A Marosvásárhelyi VSK ellen szakította meg nyeretlenségi szériáját a Sepsi-SIC

Sebestyén Ervin 2024. október 26., 20:36 utolsó módosítás: 2024. október 26., 20:47

Fontos győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga nyolcadik fordulójának nyitómeccsén. A háromszéki alakulat a Marosvásárhelyi VSK-t látta vendégül szombaton este és 5–2-re nyerni tudott.

Szoros csatát vívott egymással a Sepsi-SIC és a Marosvásárhelyi VSK Fotó: Haáz Vince

Továbbra is felemás teljesítményt nyújt a pontvadászatban a sepsiszentgyörgyi csapat, legutóbb a negyedik játéknapon diadalmaskodott a Luceafarul Buzău ellen (4–6), majd kikapott a Futsal Klub Székelyudvarhelytől (2–3), ezt követően osztozkodott a pontokon a Temesvári CFR és Dévai West csapatával is.

A Marosvásárhelyi VSK az előző fordulóban pihent, miután a Galaci United elleni bajnokiját elnapolták. A szombat esti összecsapás első félideje rendkívül kiélezett csatát hozott, mindkét fél kielemezte ellenlábasa játékát, egyik gárda sem akarta túlvállalni magát.

Szünetben 2–2 állt az eredményjelzőn, innen várták a folytatást. A második felvonásban folytatódott a taktikai csata, amit végül a Sepsi-SIC nyert meg, ugyanis sikerült meghúzni a váratlant és 3–2-re átvette a vezetést. A folytatásban további két gólt szerzett, így 5–2-re nyert és mindhárom egységet otthon tartotta.

Nyolc játéknap után 2 győzelem, 4 döntetlen és 2 vereség a háromszéki alakulat mérlege, ezzel pedig a negyedik helyet foglalja el a pontvadászatban.