Gorj megyében, a Páring-hegységben található Transalpinán (DN67C), a Ranca és Novaci közötti országúton rendezték meg az elmúlt hétvégén a romániai hegyi autós gyorsasági bajnokság ötödik versenyét, ahol a Csíkszeredai Richy Racing Club színeit képviselő versenyző Fazakas Erik Zsolt és navigátora, a szintén szépvízi Fesüs László Honda CivicType R gépkocsijukkal a harmadik győzelmet aratták kategóriájukban.
A székely csapat korábban a resicai divízió 1-es versenyen, illetve a Bákó megyei Dormánfalván, az Úzvölgye felé vezető útszakaszon megrendezett divízió 2-es futamon szintén első lett. „Egy gyors, kiváló pályán, szép helyen jó szervezés jellemezte a hétvégi versenyt, ahol a nagyszámú versenyző miatt a rendezőknek nem volt könnyű dolguk” – mondta el a verseny után Fazakas Erik édesapja és menedzsere, Fazakas Zsolt.
A Transalpinán Fazakas mögött a divízió 2-es futam nyílt versenyén Sergiu Țârlă (BMWE30) és Cosmin Valentin Caimac (Opel Corsa B) végzett, az A2-es kategóriában Fazakas mögött a dobogó második és harmadik fokára Caimac, illetve Cătălin Țiulete (VW Golf 2) állhatott.
Összetettben, az Open kategóriában Fazakasnak 100 pontja van, Marius Cătălin Constantinescunak (Alfa Romeo 75) 84, Caimacnak pedig 76. Az A2-es kategóriában szorosabb a verseny, Fazakasnak itt is 100 pontja van, Caimacnak 96, a Gorj megyei versenyről hiányzó csíkszentsimoni Kádár Simon Zsoltnak pedig 82. A divíziós 2-es bajnokság október első hétvégéjén Maros megyében, Nyárádmagyaróson zárul.
A Transalpina futamain rekordszámú, összesen 94 autó versenyzett, a divízió 2-ben 24-en álltak rajthoz. Fazakas időeredményei alapján a divízió 1-ben is az első helyért harcolt volna az A2-es kategóriában, a nyílt versenyben pedig az első húsz között végzett volna.
A Gorj megyei versenyen szintén kiválóan szerepelt a szintén csíki Szabó Botond (Honda Civic EP3), aki az 1-es divízió A2-es kategóriában a 3. helyen végzett, az ifjúságiak között pedig első lett. A divízió 1-ben már eldőlt a bajnokság, a zárófutamok előtt a bajnoki címet már biztosan Emil Nestor (NormaM20F) nyeri.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!