Újabb székelyföldi sportoló bravúrja hódeszkában: Bartalis Henrietta második lett Németországban

Dobos László 2024. január 30., 09:50 utolsó módosítás: 2024. március 13., 11:57

Folytatják remek nemzetközi eredményeiket a székelyföldi hódeszka versenyzők. Bartalis Henrietta második helyen végzett snowboard-krosszban Németországban, a Grasgehrenben megrendezett nemzetközi ifjúsági viadalon.

Bartalis Henrietta (balról az első) a németországi verseny díjazásán Fotó: Reisz Zoltán

Bartalis Henrietta, a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium diákja folytatja csapattársa, a csíkszeredai Mandel Kata által elkezdett remek sorozatot.

Mandel Kata egy évvel ezelőtt robbant be snowboard élvonalába, 2023. januárjában 4. helyen végzett Olaszországban a Téli Ifjúsági Olimpiai Napokon (EYOF), tavaly decemberben pedig újabb kitűnő eredményt ért el Olaszországban, 24. lett a Cerviniában megrendezett, felnőttek számára kiírt snowboard-krossz világkupán, és ezzel megszerezte Románia első világkupa-pontjait eben a sportágban.

Bartalis Henrietta Fotó: Reisz Zoltán

Mandel Kata elutazott az ezekben a napokban még tartó dél-koreai téli ifjúsági olimpiára is, ahol a verseny előtti edzésen – sajnos – csuklótörést szenvedett, gipszkötést kapott, az orvosok pedig nem adtak neki rajtengedélyt.

Amíg Mandel Kata és edzője, Kinda Géza Kangvonban volt, a Csíkszeredai Ride More Sportklub másik két válogatottbeli tagja, Bartalis Henrietta és Horvát Tamás a Madarasi Hargitán készült, majd nemzetközi versenyekre utazott.

Január 27-én és 28-án a Nemzetközi Sí-szövetség (FIS) versenynaptárában szereplő nemzetközi ifjúsági verseny helyszíne volt a németországi Grasgehren, ahol Bartalis Henrietta az első nap az 5. helyen végzett, a második nap pedig a dobogó második fokára állhatott. Bartalis versenyén 8 ország legjobb ifiversenyzői álltak rajthoz, a házigazdák mellett képviselve volt Szlovákia, Románia, Csehország, Olaszország, Ausztrália, Hollandia és Ausztria.

Snowboard-pálya a Madarasi Hargitán Fotó: Reisz Zoltán

A grasgehreni verseny végeredménye: 1. Sara Pitonakova (Szlovákia), 2. Bartalis Henrietta (Románia), 3. Dorota Pitonakova (Szlovákia), 4. Rosalie Bauer (Németország)

Hogyan értékel Bartalis edzője

Reisz Zoltán, a januári versenyekre Bartalis Henriettát elkísérő edző szerint a 2024-es esztendő nem a tervezettek szerint kezdődött számukra. „Tervben volt egy Európa-kupa, amit Franciaországban szerveztek volna meg január elején, de ezt törölték, mivel nem volt elegendő hó a pálya elkészítéséhez. Szerencsénkre a Madarasi Hargitán jók voltak a hóviszonyok, és tudtunk építeni egy start-pályaszakaszt, ahol a csapat elkezdhette a felkészülést.

Az év első versenye az osztrák országos bajnokság volt Montafonban. A mezőny nagyon erős volt, sok világkupás versenyző rajthoz állt. A 37 női versenyző közül Bartalis Henrietta 12. helyezést érte el, a férfiaknál pedig 81 induló közül Horvát Tamás az 59. pozícióban végzett”

– mondta el Reisz.

Reisz Zoltán edző tanítványaival Fotó: Reisz Zoltán

Ezt követően Németországba, Grasgehrenbe, ifjúsági FIS-versenyre utaztak. „A pálya technikás volt, de sportolóink álltak elébe a kihívásnak. Tamás tizenkettedikként fejezte be az eseményt, Henrietta pedig a nagydöntőben mutatta meg tudását, és az előkelő második helyen zárta a versenyt.

Kiválóan kezdtük az új évet, ezzel az energiával vágunk neki az Európa Kupa sorozatnak, amelynek következő két helyszíne a csehországi Dolní Morava, majd az ausztriai Reiteralm lesz”

– nyilatkozta Reisz Zoltán a Székely Sportnak.