Továbbra is felemás teljesítményt nyújt a pontvadászatban a sepsiszentgyörgyi csapat, legutóbb a negyedik játéknapon diadalmaskodott a Luceafarul Buzău ellen (4–6), majd kikapott a Futsal Klub Székelyudvarhelytől (2–3), ezt követően osztozkodott a pontokon a Temesvári CFR és Dévai West csapatával is.
A Marosvásárhelyi VSK az előző fordulóban pihent, miután a Galaci United elleni bajnokiját elnapolták. A szombat esti összecsapás első félideje rendkívül kiélezett csatát hozott, mindkét fél kielemezte ellenlábasa játékát, egyik gárda sem akarta túlvállalni magát.
Szünetben 2–2 állt az eredményjelzőn, innen várták a folytatást. A második felvonásban folytatódott a taktikai csata, amit végül a Sepsi-SIC nyert meg, ugyanis sikerült meghúzni a váratlant és 3–2-re átvette a vezetést. A folytatásban további két gólt szerzett, így 5–2-re nyert és mindhárom egységet otthon tartotta.
Nyolc játéknap után 2 győzelem, 4 döntetlen és 2 vereség a háromszéki alakulat mérlege, ezzel pedig a negyedik helyet foglalja el a pontvadászatban.
| 2024. 10. 26. 18:00 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 5-2 |
| 2024. 10. 27. 17:00 | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | Dévai West Dévai West | 2-6 |
| 2024. 10. 27. 17:00 | Luceafărul Buzău Luceafărul | Temesvári CFR Temesvári CFR | 5-0 |
| 2024. 10. 30. 17:30 | Galaci United Galac | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 7-3 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 8 | 7 | 0 | 1 | 82-21 | 21 |
2 | Galaci United Galac | 7 | 6 | 0 | 1 | 50-17 | 18 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 7 | 4 | 1 | 2 | 32-26 | 13 |
4 | Dévai West Dévai West | 8 | 3 | 2 | 3 | 47-34 | 11 |
5 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 8 | 2 | 4 | 2 | 25-28 | 10 |
6 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 8 | 2 | 2 | 4 | 29-38 | 8 |
7 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 8 | 2 | 0 | 6 | 31-61 | 6 |
8 | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 8 | 0 | 1 | 7 | 20-91 | 1 |
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!