Előzően még úgy volt, hogy a második számú kupakiírásban, az Európa Kupában kap ellenfeleket a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK férfi asztalitenisz együttese. A gárda a 29. helyen áll az európai klubvilágranglistán, miután az előtte lévő együttesekből négy nem nevezett, így a Bajnokok Ligájában indulhat el idén is.
Immár zsinórban harmadszor a legjobbak mezőnyében – összesítésben pedig hetedik európai kupaévét kezdi el – a székelyföldi gárda.
A Bajnokok Ligája csoportkörének első szakaszának sorsolását a hétvégén tartották Lengyelországban. Tizenhat klub volt érdekelt, az ISK-SZAK-ot a negyedik kalapból húzták.
Kiderült, a C csoportnak a házigazdája a cseh HB Ostrov lesz, az első kalapból az olasz Top Spin Messinát, míg a harmadikból az osztrák Panaceo Stockeraut kapta a székelyudvarhelyi klub.
„Nagyon sok együttessel játszottunk már a nemzetközi porondon, most úgy jött össze, hogy ebből a háromból egyet sem ismerünk. Kerülhettünk volna sokkal erősebb, de gyengébb négyesbe is. A cseh bajnokot és az olasz ezüstérmest kaptuk, az osztrákok a hatodik helyen zártak bajnokságukban, de ott a csapat mindig változik, főképp az ázsiai idegenlégiósok. Nagyon jó klubok ezek.
– nyilatkozta a csapat edzője, György István a sorsolást követően.
A továbbjutás roppant nehéz, csupán az első helyezett lehet ott a következő körben, a többiek az Európai Kupában folytatják.
A mérkőzéseket szeptember 20-24. között játsszák, addig a tervek szerint pár bajnoki mérkőzést letud a Szuperligában a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!