Hirdetés

Fekete bárány lett, mert jelezte a szabálytalanságot

Az ISK-SZAK klubvezetője, György István tiszta vizet öntött a pohárba
Fotó: László Ildikó

A székelyudvarhelyi sportpályázatok körül kialakult helyzet miatt György István, a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK vezetője pénteken sajtótájékoztatót tartott. A sportvezető kikéri magának, hogy ő lenne az ellenzék játékszere, és tiszta vizet öntött a pohárba.

Mint ismeretes, a héten kellett volna elfogadja az önkormányzati testület Székelyudvarhely 2023-as éves költségvetéséből finanszírozott, a sporttevékenységekre irányuló vissza nem térítendő támogatások jóváhagyásáról szóló határozattervezetet. Ez azonban nem történt meg, mivel több óvás is történt, emiatt pénteken az önkormányzati képviselők által összehívott tanácsülésen nem tudták elfogadni a tervezetet.

Hirdetés

A személyeskedésektől hangos ülésen Gálfi Árpád polgármester felolvasott egy szöveget, amelyben kiemelte, hogy Benedek Árpád Csaba RMDSZ-es képviselő a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK asztaliteniszklub vezetőjét, György Istvánt felhasználva elgáncsolta a világbajnokot adó Székelyudvarhelyi Góbék Teqball Team csapatának mindkét pályázatát.

Kapcsolódó

Az elhangzottakra reagálva György István sajtótájékoztatót tartott, amelyen pontosította, igazából mi is történt.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

„Évek óta ez történik. Idén én voltam az, aki felvállalta, hogy mélyebbre megy és nevesíti a dolgokat. Személyesen nagyon sok hideget kaptam ennek kapcsán, cégvezetők, támogatók, magánemberek kerestek meg, de kaptam nagyon sok meleget is.

Nagyon sok téves információ kering, ezeket szeretném tisztázni”

– kezdte György István.

A csapatvezető kiemelte, hogy az ISK-SZAK idén három sportpályázatot tett le, egyet az utánpótlás fejlesztésére, egyet a felnőtt csapat szuperligás szereplésére, illetve egyet az Európa Kupában való részvétel támogatására. „Adott volt a lehetőség, letettünk egy érvényest pályázatot, hogy ne év közben kelljen összekalapoznunk az európai kupaszereplésre a pénzt. A pályázati elbírálás után az utánpótlásunk 50 ezer lejes támogatást kapott, a szuperligás gárdánk 170 ezret, a nemzetközi pályázatunk viszont nem támogatható lett.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Óvtunk, mivel magyarázatot kértünk arra, hogy mi történhetett, hiszen a másik két pályázatunk dokumentációja rendben volt.

Megnézve a támogatott sportágak listáját, szemet szúrt, hogy a teqball, az országos szövetség megléte ellenére támogatott lett. Hiszen csak olyan klubok, egyesületek pályázhatnak vissza nem térítendő sporttámogatásra, amelyek országos vagy megyei szövetségek tagjai.

Kiemelném, hogy itt nem személy vagy sportág ellen van kifogásunk, hanem azt hangsúlyozzuk, hogy tartsuk be a játékszabályokat”

– mondta György István.

A klubvezető kiemelte, hogy az óvásukra meg is érkezett a válasz. Az európai kupaszerepléses pályázatukat azért utasították el, mivel a szuperligás pályázatban is ugyanaz a periódus szerepel, és ugyanazok a játékosok indulnak mindkét sorozatban. „Sajnos nincs más választásunk, hiszen ebben a periódusban, júniustól–novemberig elkezdődik a szuperligás bajnokság és a nemzetközi kupa is, és ugyanazok a sportolóink szerepelnek mindkét versenykiírásban. Nem vagyunk olyan helyzetben, hogy két külön csapatunk legyen. A második óvásunkra azt válaszolták, hogy a fellebbviteli bizottsághoz küldik észrevételünket.

Erre szerdán kaptunk választ: a fellebbviteli bizottság, azaz a polgármesteri hivatal igazat adott nekünk, hogy az országos teqballszövetség nem létezik, így nem is támogatható ebből a pályázati alapból”

– folytatta György István, majd hangsúlyozta, hogy szerinte jogosan vetették fel ezt az ellentmondást, és feltette a kérdést, ha ők be kell tartsák a törvényeket, szabályokat, akkor másnak miért nem kell?

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

„25 éves munkánk van benne a szakosztályban, támogatóknak, játékosoknak, edzőknek, hogy erre a szintre elérjünk. Tavaly a Bajnokok Ligájában szerepeltünk, idén pedig a nemzetközi porondon való indulásról szóló pályázatunk nem elbírálható pozitívan, más sportág, ami hivatalosan nem létezik, igen. A szerdai szakbizottsági ülésen politikai vita alakult ki emiatt.

Akkor a jegyző és a polgármester is hálát adott, hogy megtörtént a fellebbezés, és így akaratlanul nem történt rossz lépés. Hogy ki hibázott? Ezt nem az én tisztem eldönteni.

Ennek tükrében vettem részt a pénteki tanácsülésen, kíváncsi voltam, mi lesz. Erre pedig mint klubvezető és a csapatunk egy olyan támadást kapott, hogy csak úgy néztem ki a fejemből. Hogy mi voltunk azok, akik megakadályoztuk a teqballklub támogathatóságát, az asztalitenisz lett a feketebárány” – sorolta az elmúlt napok történéseit.

György István kiemelte, hogy amennyiben a polgármesteri hivatal úgy dönt, hogy bármekkora összeggel támogatja a teqballt, és az önkormányzati képviselők megszavazzák ezt, egy szavuk sem lesz ellene. „Mi soha senkit meg nem neveztünk, személyesen senkire rá nem mentünk. Mi csak egy dologra kérünk mindenkit, hogy tartsuk be a szabályokat, és a pénz a korábban megszabott törvénynek megfelelően legyen elosztva. Az óvás után rengetegen megkerestek, volt, aki mellém állt, volt, aki ellenem szólt, volt, aki arra kért, hogy vonjam vissza az óvást, hogy utólag lehessen megtámadni a hivatalt.

Ebbe nem mentem bele, nekem nem az a célom, hogy bűnbakokat keressek, hogy valakiknek ártsak. Csak az a célom, hogy ami minket megillet az legyen tiszta.

És ha van egy rend, azt tartsuk be. Amikor kaptam a támadásokat, nagyon ideges lettem, így elnézést kérek a reggeli kirohanásért és kijelentésért. Sajnálom...” – zárta a sajtótájékoztatót György István.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Félóra után lefújták a meccset a háromszéki focibajnokságban

Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.

Dráma az utolsó másodpercben, Parrott egymaga temette el a magyar vb-reményeket

A magyar labdarúgó-válogatott látványos találatokkal rukkolt elő az Írország elleni világbajnoki selejtezőn, ám hiába vezetett kétszer is, végül vereséget szenvedett és biztossá vált, hogy nem jut ki a tornára.

Székelyhon

Evakuálni kell egy Tulcea megyei falut, miután orosz dróntámadás ért egy tartályhajót – videóval

Eddig tizenöt embert evakuáltak a Tulcea megyei Plauru településről, miután az ukrán területeket ért orosz dróntámadások nyomán egy LPG-vel megrakott hajó kigyulladt hétfőn Izmajil ukrán város közelében.

`
Krónika

Extázisban tört ki a román kommentátor az írek magyarok elleni győztes gólja után

Nem tudta leplezni lelkesedését a román Prima Sport kommentátora, amikor Írország labdarúgó-válogatottja megszerezte győztes gólját a magyar nemzeti tizenegy ellen a világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

Krónika

Evakuálni kell két romániai falut, miután az oroszok felgyújtottak egy cseppfolyós földgázt szállító tartályhajót

Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.

Főtér

A DNA elkezdett nyomozni a kolozsvári városházán, Boc pedig versben mondja el bánatát

Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)

Ez is érdekelheti

Focimentes nap, de lesz tenisz, kosárlabda, kézilabda és vízilabda – a szerdai sportműsor

Európa-szerte lejártak a vb-selejtezőmeccsek, így más sportágak találkozói vannak a felhozatalban. A Marosvásárhelyi VSK kosárlabdázóinak összecsapását az interneten követhetjük figyelemmel.

Ezüstérmet szerzett a Csíkszeredai VSK ökölvívója az országos utánpótlás-bajnokságon

Második helyen végzett az idei U19-es korosztályú ökölvívó országos bajnokságon a Csíkszeredai VSK sportolója, Szőcs Bence, aki a brăilai döntőben nem tudta felülmúlni Európa-bajnoki bronzérmes ellenfelét.

Magyar focisokk, edzőváltás és zetelaki BL-siker – Helyzetbe hozunk!

A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.

Zárja a vb-selejtezőt a román fociválogatott, bajnokit játszik a GYHK és a Sepsi-SIC – a keddi sportműsor

Tétnélküli a románok utolsó találkozója a miniállammal, fővárosi együttes ellen lép jégre a Gyergyói HK, az elsőségét őrizné meg a Sepsi-SIC futsalcsapata. Tenisz, kézilabda és vízilabda még a kínálatban.

Nemcsak tapasztalatot, érmet is szereztek a csíkszentdomokosi dzsúdósok a lett fővárosban

Három csíkszentdomokosi cselgáncsozó képviselte Romániát a Rigában megrendezett Reménységek Európa Kupáján. A rangos nemzetközi tornáról egy bronzéremmel és rengeteg tapasztalattal tértek haza a székelyföldi fiatalok.

Bölönivel együtt nézhetjük mozifilmjét Székelyudvarhelyen, Sepsiszentgyörgyön és Csíkszeredában

A Bölöni, az erdélyi legenda című alkotás országos premierjét a Vándormozi keretében ezen a héten Székelyföld legnagyobb városaiban tartják. Közönségtalálkozóval koronázzák meg a bemutatókat.

A Góbék klasszisának sérülése beárnyékolta a szentegyházi teqballtornát

A háromból csak egy trófeát tudtak elhódítani a házigazda Góbék Teqball Team sportolói a hétvégi szentegyházi rangos nemzetközi tornán. A klub lengyel légiósa lesérült, nem tudta folytatni a küzdelmeket az aranyérmekért.

Ketten kijutnak a focivébére – a hétfői sportműsor

Újabb találkozókat játszanak a jövő évi labdarúgó-világbajnokság európai selejtezőjében. Egyben eldől, melyik két válogatott csatlakozik a torna mezőnyéhez.

Csak ráijesztett a Fenerbahce a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK-ra

Az első párharcot a török klub behúzta, de aztán összekapta magát a székelyföldi gárda, így továbbra is a férfi asztalitenisz Európa Kupában folytatja.

Sorsdöntő meccset játszik a magyar fociválogatott, a vb-cím a tét a teniszezőknél – a vasárnapi sportműsor

A Puskás Arénában a Írországgal csap össze a magyar válogatott a vb-selejtezőn. A tenisz ATP-világbajnokság döntőjében farkasszemet néz Carlos Alcaraz és Jannik Sinner. Színes a sportfelhozatal.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!