Egy hónapja jelentette meg közösségi oldalán a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK asztalitenisz együttese azt a felhívást, miszerint defibrillátorra kezdte el a gyűjtést.
„Napi szinten, folyamatos sporttevékenység folyik, hetente több mint száz személy fordul meg – gyerek, felnőtt, profi, amatőr, fiatal, öreg egyaránt az edzőteremben. Az ISK-SZAK együttesének egy régen dédelgetett álma valósult meg azzal, hogy itt van ez az automata defibrillátor a sporttermünkben.
Ezúttal az adományozók és a támogatóink segítségével ez összejött, hálás vagyok mindenkinek érte” – mondta el a szerda délutáni esemény felvezetőjében a csapat vezetője, György István.
Az átadásánál az edzőteremben ott voltak a klub játékosai, szülők, adományozók. Ambrus József nyugalmazott mentős főorvos röviden bemutatta, mi is ez az életmentő készülék, illetve tartott egy rövid útmutatót, hogyan kell használni.
„Székelyudvarhelyen pár ilyen van már: a polgármesteri hivatalnál, a színháznál, a Septimiánál és az Infopress cégnél. Hamarosan még lesz kettő kihelyezve. Ez az első helyszín, ahol sporttevékenység folyik.
– fejtette ki a főorvos.
Aztán nekivágott a bemutatásának, kezdve az első lépéstől az utolsóig. Az automata defrillátor beszélget, diktálja, mit, hogyan kell tennünk. „Azért is fontos ez, mert ezzel megkezdjük az illető újraélesztését, sokkal nagyobb így az esély a túlélésre, ameddig megérkezik a mentő a helyszínre. Amennyiben én tudom, még nem kellett a meglévőket használni Székelyudvarhelyen” – tette hozzá.
A mintegy 13 ezer lejbe kerülő életmentő készüléket a Nagy Ferenc Edzőteremben helyezik el, de szükség esetén akár a szomszédban levő sétatéri stadionnál is lehet használni.
Kiváló teljesítményével életben tartotta csapata győzelmi esélyeit és mentett egy pontot a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nak. A háromszékiek hősét, Gyenge Szilárdot a Hivatásos Labdarúgó Liga (LPF) beválasztotta a 24. forduló álomcsapatába.
A Junior Hockey Team Csíkszereda (JHTC) U13-as korosztályú jégkorongcsapata a tengerentúlra készül, Kanadába utazik, ahol február 13. és 24. között részt vesz a quebeci 48. Pee-Wee BSR nemzetközi tornán.
Veszélyes helyzet alakult ki kedden az udvarhelyszéki Gagyban, ahol bocsos anyamedvét láttak a településen. Nem volt egyszerű elkergetni a faluhoz közel tanyázó nagyvadat, amely rátámadt a vadőrre. A medve üregében kutyatetemeket és két bocsot találtak.
Ingerült hangon követelte a román nyelv használatát egy rosszullétre panaszkodó idős személyhez kiszálló mentőorvos Kolozsváron – a felháborító esetről a Szabadság helyi napilap portálja számolt be szerdán.
Keményen nekiment az elnökválasztás érvénytelenített első fordulóját megnyerő szélsőjobboldali, összeesküvéselmélet-hívő Călin Georgescunak Alexandru Chipciu, a Kolozsvári U labdarúgócsapatának játékosa.
Călin Georgescu már arról is nyíltan beszélt, hogy területeket akar Ukrajnától. Meddig lehet elmenni a populizmusban?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!