A csütörtökön délben megtartott sajtótájékoztatón a Román Birkózó-szövetség alelnöke, a marosvásárhelyi Ballai Sándor – a központ koordinátora – kijelentette, megtiszteltetés, egyben nagy felelőség számukra a felkészítő központ megnyitása.
Hozzátette viszont, hogy nem véletlenül esett a választás Marosvásárhelyre, hiszen itt komoly utánpótlás-nevelés zajlik, a központ menedzsereként tevékenykedő Gyarmati Ferenc edző és játékvezető által irányított Iskolás Sportklub pedig a Bukaresti CSA Steaua után országos szinten a második helyen áll a nemzetközi eredmények tekintetében.
Hasonlóan vélekedett a Román Birkózó-szövetség elismert edzője, Marian Berbec, aki emlékeztetett, hogy felnőtt szinten Maros megye adta az első, és egyetlen olimpiai birkózót Romániának (Simon László személyében, szerk. megj.).
Elmondta, nagyok az elvárások ettől a központtól, amelyet hosszú távra terveznek, a cél pedig az, hogy
a sportolókkal a nemzetközi versenyeken való részvételen túl megcélozzák a 2024-es és a 2028-as olimpiai kvalifikációt, és akár az éremszerzés is az ötkarikás játékokon.
A Román Olimpiai Bizottság igazgatója, Alexandru Epuran közölte, Marosvásárhely megérdemli, hogy otthont adjon a birkózóközpontnak. Hangsúlyozta, a legjobb edzők mellé az ország legtehetségesebb birkózói társulnak, akik megfelelő iskoláztatási és ellátási körülmények mellett magas szintű felkészülésben részesülnek.
Mint megtudtuk, a Mureșul Sportkomplexumon működő felkészítőközpontban három edző és egy erőnléti edző vezetésével a 14 és 16 év közötti, serdülő korosztályú,
kizárólag szabadfogású birkózók tevékenykednek, akiket jól körülhatárolt edzésprogram segítségével fokozatosan belenevelnek a sportéletbe.
Az ország különböző sportklubjai képviseletében a 18 sportoló között minden korosztály legjobbja, elsőként a legutóbbi országos bajnokok, illetve a dobogós helyezettek kapnak helyet, de időközben az eredményektől függően változások is lehetnek a mezőnyben.
Az viszont már biztosra vehető, hogy az őszre tervezett induláskor több marosvásárhelyi birkózó, mint Csíki Ervin, Gombos Erik, Alexandru Mătea, Biró Krisztián és Nyulas Előd is tagja lesz a sportolói keretnek.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Közleményben reagált az FK Csíkszereda az Anderson Ceará átigazolása körül kialakult helyzetre. A klub kifogásolja az FCSB eljárását, míg a kluborvos szerint a brazil játékos továbbra is alkalmas a versenyszerű futballra.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!