Pénteken este elszalasztotta a döntőbe jutást a romániai válogatott a vegyescsapat küzdelmeiben. Hiába vezetett 2–0-ra a házigazda, a spanyolok fordítani tudtak, így be kellett érje a bronzéremmel
Szombaton egymást érték a meccsek a bukaresti sportcsarnokban, reggel a vegyespárosok és az egyéni kiírás főtáblájának meccseit játszották. Előbbinél a székelyudvarhelyi Toró Dávid társával, az aradi Maya Madarral nem mondhatták szerencsésnek magukat, az egyik favorittal sorsolták össze őket. Az első játszmát még megnyerték, aztán a franciák hozták a következő hármat, így a találkozót is.
Egyéniben miután a csoportmeccsek során egy vereséget elkönyvelt Toró, nehezebb ágra került. A görög ellenlábasát még viszonylag könnyen, három szettben búcsúztatta, délután az ukrán ellenfelével szemben nem talált fogást, utóbbi 3–0-ra diadalmaskodott.
Ez azt jelenti, hogy a tehetséges székelyudvarhelyi asztaliteniszező számára véget ért a kontinenstorna, a vasárnapi zárónapon már nem kell párharcot vívjon.
Kissé szomorúan nézett a játéktérre, közben pedig szülei próbálták vigasztalni. Kiemelték, nagy tettet vittek véghez azzal, hogy érmet szereztek, csapatversenyben ugyanis a bronz kerül a nyakukba.
„Összességében pozitívan tudom értékelni Dávid teljesítményét. A csapatverseny három napos csatározásai sokat kivettek belőle. A jó úton járunk, itt vagyunk az elitben. Na, meg úgy megyünk haza Székelyudvarhelyre, hogy a csapat a harmadik lett.
– összegzett György István, Toró Dávid edzője, egyben a romániai válogatott szövetségi kapitánya.
Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.
Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.
Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.
Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.
A Maros megyei Ádámoson élő, 78. életévében járó Finta Katalin minden hónapban ugyanazt számolgatja: mire elég az 1281 lejes minimálnyugdíj. Kenyérre, olajra, gyógyszerre még futja, de a tél, a fűtés és az egyedüllét egyre nehezebbé teszi a mindennapokat.
Azt nem tudni, hogy a lemondott miniszter ellen kik tervelték ki és hajtották végre az akciót, elképzelhető, hogy ez soha nem is fog kiderülni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!