Köszönetét és elismerését szeretné kifejezni Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala azoknak a sportolóknak, edzőknek, csapatoknak, akik az elmúlt évben elért eredményeikkel büszkévé tették a várost – olvasható a városháza közleményében.
Erre várnak javaslatokat március 2-ig a lakóktól, amelyeket az intézmény sportkuratóriuma fog rangsorolni. A sport területén dolgozó szakemberek, illetve az önkormányzat sporttevékenységgel foglalkozó munkatársai az erre a célra kidolgozott szabályzat alapján fogják kiválasztani a tavalyi év székelyudvarhelyi sportolóit, edzőit, csapatait.
A javaslattételhez szükséges űrlapot ezen a linket lehet elérni.
„Egyéni sportág esetén Székelyudvarhelyen született sportolók és edzők, csapatsportágnál pedig a székelyudvarhelyi székhellyel rendelkező csapatok eredményeit vesszük figyelembe” – fogalmaznak a felhívásban.
Az év sportolója 2024 elnevezésű sportgálát március 27-én tartják meg az Areo Hotelben.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!