Hirdetés

Nem tudott borsot törni a bajnok orra alá az FK Székelyudvarhely

Nem játszott alárendelt szerepet, de nem volt közel a pontszerzéshez az FK Udvarhely
Fotó: László Ildikó

A tavalyi idény két döntősének mérkőzése indította a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszását. Idén nagy a pontkülönbség a két gárda között.

Pontosabban ez tizennyolc egységet jelent, ennyivel szerzett többet a Galaci United az FK Székelyudvarhelynél a futsal élvonal alapszakaszában. Miután a versenykiírás szerint a csapatok magukkal viszik az itt megszerzett pontokat, így eléggé kilátástalan a székelyföldiek helyzete felsőházban.

Hirdetés

A play-off első fordulójában a Jakab Zolán által irányított együttes a Tompea – Iszlai, Kanyó, Hadnagy, Tankó kezdővel indított vasárnap délután az United otthonában. A második sor mezőnyben a Balázsi, Miklós, Kanyó, Kedei négyes volt, a meccs során játszott még Boga és Péter.

Az első félidő kiegyensúlyozott játékot hozott, többnyire a házigazdák irányítottak, de kevés gólszerzési lehetőséget alakított ki a két csapat. Azért minimális előnyt összehozott a pihenőig a címvédő.

A második felvonásban kapuscserére kényszerült a házigazda, a válogatott első számú hálóőrének térde sérült meg. Ezt próbálta kihasználni az FK, Miklós lábán volt az egyenlítés.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Pillanatok alatt növelte az előnyét az United, aztán szögletből Kedei tízről a bal felsőbe lőtte (2–1).

Ment előre, egyre nagyobb nyomás alatt tartotta a galaciak kapuját a vendégcsapat, csakhogy az újabb egyenlítés helyett megfogyatkoztak. A 31. percben Balázsi rántotta le Daby-t a félkör közelében, miután ő a kapussal szemben volt, így egyértelmű gólszerzési lehetőséget akadályozott meg, villant a piros lap.

Tompea ihletett formában védett, bravúrok sokaságát mutatta be, megakadályozta, hogy a Duna partiak a kétperces emberelőnyben betaláljanak.

Ami nem jött össze ekkor, összejött egyenlő létszámban, Araujo lövése Kanyón irányt változtatva pihent meg a hálóba, így újból kettő lett közte (3–1).

A hátralévő percekben mezőnyjátékosra cserélte kapusát az FK Székelyudvarhely, a húzás nem igazán jött be, a galaciak hálóőre a saját félköréről ért el találatot.

Kanyó szépségdíjas gólja követte mindezt, aki az oldalvonal közeléből, nyolcról bombázta a hosszú felsőbe.

A végére még jutott egy Galaci United találat, nem dőlt meg a papírforma, nyert az aranyérmes.

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló:

Galaci United–Futsal Klub Székelyudvarhely 5–2 (1–0.)
Gólszerzők: Andrei Crăciun (7.), Daniel Araujo (25., 35.), Alin Cârdei (37.), Robert Crișan (38.), illetve Kedei Barna (29.), Kanyó Szilárd (37.).

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2023–24-es szezon, felsőházi rájátszás, 1. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
1
1
0
0
5-2
55
2
Temesvári CFR Temesvári CFR
1
0
0
1
2-3
43
3
Dévai CSM Dévai CSM
1
1
0
0
3-2
42
4
Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely
1
0
0
1
2-5
34
Temesvári CFR:
Dévai CSM:
Futsal Klub Székelyudvarhely:
Galaci United:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Elrajtol a kézdivásárhelyi hokivébé – vasárnap a tévében

Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

„Nem kell hamut szórnom a fejemre”. Kelemen Hunor a Tisza és az RMDSZ viszonyáról, a magyar–magyar kapcsolatokról

Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Az utolsó szó a székelyudvarhelyi futsalcsapaté volt

Fordulatos, a végletekig kiélezett mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely a Dévai West otthonában. Az utolsó percben két ízben is változott az állás.

Mánya Szabolcs: nem dőlhetünk hátra, még nincs meg a döntő

Remek formában szerepel a futsal 1. Liga felsőházi rájátszásában a Sepsi-SIC, amely nyolcpontos előnnyel áll a második helyen. Mánya Szabolcs edző-játékos szerint ugyanakkor nem dőlhetnek hátra, és minél előbb be kell biztosítaniuk helyüket a döntőben.

A futsalcímvédő már a döntőben, várja az ellenfelét

Matematikailag elérte, hogy idén is a fináléban szerepeljen az ötszörös futsalbajnok. A Sepsi-SIC-nek a legnagyobb az esélye, hogy idén az aranyéremért küzdjön meg.

Sok helyzetet kihagyott, azért megnyerte a meccset a VSK Székelyudvarhely

A pihenőt követően fordította meg az állást a VSK Székelyudvarhely a Luceafărul Buzău ellen a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházában. Belefért, hogy kihasználatlanul maradt négy kisbüntető is.

Drámai végjáték, az utolsó másodpercekben lett döntetlen a székely futsalrangadó

Pazar mérkőzést játszott egymással a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. Másfél perccel a vége előtt még két góllal vezetett a házigazda, mégis döntetlen lett a vége.

Csoportelsőként jutott a rájátszásba a Kereszthegy, brassói ellenféllel kezd

Nagyszerű teljesítménye után csoportelsőként jutott a rájátszásba a teremlabdarúgó 2. Ligában a Gyergyóremetei Kereszthegy csapata, amely a negyeddöntőben a Brassói Kids Tâmpa ellen kezdi meg a küzdelmet.

Sorsoltak a Román Kupában, a fináléban jöhet össze a székely rangadó

Kialakult a teremlabdarúgó Román Kupa 2025–2026-os kiírásának elődöntős párosítása. A Final Four-t Székelyudvarhelyen rendezik, ahol a címvédő is pályára lép.

Megszorongatni sem tudta a futsalbajnokot a Marosvásárhelyi VSK

Gyorsan előnybe került, majd érvényesítette a papírformát a Galaci Unted a teremlabdarúgó élvonal play-offjában. Ezzel nagyrészt elszálltak a Marosvásárhelyi VSK döntőbeli álmai.

Visszavágott az Autobergamo, megszakadt a Sepsi-SIC veretlensége

Revansot vett a nemrég elszenvedett vereségért a Dévai Autobergamo a Sepsi-SIC ellen, amely vasárnap este egy gólszegény mérkőzésen múlta felül a háromszéki együttest. A zöld-fehérek ezzel elveszítették veretlenségüket a felsőházi rájátszásban.

A két hazai gólra kilenccel válaszolt a VSK Udvarhely

Gólzáporos mérkőzésen, fölényes játékkal győzött a VSK Székelyudvarhely a Mausoleul Mărășești otthonában, és továbbra is versenyben maradt a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházának megnyeréséért.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!