Új versenycsúccsal nyert az Egyesült Államokban remeklő marosvásárhelyi úszó

Székely Sport 2022. február 18., 19:23 utolsó módosítás: 2022. február 18., 19:29

A Marosvásárhelyi VSK leigazolt versenyzője, Daniel Nicușan kimagasló eredményeket ért el Kelet-Amerika bajnokságán.

Daniel Nicușan. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Daniel Nicușan, aki Baltimore államban a Maryland Egyetem (UMBC) ösztöndíjasa, új versenycsúccsal nyerte meg a 200 yardos mellúszópróbát és a 200 yardos vegyesúszást, 100 mellen pedig a második lett, mindezzel hozzásegítette az egyetem csapatát az első hely megszerzéséhez.

„A fejemben mindvégig az volt, hogy a csapatot segítsem, nem gondoltam a versenycsúcsra. Nagyszerű érzés, hogy megdöntöttem a rekordot, remélem, hogy még többször lesz alkalmam erre a jövőben is. Minél keményebben akarok készülni, mert ezek a dolgok még jobban motiválnak és visznek előre” – nyilatkozta a verseny végén a szervezőknek Daniel Nicușan.

A tehetséges marosvásárhelyi sportolót januárban Kelet-Amerikában a hét úszójának nevezték ki, decemberben pedig az ECAC Winter Championship elnevezésű versenyen három próbában is a dobogó legmagasabb fokára állt.