A 25 méteres medencében zajló országos bajnokság (OB) során Románia legjobb utánpótlás korú és felnőtt úszói gyors-, pillangó-, hát, mell- és váltó számokban mérik össze tudásukat. Mind a négy nap délelőtt 10 órától az időfutamokat rendezik, délután 5 órától pedig a döntőket. A bajnokságra egy szimbolikus, 3 lejbe kerülő jeggyel lehet belépni – tudtuk meg Trandafir Norbert főszervezőtől.
A VSK Csíkszereda csapatából Balog Henrietta és Erőss Nóra áll majd rajtkőre, a szintén csíkszeredai 4Seasons Sportklubot pedig Kajcsa Réka, Rákosi Seiwart László és Soós Györfy Bence képviseli a bajnokságon.
A csíkszeredai OB a román úszók számára főpróba a december 4–8. között Glasgow-ban megrendezendő Európa-bajnokságra.
A marosvásárhelyi származású, több mint két évtizede Győrben élő 54 éves Palecian Judit az egyetlen a sporttörténelemben, aki három különböző sportágban lett világbajnok: profi ökölvívóként, erőemelőként és testépítőként.
Dupla felkészülési meccset játszott a labdarúgó 2. Liga jövő hétvégi rajtjára hangoló Sepsi OSK, szombaton előbb a másodosztályban újonc Besztercei Gloriát, majd a 3. ligás Székelyudvarhelyi FC-t fogadta.
Nagyon hálás a sorsnak azért, amit kapott, ennek ellenére önazonos és ember tudott maradni a sokak által kedvelt Rúzsa Magdi énekesnő, aki több éves kihagyás után tért vissza Tusványos színpadára.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint 2025 júniusában 11 685 személynek folyósítottak különnyugdíjat.
A járművezetőknek szeptember 1-jétől többet kell fizetniük az útadómatricáért, ahogyan az útdíjat be nem fizetőkre kiszabott bírságok összege is nő.
Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!