Hirdetés

Visszalépett az olimpiai bajnok, ez kapóra jött Szőcs Bernadette-nek

Szőcs Bernadette a világ legjobb tizenhat játékosa között bizonyíthat
Fotó: Facebook/Federatia Romana de Tenis de Masa

A világ legjobb tizenhat játékosa között bizonyíthat Szőcs Bernadette, aki részt vesz az idei WTT Finals tornán. A marosvásárhelyi asztaliteniszező kihasználta azt, hogy az olimpiai bajnok kínai Csen Meng visszalépett a megmérettetéstől.

Szőcs Bernadette jelenleg a 17. helyet foglalja el a női világranglistán, így éppen lemaradt volna a rangos viadalról. Az utolsó pillanatban azonban remek hírt kapott, az idei párizsi ötkarikás játékokon aranyérmes Csen Meng úgy döntött, hogy nem indul, a Bukaresti Steaua sportolója pedig átveszi a helyét.

Hirdetés

A szezonzáró versenynek Japán egyik nagyvárosa, Fukuoka ad otthont november 20. és 24. között, ahol

Szőcs Bernadette mellett Európát még csak az osztrák színekben induló, moldovai származású Sofia Polcanova képviseli, aki a 14. helyezett a világranglistán.

A mezőnyben mellettük mindössze egy Ázsián kívüli sportoló szerepel, a Puerto Ricó-i Adriana Diaz. A további játékosok között öt kínai, öt japán, két dél-koreai és egy tajvani asztaliteniszező található.

Az első forduló mérkőzéseit november 20-án és 21-én rendezik, majd a következő három napon zajlanak a küzdelmek a negyed- és az elődöntőben, valamint a fináléban.

Szőcs Bernadette a múlt hónapban az ausztriai Linzben tartott asztalitenisz Európa-bajnokságon egyéniben és párosban is bejutott a döntőbe, de mindkettőt elveszítette, így két ezüstéremmel kellett beérje.

A vereségek ellenére a marosvásárhelyi sportoló nagy teljesítményt hajtott végre, hiszen az ezüstérem jelenti pályafutása első dobogós helyezését az egyéni versenyben egy kontinensviadalon.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fellázadtak a kézilabdaszeretők, a román válogatott mérkőzéseit sem közvetítik a tévében

A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.

Az életmentő szívműtét után lábadozik az FK Csíkszereda fiatal akadémistája

Túl van az életveszélyen és nagyenyedi otthonában lábadozik az FK Csíkszereda ifjúsági labdarúgója Ioó Edvin, aki egy december eleji ifjúsági kupameccsen elszenvedett sérülése után szívműtéten esett át.

Székelyhon

Marosvásárhelyi fiatal sofőr balesetén ámulnak: rácsúszott autójával egy panzió tetejére – videóval

Nem mindennapi balesetet szenvedett csütörtök délben egy fiatal, marosvásárhelyi sofőr Predealon: autójával egy üdülőtelepi panzió tetejére csúszott rá az útról.

`
Krónika

Életét vesztette egy erdélyi autóbusz utasa, a sofőr szerint senki nem szólt neki a végállomás előtt

Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.

Krónika

„Büntetik” a hibrideseket: mégis hogyan sokszorozódhatott meg az autóadó?

A január elsején életbe lépett helyi adóemelések egyik leglátványosabb, egyúttal leghevesebben vitatott eleme az autóadó újraszámítása lett. Sok tulajdonos többszörös, óriási nagyságrendű ugrással szembesült.

Főtér

A bécsi újévi hangversenyt is elérte az ostoba identitárius kultúrharc szele

Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.

Ez is érdekelheti

Kezdésként magabiztos magyar diadal született a vízilabda Eb-n

A magyar válogatott főként kiváló védekezésének köszönhetően simán nyert a francia csapat ellen a belgrádi férfi vízilabda Európa-bajnokság szombati nyitónapján.

Focimeccsek, rajt a vízilabda kontinenstornán, ifi hoki – a szombati sportműsor

Bajnoki mérkőzéseket játszanak Európa-szerte, megkezdődik a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság, az utolsó kört rendezik az ifjúsági U20-as jégkorong világbajnokságon.

Bukás után is versenyben: Gyenes Emánuel jól tartja magát a Dakar Ralin

Nem alakult ideálisan a Dakar Rali hatodik szakasza Gyenes Emánuel számára Szaúd-Arábiában, aki egy korábbi bukást követően óvatosabb tempóban teljesített, de továbbra is stabil helyen áll az Original by Motul kategóriában.

Rögtön külföldi diadallal nyitotta az évet Nagy-Rozsnyai Lotti

Remek formában érkezett Szófiába, és ezt igazolandó, mindenkit maga mögé utasított kategóriájában a kézdivásárhelyi Nagy-Rozsnyai Lotti műkorcsolyázó, aki háromból három diadalnál tart az európai kritérium versenysorozatban.

Székelyföldi sportoló vezeti a lovasíjász világranglistát

A Riderline Magazin összefoglalta a 2025-ös esztendő legjelentősebb lovasíjász eseményeit, amelyek közül kiemelte, hogy a világranglista élén a csíkszeredai Csiszér Ivett áll.

Fókuszban a magyar–román kézilabdameccs – pénteken a képernyőn

Egymás ellen játszik felkészülési mérkőzést a közelgő Európa-bajnokságra hangoló magyar és román férfi kézilabda-válogatott. A Sepsi-SIC női kosárcsapata a Rapid vendégeként lép pályára, emellett focimeccsek, tenisz és északi összetett még a kínálatban.

Dobogós helyezések a gyergyóalfalvi sakkozó Kiss testvérektől

Kiss Abigél ezüstérmet, testvére Hanna pedig bronzérmet szerzett Románia egyik legfontosabb utánpótlás sakkversenyén. Jól kezdődik tehát az év a gyergyóalfalvi sakkozóknak.

Az élre ugrottak a Góbék teqballosai a világranglistán

Három kategóriában, férfi egyéniben és párosban, valamint vegyesben is a Góbék Teqball Team versenyzői vezetik az év eleji világranglistát.

Focimeccsek, ifi hokivébé, téli sportok – a csütörtöki sportműsor

Újabb játéknap találkozóit tudja le a mezőny az U20-as világbajnokságon, a házigazda romániai együttes ellenfele Nagy-Britannia lesz. Olasz bajnoki mérkőzések és Spanyol Szuperkupa elődöntő még a kínálatban.

Ifjúsági hokivébé és topligás rangadók – a szerdai sportműsor

Jégkoronggal indul a szerdai sportkínálat, este a romániai válogatott is pályára lép az U20-as világbajnokságon Spanyolország ellen. Hétközi fordulót rendeznek a Serie A-ban, míg a figyelem középpontjában a Barcelona Szuperkupa-meccse is ott lesz.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!