A versenynek a piricskei Mountain Rest Panzió adott otthont, a vetélkedő szép helyszínen, kiváló körülmények és feltételek mellett zajlott.
A csíkszerdai Bridge Over Nations (Darie Costache, Simona Costache, Vidámi István, Magyari Zoltán), valamint a többi székelyföldi csapatot erősítő Daday Hunor, Gombos Csaba, Demeter Attila, Illyés Róbert, Pataki Imre, Dali Attila, Sebestyén Dénes, Erős-Karácsony Irén, Erős-Karácsony Árpád, Csiszér Elemér, Mezey Zoltán, Varga Péter és Vígh Menyhárt mellett további négy együttes vett részt a küzdelmeken: az Universitatea Craiova, a Kolozsvár, a Déva és a Gyulafehérvár csapata. A nyolc részvevő csapatból az első két csapat feljutott az A ligába, a 3-5. helyezettek bennmaradtak a B osztályban, a 6-8. helyezettek pedig kiestek a C divízióba.
A verseny győztese a Csíkszeredai Bridge Over Nations csapata lett (képünkön), köszönhetően a mezőny legerősebb csapatai, a Craiova és a Kolozsvár ellen elért nagyarányú győzelmeinek.
Csíkszereda I. csapata kiválóan játszott végig a tornán, öt győzelmet aratott és négy fordulón keresztül az első helyen állt, de aztán vereséget szenvedett Kolozsvártól, az utolsó fordulóban pedig Dévától is, így csak a 3. helyen végzett. A 2. helyezett Kolozsvár csapata lett (Ioana Pagu, Adrian Pagu, Daniel Ghiran, Radu Câmpean), és szintén kivívta az A divíziós szereplés jogát.
A Csíkszerda I. csapata mellett a B ligában maradt a következő évre a Marosvásárhelyi BON együttese is, a Csíszeredai Bridge Over Nations II. csapatának pedig nem sikerült a bennmaradás.
Az A ligában, november 3-5. között Bukarestben kezdődnek a küzdelmek, majd jövő év március első hétvégéjén folytatódnak. A Bridge Over Nations csapata reméli, hogy sikerül a bennmaradás – az első tíz között végez az ország legjobb 16 csapata között.
Biró Zoltán
Romániát 29 sportoló fogja képviseli a 2026-os téli olimpiai játékokon, amelyeket február 6. és 22. között rendeznek meg Olaszországban. A küldöttség összetételét csütörtökön délben hagyták jóvá.
Kétgólos vereséggel kezdte a törökországi felkészülési mérkőzések sorát a Sepsi OSK, amely a Kecskeméti TE ellen lépett pályára Belekben. A találkozón a friss igazolás és egy saját nevelésű játékos is betalált, habár utóbbi épp a háromszékiek hálójába.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az összesen 33 romániai európai parlamenti képviselő közül 16-an támogatták azt a határozattervezetet, amely szerint az Európai Unió Bíróságához küldik véleményezésre az Európai Unió és a Mercosur-országok közötti kereskedelmi megállapodást.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!