Hirdetés

Újra van A-ligás bridzscsapata Csíkszeredának

A győztes csapat balról jobbra: Magyari Zoltán, Darie Costache, Simona Felicia Costache és Vidámi István
Fotó: Magyari Zoltán

2023. október 13., 10:42

Sok szövetségi hercehurca után mégis Csíkszereda rendezhette meg az elmúlt napokban a 2023-2024-es országos B osztályú bridzs csapatbajnokság 3. csoportjának küzdelmeit, amely a házigazdák győzelmével zárult.

2023. október 13., 10:42

A versenynek a piricskei Mountain Rest Panzió adott otthont, a vetélkedő szép helyszínen, kiváló körülmények és feltételek mellett zajlott.

Hirdetés

A csíkszerdai Bridge Over Nations (Darie Costache, Simona Costache, Vidámi István, Magyari Zoltán), valamint a többi székelyföldi csapatot erősítő Daday Hunor, Gombos Csaba, Demeter Attila, Illyés Róbert, Pataki Imre, Dali Attila, Sebestyén Dénes, Erős-Karácsony Irén, Erős-Karácsony Árpád, Csiszér Elemér, Mezey Zoltán, Varga Péter és Vígh Menyhárt mellett további négy együttes vett részt a küzdelmeken: az Universitatea Craiova, a Kolozsvár, a Déva és a Gyulafehérvár csapata. A nyolc részvevő csapatból az első két csapat feljutott az A ligába, a 3-5. helyezettek bennmaradtak a B osztályban, a 6-8. helyezettek pedig kiestek a C divízióba.

A verseny győztese a Csíkszeredai Bridge Over Nations csapata lett (képünkön), köszönhetően a mezőny legerősebb csapatai, a Craiova és a Kolozsvár ellen elért nagyarányú győzelmeinek.

Csíkszereda I. csapata kiválóan játszott végig a tornán, öt győzelmet aratott és négy fordulón keresztül az első helyen állt, de aztán vereséget szenvedett Kolozsvártól, az utolsó fordulóban pedig Dévától is, így csak a 3. helyen végzett. A 2. helyezett Kolozsvár csapata lett (Ioana Pagu, Adrian Pagu, Daniel Ghiran, Radu Câmpean), és szintén kivívta az A divíziós szereplés jogát.

A Csíkszerda I. csapata mellett a B ligában maradt a következő évre a Marosvásárhelyi BON együttese is, a Csíszeredai Bridge Over Nations II. csapatának pedig nem sikerült a bennmaradás.

Az A ligában, november 3-5. között Bukarestben kezdődnek a küzdelmek, majd jövő év március első hétvégéjén folytatódnak. A Bridge Over Nations csapata reméli, hogy sikerül a bennmaradás – az első tíz között végez az ország legjobb 16 csapata között.

Biró Zoltán

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elege lett a mellőzésből, felrúgta szerződését a Sepsi OSK volt alapembere

Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.

Mutatjuk, mikor kezdődnek az Erste Liga negyeddöntői

A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.

Székelyhon

Veszített a csapatuk, ezért elővették a Mongólia-kártyát a nagyszebeni drukkerek

Miközben a körülményekre és a fogadtatásra panaszkodtak, azt azért fontosnak tartották megjegyezni az AFC Hermannstadt egyik szurkolótáborának tagjai, hogy a csíkszeredai drukkerek annak az országnak a nevét skandálták, akiknek „lakói Mongóliából jöttek”.

`
Krónika

„Vagy a régi bánya indul újra, vagy újat nyitunk”. Parajd polgármestere a katasztrófa sújtotta település jövőjéről

Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.

Krónika

Mégis ki a felelős a 2022-es magyarországi választások előtti levélszavazatos diverzióért?

Közel négy év elteltével is homály fedi, ki vagy kik perzseltek meg, majd dobtak ki levélszavazatokat Maros megyében, a 2022-es magyarországi választások előtt nem sokkal. A Maros megyei ügyészségtől megtudtuk, a tetteseket nem sikerült azonosítani.

Főtér

Valós riport a nagyváradi premontrei apát elhalasztott kilakoltatásáról

Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.

Ez is érdekelheti

Megtapsoltuk Székelyudvarhely sportsikereit a gálán (videóval)

Örömteli pillanatokra, országos bajnoki címekre, Eb- és vb-résztvevőkre, olimpikonra lehet büszke Székelyudvarhely. Ott voltunk kameránkkal a sportgálán.

Sorsolnak az európai kupákban, vb-selejtezőt játszanak a kosárválogatottak – a pénteki sportműsor

Sorsolnak a Bajnokok Ligájában, az Európa-ligában és a Konferencia-ligában, ellenfelet kap a Ferencvárosi TC is. Vb-selejtezőt játszik a román és a magyar kosárválogatott, a programban topligás futball, téli sportok és sznúker is szerepel.

Egy este Székelyudvarhely sikereiről szólt a sportgálán

A negyedik alkalommal tartották meg az Udvarhelyi Sportgálát. Felidézhettük, hogy mire voltunk nagyon büszkék az elmúlt évben. Bőven volt kire és kikre.

Nem másodrangú bajnokok: reflektorfényben a parasportolók

A világbajnok cselgáncsozó, Alexandru Bologát választották az év sportolójának a romániai Paralimpiai Sportgálán. A bukaresti eseményen valamennyi kategória győztesét díjazták, és nemzetközi sportvezetők is jelen voltak.

A továbbjutásért játszik a Ferencváros az Európa Ligában – csütörtökön a tévében

Az idegenbeli 2–1-es vereség után hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást a Ferencváros a bolgár Ludogorec ellen a labdarúgó Európa Liga rájátszásában. A többi nemzetközi párharc mellett tenisz, sznúker, kézilabda és golf teszi teljessé a kínálatot.

Teljes lesz a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője – szerdán a tévében

Szerdán az utolsó négy mérkőzést rendezik a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásában. A Veszprém a Dinamót fogadja a férfi kézilabda BL-ben, lesz még sznúker, röplabda és tenisz is.

Megdőlt Szabó Gabriella 28 éves fedett pályás európai csúcsa

Az észak-franciaországi Liévinben rendezett atlétikaversenyen megdőlt Szabó Gabriella 28 évig fennálló rekordja. A 2000 méteres síkfutás fedett pályás európai csúcsát Salomé Afonso javította meg.

Amikor minden pont aranyat ér – Helyzetbe hozunk!

Megnyerte a kiesési rangadót az FK Csíkszereda, forrósodik a harc a rájátszásért a 2. Ligában, drámai végjátékok jégkorongban és a téli olimpia tanulságai – ezekről beszélgetünk a Helyzetbe hozunk! 31. részében.

Öt éremmel tértek haza az aradi országos döntőről a csíki dzsúdósok

Remekeltek az U18-as országos cselgáncsbajnokság aradi döntőjében a székelyföldi dzsúdósok: az erős mezőnyben ötször álltak dobogóra, mérlegük egy arany-, két ezüst- és két bronzérem.

Az éllovas a pályán a 2. Ligában, visszavágók a foci BL-ben – a keddi sportműsor

A Vajdahunyad meccsével zárul a labdarúgó másodosztály alapszakaszának első tavaszi fordulója. A nyolcaddöntőbe jutás a tét a Bajnokok Ligájában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!