A meccslabda kimaradt, de így is saját kezében az FK Székelyudvarhely sorsa

Józsa Csongor 2023. március 14., 20:08 utolsó módosítás: 2023. március 14., 20:26

Rendre egyenlőre hozta az állást az FK Székelyudvarhely a Dévai Autobergamo ellen. A végjátékban nagy lehetőséget szalasztottak el, hogy begyűjtsék a pontokat, de a második hely meglehet.

Öldöklő küzdelem folyt a pályán. Korábbi felvétel Fotó: Erdély Bálint Előd

Kedden délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának tizennyolcadik játéknapján a tavalyi kiírás két dobogósa nézett farkasszemet: a bronzérmes FK Székelyudvarhely az ezüstérmest, a Dévai Autobergamót látta vendégül. A két klub nyílt harcban van a második hely megkaparintásáért – amelyik egyenes utat jelent a rájátszás elődöntőjéért.

A vendégek kispadján Cacau, a brazil tréner ült – aki a hírek szerint az idény végéig irányítja az együttest –, a kezdő ötösükben pedig három honfitársának szavazott bizalmat. Túloldalt a Gălățeanu – Miklós, Balázsi, Iszlai, Bálint összetételben kezdett az FK, a második sor a Tankó, Sasse, Kedei, Kerestély volt (pályára lépett még: Csomor).

Már az eleje, a mérkőzés 2. perce igazán mozgalmasra sikerült, előbb az Autobergamo szerezte meg a vezetést, Cr. Matei távoli lövésére nem ért oda a hazaiak hálóőre. Pár pillanatra rá Moura kézzel ütötte ki a gólvonalról Balázsi átemelését. Villant a piros lap, a nagybüntetőt Bálint bebombázta (1–1).

A folytatásban már nem potyogtak a találatok, többnyire a dévaiak irányították a mérkőzést, hogy aztán a játékrész derekán fél perc alatt a Matei testvérek kétszer beköszönjenek. Előbb Matei távoli, tizenhárom méterről leadott lökete a felső léc alá vágódott, aztán egy szöglet után Florin a félkörről két védő mellett küldte a bal alsóba (1–3).

Fennebb húzódott a Jakab Zoltán által irányított gárda, két nagy helyzet össze is hoztak, ezek kimaradtak. Egy óriási védelmi hibából aztán mégiscsak betaláltak, egy eladott átadást követően Bálint került ziccerbe, nem hibázta el (2–3).

A pihenő előtt kiegyenlített a házigazda, egy szabadrúgást szépen gurítottak ki Iszlainak, aki kilencről, az oldalvonalhoz közelről lőtt laposan a rosszul kimozduló kapus mellett a jobb, hosszú alsóba.

Döntetlen, 3–3 állt az eredményjelzőn a szünetben – nem a kapusok felvonása volt az első.

A ritmusra nem lehetett panasz, a második félidőben még rátettek egy lapáttal az együttesek. Újból a dévaiak kerültek előnybe, sokáig nem örülhettek, Balázsi hozta egálra az állást (4–4).

Itt is, ott is nagy helyzetek maradtak kihasználatlanul, jó futsalmeccset láthatott a szép számú, mintegy nyolcszáz fős közönség.

Valamivel több mint két perccel a vége előtt Florin Matei húzta le a kapu felé megiramodó Balázsit, a szabálytalanságáért megkapta második sárga lapos figyelmeztetését, kiállították. Az FK pedig két percig emberelőnyben játszhatott.

Miklós lövése a felső kapufáról kifelé pattant, két próbálkozásba is az utolsó pillanatban értek bele a védők. Aztán következett Iszlai kettős kapufája. Megúszta az Autobergamo.

A legvégén kapusát mezőnyjátékosra cserélte a vendégcsapat – számukra fontosabb volt a győzelem. 4–4 lett a végeredmény, ez a mostani állás szerint a székelyudvarhelyieknek kedvezőbb, hiszen ők egy találkozóval kevesebbet játszottak, mint a Hunyad megyeiek.

A kettőjük harcába még beleszólhat a Temesvári CFR, a bánságiak mindkettőjükkel megmérkőznek a hátralévő fordulókban.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 18. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Dévai Autobergamo 4–4 (3–3).
Gólszerzők: Bálint Andor (2., 15.), Iszlai Richárd (19.), Balázsi Attila (26.), illetve Cristian Matei (2., 9.), Florin Matei (10.), Anjos da Silva (25.).