Hirdetés

Vörösszőnyeg a legjobbaknak: sportolói előtt tisztelgett Kézdivásárhely

A legkisebbeknek is járt a taps
Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook

Kézdivásárhely önkormányzata, a KSE Sportegyesület, valamint a helyi Sportiroda csütörtökön este ünnepélyes keretek között díjazta a céhes város azon sportolóit, akik nap mint nap feszegetik saját tűrőképességük határait, hogy elérjék a dobogó csúcsát.

Évek óta a KSE Sportnapok egyik fénypontja a hagyományos Sportgála, amelynek tavaly óta a Vigadó Művelődési Központ nagyterme ad otthont. A sportolókat vörös szőnyeg és fotófülke várta, a kézdivásárhelyi önkormányzat mindent megtett, hogy különlegessé varázsolja számukra ezt az estet, amikor az elért eredményeik függvényében oklevéllel, illetve serleggel és pénzjutalommal díjazták őket.

A focirajongó hírében álló Bokor Tibor polgármester külön gratulált minden sportolónak •  Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook Galéria

A focirajongó hírében álló Bokor Tibor polgármester külön gratulált minden sportolónak
Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook

Hirdetés

A sportolók, szülők és meghívottak által zsúfolásig megtöltött nézőtér előtt 14 szakosztály és egyesület 253 sportolóját, valamint 39 edzőjét és segédedzőjét tüntették ki a 2024-es évben elért eredményeikért,

így köszönve meg, hogy kitartó munkájuknak és elhivatottságuknak köszönhetően öregbítik Kézdivásárhely hírnevét szerte a világban.

„Szívből köszönjük mindannyiunknak a befektetett munkát, és azt, hogy sporteredményeikkel viszik Kézdivásárhely jó hírnevét szerte a világon” •  Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook Galéria

„Szívből köszönjük mindannyiunknak a befektetett munkát, és azt, hogy sporteredményeikkel viszik Kézdivásárhely jó hírnevét szerte a világon”
Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook

A gála alaphangulatát Kaly Roland ft. Kapriccio minikoncertje adta meg, majd az est házigazdája, Bartos-Ménessy Kinga Kitty egyenként színpadra szólította a díjazottakat, akiknek Bokor Tibor polgármester, Szilveszter Szabolcs alpolgármester és Molnár Cornel KSE-elnök nyújtotta át a kitüntetéseket.

Elismerésben részesültek a KSE jégkorong-, műkorcsolya-, karate-, rádióamatőr-, teke-, labdarúgó-, kosárlabda- és kerékpár szakosztályának képviselői, a Nagy Mózes Sportklub asztaliteniszezői és cselgáncsozói, a Labdarúgó Iskola, a Sporting Budo Karate Klub, az Old Mickey’s Barbell Club és a Warrior Functional Fitness sportolói, valamint a Kendu Egyesület részéről Oláh Attila parakerékpáros.

A sportolók egész éves munkájukért kaptak elismerést •  Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook Galéria

A sportolók egész éves munkájukért kaptak elismerést
Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook

A díjazottak listáját a szakosztályok és az egyesületek által leadott sorrend szerint állították össze a megyei, országos és nemzetközi színtéren elért eredmények alapján. Többen közülük a gálaest ideje alatt is különböző versenyeken szerepeltek, ezért nem tudtak személyesen jelen lenni az eseményen.

A műkorcsolyázók egész évben hallattak magukról •  Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook Galéria

A műkorcsolyázók egész évben hallattak magukról
Fotó: Kézdivásárhely önkormányzata/Facebook

A díjátadót állófogadás követte a Vigadó emeleti dísztermében.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ilyés Róbert: szeretnék pár játékost, de a klub filozófiáját kell követnem

Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.

Kerekes Éva szerint kezdésnek már az is elég lenne, ha sportmérkőzéseken nem ugranánk egymás torkának

A román női kézilabda-válogatott negyeddöntőbe jutási álmai szertefoszlottak ugyan, de még két vb-mérkőzésen szurkolhatunk Kerekes Évának, aki a Szenegál elleni meccs előtt időt szakított arra, hogy a Székely Sportnak értékelje eddigi tapasztalatait.

Székelyhon

Rakétaként repült át a körforgalmon és még két autón egy másik jármű – videó

Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.

`
Krónika

Orbán Viktor közelgő háborúról szóló kijelentése a román sajtó figyelmét is felkeltette

A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.

Krónika

Teherbe ejtette kiskorú „menyasszonyát” a „romakirály” fia, nyomoz a rendőrség

Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.

Főtér

Nemzeti ünnep helyett nemzeti cirkusz Gyulafehérváron – hírmix

A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.

Ez is érdekelheti

Bemasírozott a döntőbe a székelyföldi vegyes páros a teqball-világbajnokságon

Pazar formában játszott a Györgydeák Apor és Barabási Kinga alkotta vegyes páros a székelyudvarhelyi teqball-világbajnokság szombati negyedik versenynapján, így ebben a kategóriában is bejutottak a vasárnapi döntőbe.

Saját szurkolói előtt az FK Csíkszereda, FCSB–Dinamo derbi és még sok más – a szombati sportműsor

A naptári év utolsó hazai találkozóját játssza az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga alapszakaszában. Este fővárosi derbi, igazán színes a sportfelhozatal.

Teqball-vb: a vegyes párosoké a főszerep szombaton Székelyudvarhelyen

A negyedik versenynapon bemutatkoznak a vegyes párosok is a székelyudvarhelyi teqball-világbajnokságon. A romániai válogatott színeiben Györgydeák Apor és Barabási Kinga újabb döntőbe juthatnak be.

A világbajnoki cím kapujában – beküzdötte magát a döntőbe Györgydeák Apor és Barabási Kinga

Már csak egy lépés választja el az aranyéremtől a romániai válogatott sportolóit, Györgydeák Apor és Barabási Kinga is bejutott a döntőbe a férfi, illetve női egyéni versenyben a Székelyudvarhelyen zajló teqball-világbajnokságon.

Pályán a magyar és román válogatott, sorsolnak a focivébén – pénteken a tévében

A román válogatott Szenegál, a magyar Japán ellen játszik pénteken a női kézilabda-világbajnokságon. Kisorsolják a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörét, számos téli sport közül választhatunk.

Teqball-vb: már a döntőbe jutás a tét pénteken a székelyföldi játékosoknak

Elkezdődnek az egyenes kieséses szakasz küzdelmei a Székelyudvarhelyen zajló teqball-világbajnokságon. Mutatjuk a romániai válogatottat képviselő székelyföldi sportolók pénteki programját.

Csoportelsőként jutott tovább a romániai férfi páros a teqball-vébén

A párosok mérkőzéseivel folytatódott csütörtökön a székelyudvarhelyi teqball-világbajnokság. A romániai férfi kettős három győzelemmel csoportelsőként zárt, a női duónak viszont nem sikerült a továbbjutás.

Magas színvonalú mérkőzések várhatók a gyergyói ökölvívótornán

Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub központja ad otthont pénteken és szombaton a 7. Nemzetközi Székely Régió Ökölvívó Tornának, ahol három ország fiatal tehetséges bokszolói lépnek ringbe.

Képernyőn a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR kupameccse

Újabb mérkőzéseket játszanak csütörtökön a labdarúgó Román Kupa csoportkörében, pályán a Sepsi OSK és a Kolozsvári CFR. Követhetjük a Marosvásárhelyi VSK kosárcsapatának meccsét, valamint mindkét magyar együttes párharcát a férfi kézi BL-ben.

Teqball-vb: bemutatkoznak a párosok is Székelyudvarhelyen

A második versenynapon a férfi és női párosoké a főszerep a Székelyudvarhelyen zajló teqball-világbajnokságon. Mutatjuk a romániai válogatottat képviselő székelyföldi sportolók csütörtöki programját.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!