Háromszor dobogón a csíki sírolleres a biatlon-bajnokságon

Székely Sport 2023. augusztus 14., 11:07 utolsó módosítás: 2023. augusztus 14., 11:08

Három éremmel tért haza Becze Eszter, a Csíkszeredai ISK versenyzője a sírolleres biatlon-bajnokságról, amelyet hétvégén rendeztek a Cheile Grădiștei sportbázison.

Csodaszép környezetben rendezték a viadalt Fotó: Forrás: Román Sí- és Biatlon-szövetség

A sílövők legfontosabb hazai nyári versenye zajlott hétvégén a Bucegi hegység nyugati oldalán, a Brassó és Argeș megyék határánál fekvő Cheile Grădiștei sportbázison. Három korosztály számára írták ki a bajnokságot, a felnőttek, illetve a nagy- (U21) és a kisifjúságiak számára (U18). Három próba szerepelt a programban, a hosszú-, a sprint -és az üldözéses versenyszám.

A női versenyen a felnőttek és a nagyifjúságiak együtt versenyeztek, a fiúknál pedig a három korosztály külön-külön. A felnőtt férfiaknál az első versenyszámot George Buta (Dinamo) nyerte, a másik kettőt pedig Cornel Puchianu (Steaua), míg a női versenyt a Bukaresti Steaua két honosított versenyzője, Anasztasszija Tolmacseva és Jelen Csirkova uralta.

{P}

Két csíkszeredai sportoló is rajthoz állt a felnőtteknél: a szülés után visszatérő Márton Enikő két próbát vállalt, és mindkét nap az előkelő 6. helyen végzett. A férfiak próbáin Gegő Hunor szintén két próbán indult és a 10., illetve a 8. helyeken zárta a versenyt.

Jól szerepeltek a kisifjúsági lányok viadalán a Csíkszeredai ISK biatlonistái: a próbát mindhárom versenynapon Elisabeta Duicu (Barcarozsnyói Dinamo ISK) nyerte, Becze Eszter két második- és egy harmadik hellyel büszkélkedhet, Kelemen Szidónia pedig két negyedik- és egy ötödik helyezést ért el. A többi székelyföldi fiatal sílövő, Kurkó Janka Dóra, Tamás Boróka és Kelemen Boglárka, illetve Udvari Hunor és Márton Márk a középmezőnyben végzett, nekik a tapasztalatszerzés volt a cél. A Csíkszeredai ISK fiatal biatlonistáit Márton Szilárd és Kristó Loránd edzők, illetve Czont Attila kinetoterapeuta kísérte el.

{P}

„A bajnokság egyben kvalifikáció volt az augusztus végén Szlovákiában esedékes nyári biatlon vébére. A mi sportolóink közül Becze Eszter és Kelemen Szidónia ért el a jobb eredményeket, a többi gyerek idén váltott korosztályt, ez az első szezonjuk a nagy fegyverekkel, tőlük nem volt elvárás az érmes helyezés, számukra a tapasztalatszerzés volt a cél, illetve az, hogy felmérjük, hol állunk a felkészülésben, az ellenfeleikhez képest. Ilyen szempontból ők is jól szerepeltek” – mondta el a verseny után Kristó Loránd edző.