Évek óta a KSE Sportnapok egyik fénypontja a hagyományos Sportgála, amelynek tavaly óta a Vigadó Művelődési Központ nagyterme ad otthont. A sportolókat vörös szőnyeg és fotófülke várta, a kézdivásárhelyi önkormányzat mindent megtett, hogy különlegessé varázsolja számukra ezt az estet, amikor az elért eredményeik függvényében oklevéllel, illetve serleggel és pénzjutalommal díjazták őket.
A sportolók, szülők és meghívottak által zsúfolásig megtöltött nézőtér előtt 14 szakosztály és egyesület 253 sportolóját, valamint 39 edzőjét és segédedzőjét tüntették ki a 2024-es évben elért eredményeikért,
így köszönve meg, hogy kitartó munkájuknak és elhivatottságuknak köszönhetően öregbítik Kézdivásárhely hírnevét szerte a világban.
A gála alaphangulatát Kaly Roland ft. Kapriccio minikoncertje adta meg, majd az est házigazdája, Bartos-Ménessy Kinga Kitty egyenként színpadra szólította a díjazottakat, akiknek Bokor Tibor polgármester, Szilveszter Szabolcs alpolgármester és Molnár Cornel KSE-elnök nyújtotta át a kitüntetéseket.
Elismerésben részesültek a KSE jégkorong-, műkorcsolya-, karate-, rádióamatőr-, teke-, labdarúgó-, kosárlabda- és kerékpár szakosztályának képviselői, a Nagy Mózes Sportklub asztaliteniszezői és cselgáncsozói, a Labdarúgó Iskola, a Sporting Budo Karate Klub, az Old Mickey’s Barbell Club és a Warrior Functional Fitness sportolói, valamint a Kendu Egyesület részéről Oláh Attila parakerékpáros.
A díjazottak listáját a szakosztályok és az egyesületek által leadott sorrend szerint állították össze a megyei, országos és nemzetközi színtéren elért eredmények alapján. Többen közülük a gálaest ideje alatt is különböző versenyeken szerepeltek, ezért nem tudtak személyesen jelen lenni az eseményen.
A díjátadót állófogadás követte a Vigadó emeleti dísztermében.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!