében, miután ő a kapussal szemben volt, így egyértelmű gólszerzési lehetőséget akadályozott meg, villant a piros lap.

Tompea ihletett formában védett, bravúrok sokaságát mutatta be, megakadályozta, hogy a Duna partiak a kétperces emberelőnyben betaláljanak.

Ami nem jött össze ekkor, összejött egyenlő létszámban, Araujo lövése Kanyón irányt változtatva pihent meg a hálóba, így újból kettő lett közte (3–1).

A hátralévő percekben mezőnyjátékosra cserélte kapusát az FK Székelyudvarhely, a húzás nem igazán jött be, a galaciak hálóőre a saját félköréről ért el találatot.

Kanyó szépségdíjas gólja követte mindezt, aki az oldalvonal közeléből, nyolcról bombázta a hosszú felsőbe.

A végére még jutott egy Galaci United találat, nem dőlt meg a papírforma, nyert az aranyérmes.

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló:

Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 5–2 (1–0.)
Gólszerzők: Andrei Crăciun (7.), Daniel Araujo (25., 35.), Alin Cârdei (37.), Robert Crișan (38.), illetve Kedei Barna (29.), Kanyó Szilárd (37.).