Újabb csíki érmek sírolleres-biatlonban

Dobos László 2023. augusztus 21., 10:37 utolsó módosítás: 2023. augusztus 21., 10:38

Becze Eszter ezüst-, Ónodi-Márton Enikő pedig bronzéremmel tért haza a hétvégén megrendezett sírolleres-biatlon Dinamo Kupáról, amelyet a Bucegi-hegységben, a Cheile Grădiștei sportbázison rendeztek meg.

Becze Eszter (balról a második) ezüstérmes lett a rövidebb próbán Fotó: Márton Szilárd

Öt székelyföldi sportoló képviselte Székelyföldet a sírolleres-biatlon Dinamo Kupán. Becze Eszter, Kelemen Szidónia, Kurkó Janka Dóra és Tamás Boróka (mind Csíkszeredai ISK) az ifjúságiak-, míg Ónodi-Márton Enikő (VSK Csíkszereda) a felnőttek versenyén állt rajthoz. Enikő edzője Tófalvi Éva, a sportiskolás lányokat pedig Márton Szilárd edző és Czont Attila kinetoterapeuta kísérte el Brassó megyébe.

Kétnapos verseny volt a Cheile Grădiștei sportbázison megtartott sporteseményen, első nap a sprintpróbákat rendezték, másodikon pedig a tömegrajtos versenyszámokat.

Versenyről versenyre jobb formában van a szülés és gyermeknevelési szabadság után visszatérő Ónodi-Márton Enikő: első nap a negyedik, második nap pedig a harmadik helyen végzett. Ezzel jogot szerzett, hogy elindulhasson az augusztus végén Szlovákiában rendezendő sírolleres vébén.

„Nem könnyű visszatérni ennyi idő után, viszont úgy érzem hogy, ha az ember határozott, céljai vannak és támogatva van, akkor bármire képes!

Idén a nyári világbajnokságot kihagyom, mivel nem érzem azt hogy száz százalékban fel lennék rá készülve. Viszont vár a teli szezon, amire igyekszünk felkészülni minél jobban!” – mondta el Ónodi-Márton Enikő a Székely Sportnak.

Ónodi-Márton Enikő a dobogó harmadik fokán. Mellette Puiu Gaspar, a Román Sí- és Biatlon-szövetség főtitkára Fotó: Márton Enikő

A fiatal csíki biatlonosok közül az ifjúságiak versenyén Becze Eszter szerepelt a legjobban – a 2. és az 5. helyeken végzett. Kelemen Szidónia 7. és 6. volt, Kurkó Janka Dóra mindkét nap 8. lett, Tamás Boróka pedig a 9. és a 7. helyekkel büszkélkedhet. Mind a négyen 18 éven aluliak, a nyári biatlonvébén pedig az ifiknél az alsó korhatár 23 év, így közülük senki sem utazik a nyári sírolleres biatlonvébére.

A felnőttek versenyét a nőknél a Bukaresti Steaua két honosított biatlonistája, Anaszaszija Tolmacseva és Jelen Csirkova nyerte, a férfiaknál pedig Marian Colțea (Bukaresti Dinamo) és Raul Flore (Bukaresti Steaua) állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Az ifjúságiaknál David Folea (CS Cheile Grădiștei), illetve Elisabeta Duicu (Barcarozsnyói Dinamo) és Dorina Pușcariu (CS Cheile Grădiștei) diadalmaskodott.