A címvédő Simone Tempestini idén új autóval, egy Porsche 997 GT-vel versenyez, a hargitai gyorsasági szakaszokon legnagyobb kihívói Sebastian Barbu, a bolgár Anton Titov (mindketten Skoda Fabia R5), illetve az Adrian Teslovan/Cseh Vajk Imre páros lehetnek (Forda Fiesta). Szintén Rally 2-es konfigurációs modellekkel versenyez Bogdan Cuzma/Florin Dorca (Skoda Fabia), Cristian Dolofan/Traian Pavel (Citroën C3), Andrei Gîrtofan/Doru Vraja (Skoda Fabia), Jean Tatu sr/Eugen Rotaru (Skoda Fabia) és Mihai Manole/Marc Banca (Skoda Fabia). Bogdan Marișca balesetet szenvedett a máramarosi nyitófordulóban, emiatt nem tud elindulni a Hargita Ralin,
így ha Tempestini végez az élen, rekorder lehet: mindketten ötször végeztek az összetett élén Székelyudvarhelyen.
Csütörtökön délben tartották az esemény hivatalos sajtótájékoztatóját, amelyen a rali támogatói – Székelyudvarhely önkormányzata, Hargita Megye Tanácsa és a szponzorok – szóban is megerősítették Ferencz Csaba főszervezőnek, hogy a következő években is kitartanak a megye legnagyobb sporteseménye mellett. Antal Lóránt RMDSZ-es szenátor beszédében kifejtette, hogy a Hargita Rali nemcsak a régió és a megye egyik kiemelt márkája lett, hanem országos szintűvé nőtt az elmúlt évek folyamán.
– tette hozzá Antal.
Gálfi Árpád, Székelyudvarhely polgármestere örömét fejezte ki, amiért a rali szervezői minden évben partnerként tekintenek a városra. „Fontos nekünk ez az esemény, szó szerint megdobban a város szíve. Vidékünkön nagy a motorsport kedvelőinek száma, sokan várják a ralit. Balesetmentes versenyzést kívánok mindenkinek” – mondta a polgármester.
Sebastian Barbu idei első versenyére készül, kitért arra, hogy valósággal rajongója a Hargita Ralinak. „Mindig nagy kedvvel jövünk ide, már akkor is, amikor még makadám verseny volt. Alig várjuk a második napot, a lövétei gyorsasági az országos bajnokság legszebb szakasza.
– nyilatkozta Barbu.
Az idei bajnokságban két székelyudvarhelyi pilótával találkozhatunk: Jakab Attila (C2R2 Max Citroën) és Gál István (Suzuki Swift Sport) a másodosztályban versenyeznek. Jakab elmondta, közel húsz éve követi a Hargita Ralit, most gyerekkori álma valósul meg azáltal, hogy hazai pályán, saját közönség előtt versenyezhet.
– emelte ki.
A jubileumi Hargita Rali csütörtökön este a Márton Áron téren tartott hivatalos csapatbemutatóval kezdődik, előtte pedig díjazták a 2021-es szezon dobogósait.
Az esemény alkalmából egy történelmi kiállítás is nyílt a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház kis kiállítótermében: a tárlat korabeli fotókkal, dokumentumokkal és újságcikkekkel állít emléket az 1912-ben megrendezett Budapest–Konstantinápoly túraútnak.
Pénteken délelőtt a Farcád és Székelyudvarhely közötti útszakaszon zajlik a shakedown, a 12 gyorsasági szakaszból álló Hargita Rali 15.50-kor kezdődik a Bucsinon, a Dietrich Árpád városi szuperspeciálison pedig 18.34-kor indul az első autó.
Az eseményről élő közvetítés lesz a tévében is, a bucsini gyorsaságit a Prima Sport 2, míg a városi szuperspeciálist a Prima Sport 3, szombaton az első lövétei szakaszt a Prima Sport 1, a harmadikat pedig a Prima Sport 3 sugározza.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!