Hirdetés

A címvédő ellen az FK Székelyudvarhely, az edző szerint ez a legjobb forgatókönyv

A székelyudvarhelyiek trénerének érzelemdús lesz az első mérkőzés
Fotó: László Ildikó

A volt csapata az újjal küzd meg a teremlabdarúgó 1. Liga első fordulójában. A bajnok érkezik Székelyudvarhelyre. Ennek örül az FK új trénere. A rangadó előtt beszélgettünk vele.

Hétfőn 18 órától a városi sportcsarnokban azzal a találkozóval indítja a Futsal Klub Székelyudvarhely a 2024–2025-ös évadot, amelyikkel akár majd zárhatja is. Azaz, az idei kiírás jelenlegi két legerősebb együttese csap össze.

Hirdetés

A címvédő Galaci United kispadjáról átült, a székelyföldieket irányítja Florin Ignat. A pontvadászat előtti edzések egyikének a legvégén kérdezte őt a Székely Sport.

– Hétfőn délután indul az új szezon a Futsal Klub Székelyudvarhely számára. Milyen volt felkészülési időszak?

– Elégedett vagyok a felkészülési időszakkal. Megvoltak a barátságos mérkőzéseink is. Kezdődik a bajnokság, de még van munka, amit el kell végeznünk. Az sokkal fontosabb, hogy az egész keret tagjai úgy állnak hozzá, hogy fejlődni szeretnének.

Florin Ignat •  Fotó: László Ildikó Galéria

Florin Ignat
Fotó: László Ildikó

Egy nagyon erős közösséget alkotunk, amelyik azért harcol, hogy elérje a célkitűzéseket.

– A nyár elején érkeztél a klubhoz, időközben megismerted az itteni körülményeket, az összes sportolót, akivel együtt dolgozol. Mi az összkép, hol áll a csapat?

– Másfél hónap minőségi munkát tettünk eddig bele. Úgy érzem, készen állunk a harcra. Mindenki azt várja, hogy ne csak edzések sorozata, tesztmeccsek legyenek. Hanem kezdjük el a bajnoki idényt, a pontokért küzdjünk meg.

Jó, hogy az első mérkőzést itthon játsszuk.

– Nem akármilyen nyitómeccsre van kilátás. A bajnok érkezik Székelyudvarhelyre. Az a klub, ahonnan te is áttetted a székhelyet az FK-hoz. Amelyikkel az elmúlt években minden elértél, amit lehetett. Mégis azt állítod, hogy jó, hogy az első találkozót velük, itthon játsszátok?

– Nem is lehetett volna jobb sorsolás. Igen, tudjuk, hogy ki lesz az ellenfelünk, ismerjük az erejüket, hogy miket vittek véghez. Világhírű edzőjük van, nagyon erős keretük.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Abban biztos vagyok, hogy a fiúk kiteszik a lelküket a pályára, mindent kiadnak magukból.

– Számodra milyen lesz ez a rangadó? Gondolom, érzelmileg nem lesz könnyű.

– Hat évet töltöttem Galacon. Nagyon szép éveket éltem meg ott. Sőt, hozzáteszem, az eddigi legszebb volt a sportkarrierem során.

Most Székelyudvarhelyen vagyok. Bizonyára érzelemdús lesz ez a csata. Remélem, jó meccset játsszuk, ahol a legvégén a szurkolók is elégedettek lesznek. Megvagyok győződve, hogy sokan lesznek kíváncsiak erre a rangadóra.

– Előzetesen azt nyilatkoztad, nem lesz kétcsapatos ez a bajnokság. Azért nagyon úgy fest, a Galac és a Székelyudvarhely kiemelkedik a mezőnyből. Sokkal jobb a kerete mindkettőnek, mind a többi hatnak.

– Továbbra is kitartok ezen kijelentésem mellett. Bármelyik együttesnek lehet rossz napja, amikor semmi sem jön össze.

Akkor pedig elveszíted a találkozót, rögtön kiegyensúlyozott lesz a csata.
•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

Nézzük meg a barátságos meccseinket, játszottunk a Sepsivel és a Marosvásárhellyel is. Igaz, hogy nyertünk, de nem éppen olyan könnyedén. Olyan ellenfelek, amelyikek bármikor megnehezíthetik a dolgodat.

– A bajnoki kiírás alapján az alapszakasz oda-visszavágó, aztán a rájátszásban mindenkivel háromszor játszol. Végül a bajnoki döntőben legalább három újabb felvonás. Az is lehet, hogy a Galaccal nyolcszor nézünk farkasszemet ebben az idényben. Jó ez a rendszer?

– Nem nagyon akarom a rendszert kritizálni. Ez a kiírás, ezt kell elfogadnunk. Amennyiben bajnok akarsz lenni, akkor a legjobbakkal kell játszanod, őket megverned. Ha kell akár nyolcszor.

Számunkra a legfontosabb, hogy alakítsuk ezt a csapatot. Az is, hogy minél több fiatal játékost építsünk be, amennyiben lehetséges. Innen nagyon sok tehetséges teremlabdarúgó kinevelődött. Aztán pedig reménykedünk, ott leszünk, hogy a címekért, kupákért harcolhatunk.

– Feloszlott a Dévai CSM, illetve a tavalyi ezüstérmes, a Temesvári CFR is alaposan meggyengült. Ez azért nem éppen a legjobb a bajnokság erősségére nézve.

– Nem is az. Azt szeretném, ha minél több klub lenne. Sőt, minél több jó, erős ellenfél. Csak így tudsz fejlődni. Minél több a csapat, annál több a játékos, a merítési lehetőség a válogatott számára is, amelyik újból indítja az utat az Európa-bajnokság felé.

Ez a mostani helyzet. Mi legyünk egyben, kerüljenek el a sérülések, tudjuk lépésről-lépésre venni a feladatainkat.

– Miként fog kinézni az FK Székelyudvarhely?

– Még időre van szükségünk. Nem olyan rég vagyok itt. Ahogy a játékosoknak is van ahova még fejlődniük. Nincsenek szupersztárjaink, hanem egy olyan együttes vagyunk, amelyik nagyon sokat dolgozik.

Csapattá kell kovácsolódnunk. Nincs olyan teremlabdarúgónk, aki eldöntheti a mérkőzéseket. Együtt tudjunk szép dolgokat véghezvinni.

Mindenki azt szeretné, hogy jobb, erősebb gárda legyünk, mint volt a tavalyi. Remélem, hogy elérjük ezt.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Hengerelt a Sepsi OSK, a 2. Liga dobogóján telel ki (videóval)

A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.

519 NHL-meccsel a háta mögött érkezik a Sportklubhoz

Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.

Székelyhon

Gyimesfelsőlok gyöngyszeme – ünnepélyesen átadták az új SkiGyimes Hotelt

Ünnepélyesen átadták a gyimesfelsőloki SkiGyimes Hotel és Wellness négycsillagos komplexumát, amely a magyar kormány támogatásával épült fel, és 55 új munkahelyet teremt a térségben.

`
Krónika

Romániában működik Európa utolsó lepratelepe

Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.

Krónika

Leprás megbetegedést észleltek Kolozsváron

Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.

Főtér

A bölény az új medve, az állatok elkezdtek bejárni a gazdaságokba, az emberek félnek este kimenni – hírek kedden

Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.

Ez is érdekelheti

Nem osztott lapot a bajnok a VSK Székelyudvarhelynek

Alaposan visszavágott az odavágón elszenvedett vereségéért a Galaci United a VSK Székelyudvarhelynek a futsal élvonal vasárnapi meccsén.

Győzelemmel és hibátlan mérleggel zárta az évet a Kereszthegy SK

Győzelemmel búcsúzott az idei évtől a Kereszthegy Sport Klub felnőtt futsalcsapata, amely az év utolsó mérkőzésén hazai pályán fogadta a Ceahlăul Piatra Neamț együttesét. A másodosztály címvédője ezúttal öttel verte a moldvaiakat.

Hozta az elnapolt mérkőzését, beelőzte a Sepsi-SIC együttesét a futsalbajnok

A Bajnokok Ligája szereplése miatt elhalasztott összecsapást pótolta a Galaci United, gőzelmével pedig átvette a vezetést a teremlabdarúgó 1. Liga tabelláján.

Három piros lap és gólzápor – látványos meccsen győzött a sepsiszentgyörgyi futsalcsapat

Gyorsan feledtette idei egyetlen vereségét a Sepsi-SIC: a sepsiszentgyörgyi futsalcsapat kedden este a Dévai Westet fogadta, és már az első félidőben eldöntötte a találkozót, miután a vendégek három piros lapot is begyűjtöttek.

Meg sem kellett izzadnia a VSK Székelyudvarhelynek, hogy megszerezze a diadalt

Az első felvonásban még akadozott a VSK Székelyudvarhely játéka – így is ötször voltak eredményesek –, a szünet után csak nőtt a különbség, simán behúzták a hazai összecsapásukat a futsal 1. Ligában.

Fájó vereséget szenvedett el Déván a Marosvásárhelyi VSK, az Autobergamo az új éllovas

Szoros, fordulatos mérkőzésen maradt alul a Marosvásárhelyi VSK Déván, ahol az Autobergamo győzelmével az élre állt a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában.

Távolodik az élbolytól a VSK Székelyudvarhely futsalcsapata

A második játékrészben lelépte a Dévai Autobergamo a székelyudvarhelyieket, így a VSK egyre távolabb kerül a felsőházi rájátszást jelentő helyek egyikéhez a teremlabdarúgó 1. Ligában.

A címvédő otthonában szakadt meg a Sepsi-SIC veretlensége

Habár sokáig hősiesen védekezett, nem tudott meglepetést okozni Galacon a Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga rangadóján, kedden este a címvédő United megkapta a rést a pajzson, így megszakadt a sepsiszentgyörgyiek idei veretlenségi sorozata.

Még lehet jelentkezni a Hargita megyei futsalbajnokságra

Újra megszervezik a Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokságot, amelyre nagypályás csapatok és új sportegyesületek is jelentkezhetnek.

A VSK Udvarhely és a Sepsi-SIC áll a legjobban az U19-es futsalbajnokságban

A végéhez közelednek az U19-es korosztályú teremlabdarúgó-bajnokság regionális szakaszának küzdelmei. A mezőnyben öt székelyföldi csapat érdekelt, az eddigi eredmények után közülük négyen vannak még versenyben az Elit Ligába jutásért.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!