A sprintpróbákkal folytatódott a bajnokság, amelyre az U15-ös korosztályban (ifjúsági III.) 17 lány és 14 fiú, az U13-as kategóriában (ifjúsági IV.) pedig 16 lány és 20 fiú nevezett be. Székelyföldet két klub képviseli: a Csíkszeredai ISK és a Gyergyószentmiklósi ISK. A csíki csapatot Gecse Izabella és Péter Árpád, a gyergyóit pedig Fórika-Ferencz Réka és Romfeld László edzők készítették fel.
Silló Krisztina az első napon megnyerte a hosszú próbát, a második versenynapon pedig a sprintversenyen is legjobbnak bizonyult, újra a dobogó legmagasabb fokára állhatott.
A második versenynap győztesei és a székelyföldiek helyezései.
U13, ifjúsági IV.
Lányok, 1,8 km: 1. Maria Ionela Juncu (CSȘ Vatra Dornei), …6. Kelemen Nóra, … 8. Márton Jázmin (mindketten Csíkszeredai ISK), … 12. Romfeld Fanni (Gyergyói ISK).
Fiúk, 2,4 km: 1. Eduard Daniel Neamțu (Felsőbányai ISK), … 9. Berki Róbert, 10. Páll Csaba (mindketten Gyergyói ISK), … 15. Németh Mátyás (Csíkszeredai ISK), …
U15, ifjúsági III.
Lányok, 2,4 km: 1. Silló Krisztina, … 4. Kurkó Janka Dóra, 5. Tamás Boróka, … 9. Kelemen Boglárka (mind Csíkszeredai ISK), 11. Páll Boglárka (Gyergyói ISK).
Fiúk, 3 km: 1. Ștefan Paul Gherghel (Felsőbányai ISK), … 4. Udvari Hunor, … 8. Németh Attila (mindketten Csíkszeredai ISK).
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!