A közlemény elején kiemelik, hogy a korábbi évekhez képest átalakult a pályázati szabályzat, hiszen míg ezelőtt egy projekt keretében pályáztak a felnőtt- és U19-es korosztályú csapat nyári felkészítőjére, illetve a bajnokság őszi fordulóin való részvételre, idén az új feltételekhez igazodva ezt három részre kellett szétbontaniuk.
„Benyújtottunk egy pályázatot az U19-es ificsapat június 1. és november 30. közötti tevékenységére, valamint kettőt a felnőttcsapatnak: az egyiket a nyári felkészülési programra, a másikat a 2023–2024-es bajnoki idény őszi mérkőzésein való részvételre. Az elbíráló bizottság, majd a fellebbviteli bizottság is elkaszálta a nyári felkészülési programra benyújtott pályázatunkat” – írják.
Az indoklás szerintük egyszerűen nevetséges,
mivel a bizottságok úgy értékelték, hogy a két felnőttpályázat ugyanazt a tevékenységet fedi, mert ugyanazok a játékosok vesznek részt a nyári felkészülésen is, mint a bajnokság őszi mérkőzésein.
– tették fel a költői kérdést.
A folytatásban kiemelik, hogy az idei keretösszeget a helyi tanács 350 ezer lejjel növelte a tavalyihoz képest, így összesen 1,5 millióért versenghettek a sportklubok.
A közleményben hangsúlyozzák, hogy a FK Székelyudvarhely az egyetlen olyan klub, amelynek csökkent a megítélt támogatása: a tavalyi 345 ezer lejről 320 ezerre, míg minden más pályázónak idén növekedett a megítélt összeg.
„Tény, hogy mind a pályázatokat elbíráló bizottságot, mind pedig a fellebbviteli bizottságot is a polgármester nevezte ki. Mindkét bizottságban többségben voltak a hivatal alkalmazottai.
Akár ezzel is magyarázható lehetne, hogy ilyen minőségű döntéseket hoztak.
– hívják fel a figyelmet.
– zárul a Futsal Klub Székelyudvarhely közleménye.
A székelyudvarhelyi polgármester, Gálfi Árpád fia, Gálfi Artúr az elmúlt idényekben szerepelt az FK keretében. Szeptemberben bűncselekménybe keveredett, amely után a teremlabdarúgó együttes vezetősége szerződést bontott vele. Jelenleg a szintén élvonalbeli Dévai West játékosa.
A székelyudvarhelyi 2023-as éves költségvetéséből finanszírozott, sporttevékenységekre irányuló vissza nem térítendő támogatások jóváhagyásáról szóló határozattervezetet még nem tudta elfogadni a városi önkormányzat. Az elbíráló bizottság által kiadott, támogatási listát követően különböző okok miatt több óvás is történt a múlt hét elején.
A procedúrát felgyorsítandó nyolc önkormányzati képviselő kezdeményezésére rendkívüli tanácsülést hívtak össze. A pénteki ülés személyeskedésektől hangos vitába fulladt. A teqballosok pályázatát óvás miatt a fellebbviteli bizottság nem hagyta jóvá. Gálfi Árpád polgármester pedig megvádolta Benedek Árpád Csaba RMDSZ-es önkormányzati képviselőt, hogy a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK asztaliteniszklub vezetőjét, György Istvánt felhasználva gáncsolta el a világbajnokot adó Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team csapatának pályázatait. A részletekről itt írtunk.
György István pénteken sajtótájékoztatót tartott, amelyen kikérte magának, hogy ő lenne az ellenzék játékszere, tiszta vizet öntött a pohárba, és részletezte, miért is óvott a sportpályázatok kapcsán.
Az ügyben megkerestük az Európa Játékokra készülő Góbék Teqball Team vezetőjét, Ilyés Szabolcsot, aki egyelőre nem kívánt nyilatkozni.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!