Tizenkét mérkőzésen van túl a teremlabdarúgó 1. Liga mezőnye. Az FK Székelyudvarhely tíz győzelemmel és két vereséggel a második a rangsorban. Ebben a naptári évben kedden este, a Sepsi-SIC ellen játszották utolsó találkozójukat.
„Igazságosan be kell vallanunk, hogy lehetett volna jobb, de akár rosszabb is ez a tizenkét találkozó, amit eddig letudtunk.
– foglalta össze a Székely Sportnak az FK vezetőedzője, Florin Ignat.
„Abban reménykedünk, hogy a téli szünetet követően még jobb lesz a játékunk. Ha pedig érkezik egy-két új játékos, annak nagyon örülnénk” – tette hozzá.
Az alapszakasz elején hazai környezetben legyőzték a Galaci Unitedet, a címvédő a visszavágón nyert. Negatív eredményként a Marosvásárhelyi VSK-val szembeni kisiklással nem nagyon számoltak a szurkolók: „Nem az számít, hogy temérdek helyzetet dolgoztunk ki, hanem, hogy a pontok ott maradtak. Ezért mi vagyunk a legnagyobb hibásak. Igazából volt más bajnoki találkozónk, hogy pontokat hullajthattunk volna, de akkor összejött a fordítás.
Összességében azért a jó úton vagyunk” – összegzett az edző.
Az FK Székelyudvarhely kerete még nem megy vakációra, az elkövetkező időszakban a romániai válogatott Eb-selejtezőket játszik – valószínűleg több teremlabdarúgó kap ide meghívót. Addig is tartanak az edzések, majd január elején gyűl össze újból a csapat.
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 12 | 11 | 0 | 1 | 84-25 | 33 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely FK Székelyudvarhely | 12 | 10 | 0 | 2 | 110-35 | 30 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 12 | 7 | 1 | 4 | 84-43 | 22 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 12 | 3 | 5 | 4 | 46-44 | 14 |
5 | Dévai West Dévai West | 12 | 4 | 2 | 6 | 56-55 | 14 |
6 | Temesvári CFR Temesvári CFR | 12 | 4 | 2 | 6 | 44-58 | 14 |
7 | Luceafărul Buzău Luceafărul | 12 | 2 | 0 | 10 | 39-97 | 6 |
8 | Mausoleul Mărăşeşti Mărăşeşti | 12 | 1 | 2 | 9 | 33-139 | 5 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!