A Marosvásárhelyi VSK leigazolt sportolója három arany- és egy bronzérmet szerzett, remek időeredményekkel.
Fángli Henrietta 100 yard mellen 1:00,02-es idejével fölényesen nyerte meg a számot, míg 200 yard mellen elért 2:13,47-es ideje a harmadik helyre volt elég.
A marosvásárhelyi sportoló tagja volt a 4x50, illetve a 4x100 yardos vegyesváltónak is, mindkétszer mellúszásban segítette győzelemhez csapatát.
Itthoni edzője, Bartalis Károly a Marosvásárhelyi VSK hivatalos honlapjának elmondta, Fángli Henrietta remek formában van, minden próbában egyéni legjobbját úszta. „Ha ezeket az időeredményeket átszámoljuk 50 m-es medencére, akkor reménykedhetünk, hogy jó eredményeket fog elérni a márciusi román országos bajnokságon!”.
Egy héttel ezelőtt a marosvásárhelyi klub másik Egyesült Államokban tanuló versenyzője, Daniel Nicușan kimagasló eredményeket ért el Kelet-Amerika bajnokságán.
A Román Labdarúgó-szövetség Fegyelmi és Etikai Bizottsága komoly büntetést szabott ki Hadnagy Attilára, a labdarúgó 2. Ligában szereplő Sepsi OSK sportigazgatójára, miután a Bihar FC elleni 2–2-es döntetlen után számon kérte a játékvezetőt.
Az első román–török vébéselejtező végén a félholdasok örülhettek, és nem is akárhogy: a férfi kézilabda-világbajnokság előselejtezőjében vasárnap este, ötgólos hátrányból idegenben harcolták ki az esélyesebb Románia ellen a továbbjutást.
Megtalálták, de sajnos már nem volt életben a Gyergyóalfaluból eltűnt 63 éves férfi – közölték Gyergyóalfalu község Facebook-oldalán a hétfői nagyszabású keresőakciót követően.
Kulcsár-Terza József parlamenti képviselő, a Magyar Polgári Erő ügyvivő elnöke bocsánatkérést vár Zelenszkijtől, és felszólítja az Ukrajna területén élő kisebbségek jogainak biztosítására.
Az iráni háború által okozott üzemanyagársokk új lendületet adhat az elektromos autók piacának, de nem mindenhol ugyanúgy, valódi mentalitásváltást pedig valószínűleg csak egy hosszasan elhúzódó olajválság idézhet elő.
A rendszer rossz, ez tény. De nem lehet mindent a rendszerre kenni. Talán a sofőrök egyéni hozzáállásával is baj van, méghozzá nem is kicsi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!