Hirdetés

Udvarhelyi csapat nyerte meg a Roseal SK Kupát

Fotó: Haáz Sándor

2018. január 15., 15:08

Tizennegyedik alkalommal rendezték meg a hagyományos Roseal SK Kupát a hétvégén. A városi sportcsarnokban szombaton és vasárnap tizenhat együttes küzdött meg az első helyért, a döntőben a Kacsasza csapata egy góllal nyert a No Limit ellen.

2018. január 15., 15:08

A teremlabdarúgó tornán az együtteseket a szervezők négyes csoportokba sorsolták, mindegyikből az első kettő jutott tovább az egyenes kiesési szakaszba. Szorosan alakult a küzdelem az A csoportban, ahonnan végül az Azok a fiúk és a Roseal SK jutott tovább.

A B csoportot egyértelműen a székelykeresztúri Sunwood uralta, három mérkőzésén összesen tizenhét gólt lőtt, a második helyen a Kacsasza lépett tovább. A C jelzésű kvartettet a No Limit nyerte, mögötte a címvédő Marosvásárhelyi Manchester lépett tovább a legjobb nyolc közé. A D csoportból a Sporting és a gyergyószentmiklósi Inter D jutott tovább.

Hirdetés

Szorosan alakultak a negyeddöntők, hiszen a No Limit egy góllal verte az Azok a fiúk csapatát, az Inter D csak büntetőkkel tudta legyőzni a Sunwood együttesét, míg a Manchester fordulatos meccsen verte a Rosealt.

Egyedül a Kacsasza lépett könnyebben az elődöntőbe, három góllal verte a Sportingot. Az elődöntőben a No Limit sokkal jobban játszott az Inter ellen, megérdemelten győzött, míg a másik ágon a Kacsasza 4–1-re is vezetett a címvédő Manchester ellen, amely a hajrában szinte egyenlített.

A döntő végig izgalmas volt, a Kacsasza 3–2-re legyőzte a No Limit csapatát, amely közel volt ahhoz, hogy kiharcolja a büntetőket.

A harmadik helyet a Manchester szerezte meg, gólokban gazdag mérkőzésen verte a gyergyói csapatot.

A győztes csapat. Csak egy mérkőzését nem nyerte meg a Kacsasza •  Fotó: Facebook Galéria

A győztes csapat. Csak egy mérkőzését nem nyerte meg a Kacsasza
Fotó: Facebook

Idén sem maradt el a szokásos öregfiúk-mérkőzés, a hazaiaknál többek között Borsos Kálmán, Dénes Jenő, Mihály Imre, Borbáth István, Bodoni Sándor és Chiratcu Petre is pályára lépett, míg a meghívott marosvásárhelyi csapatban Hajnal Gyula, Márton Levente, Kanyaró György és Fodor János is játszott. Az udvarhelyiek 2–1-re nyertek.

„Székelyföld szinte minden részéről jöttek csapatok a tornára. Idén is sikerült a létszámot és a színvonalat is magasan tartani, nagyon örvendünk, hogy ismét meg tudtuk szervezni a Roseal SK Kupát.

Ennyi jó csapat rég nem gyűlt össze ezen a tornán, nagyon színvonalas mérkőzések voltak.

Szeretnék köszönetet mondani azoknak, akik eljöttek és rész vettek a kupán, illetve azoknak is, akik segítettek a szervezésben. Reméljük, jövőre is folytatni tudjuk ezt a sorozatot” – összegzett Mihály Imre főszervező.

•  Fotó: Haáz Sándor Galéria

Fotó: Haáz Sándor

Teremlabdarúgás, 14. Roseal SK Kupa, eredmények

A csoport: Roseal SK–Adrianus 1–2, Székelyudvarhelyi FC U19–Azok a fiúk 0–0, Roseal–SZFC U19 3–1, Roseal–Azok a fiúk 1–1, Adrianus–Azok a fiúk 1–2, Adrianus–SZFC U19 1–2. A csoport végeredménye: 1. Azok a fiúk 5, 2. Roseal SK 4, 3. Székelyudvarhelyi FC U19 4, 4. Adrianus 3.

B csoport: Roseal SK II.–Székelykeresztúri Sunwood FC 0–6, Kacsasza–Homoródalmás 4–0, Roseal SK II.–Kacsasza 2–8, Roseal SK II.–Almás 2–3, Sunwood–Almás 5–4, Sunwood–Kacsasza 6–2. A csoport végeredménye: 1. Sunwood FC 9, 2. Kacsasza 6, 3. Homoródalmás 3, 4. Roseal SK II. 0.

C csoport: Marosvásárhelyi Manchester–IPSE 4–2, Millennium–No Limit 0–1, Manchester–Millennium 1–1, Manchester–No Limit 1–3, IPSE–No Limit 3–3, IPSE–Millennium 3–1. A csoport végeredménye: 1. No Limit 7, 2. Marosvásárhelyi Manchester 4, 3. IPSE 4, 4. Millennium 1.

D csoport: Nyárádszereda–Korondi Migránsok 4–1, Nyárádszereda–Udvarhelyi Sporting 2–4, Sporting–Gyergyószentmiklósi Inter D 2–1, Nyárádszereda–Inter D 0–1, Migránsok–Inter D 1–3, Migránsok–Sporting 2–1. A csoport végeredménye: 1. Sporting 6, 2. Inter D 6, 3. Nyárádszereda 3, 4. Migránsok 3.

Negyeddöntők: Azok a fiúk–No Limit 1–2, Sunwood–Inter D 1–1 – büntetőkkel 4–5, Roseal–Manchester 1–3, Kacsasza–Sporting 3–0.

Elődöntők: No Limit–Inter D 4–1, Manchester–Kacsasza 3–4.

A 3. helyért: Inter D–Manchester 2–6.

Döntő: No Limit–Kacsasza 2–3.

Különdíjak: Fair Play-díj Korondi Migránosk, gólkirály Sergiu Salaghie (Manchester), legjobb kapus Réti Norbert (No Limit), leghűségesebb szurkoló Mogoșeanu Dávid.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kovásznai siker Csíkszentsimonban, de még nyílt maradt a párharc

Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Anderson Ceará mégsem lesz az FCSB játékosa – reagált az FK Csíkszereda elnöke

Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.

Székelyhon

A napenergia fedezte a fogyasztás 70 százalékát, mégsem lett olcsóbb az áram

Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.

`
Krónika

Úgy vezessünk, hogy mindenki hazaérjen!

Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.

Krónika

A klubvendégek szeretete tartja fiatalon a 82 éves Laci bácsit

Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.

Főtér

A romániai kommunizmus egyáltalán nem jelentette az itt élő népek testvériségét

Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.

Ez is érdekelheti

Három ezüstérmet szereztek a csíki tájfutók a Román Kupában

Nehéz, technikás terepen, erős nemzetközi mezőnyben értek el értékes eredményeket a VSK Csíkszereda tájfutói a Dobrudzsában rendezett Román Kupában, ahol három ezüstérmet is szereztek.

Argentína újra a pályán, Franciaország és Norvégia továbbjuthat – a hétfői sportműsor

Hétfőn este és kedd hajnalban újabb négy mérkőzést rendeznek a labdarúgó-világbajnokságon. A nap rangadóján a címvédő Argentína az ugyancsak hárompontos Ausztriával találkozik, míg Franciaország és Norvégia már a továbbjutást is bebiztosíthatja.

Focivébé-dömping európai párharccal, tenisztornák – a szombati sportműsor

Holland–svéd összecsapással indul a nap a labdarúgó-világbajnokságon, pályán a németek is. Tenisz, kerékpározás, vívás, motorsport még a kínálatban.

Több egyéni sportág a vb-meccsek előtt – pénteken a képernyőn

Négy egyéni sportágat, teniszt, motorversenyzést, kerékpározást és vívást is nézhetünk a nap első felében, majd késő este kezdődik a világbajnoki program, éjjel, illetve hajnalban pedig további három meccs közül választhatunk.

Varsóban bizonyítana Toró Ákos: dominálni szeretném a mezőnyömet

A hétvégén Varsó ad otthont a Grappling European Open nemzetközi versenynek, ahol a sepsiszentgyörgyi Toró Ákos is szőnyegre lép. A magyar válogatott színeiben induló sportoló nem titkolja célját: győzni utazik Lengyelországba.

Kezdődik a második forduló a vébén – csütörtökön a tévében

Nincs megállás a labdarúgó-világbajnokságon, ahol ma este megkezdődik a csoportkör második fordulója. Franciaországban folytatódik a vívók Európa-bajnoksága, délután pedig teniszversenyekkel üthetjük el az időt.

A portugálok meccse, angol–horvát párharc a világbajnokságon

Bemutatkozik Portugália is szerdán este a labdarúgó-világbajnokság újabb játéknapján, uátna az Anglia–Horvátország párharcot követhetjük. A programban még több tenisztorna, két kerékpáros körverseny, valamint vívó Európa-bajnokság szerepel.

Megállíthatatlanok a háromszéki motorosok: Tompa és Ördög is a dobogó tetején

Hétvégén a Buzău megyei Merei-ben gyűlt össze a romániai motokrossz színe-java, ahol ismét taroltak a háromszékiek, Tompa Krisztián és Ördög Zoltán is a dobogó legtetején végzett.

Még nívósabb tenisztornáknak ad otthont Marosvásárhely

Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is rangos nemzetközi tenisztornákat szerveznek Marosvásárhelyen, a 2026-os versenyek viszont az eddigieknél még nagyobb hangsúlyt kapnak.

Csíki sikerekkel folytatódott a tájfutók Szélrózsa-sorozata

Kilenc sportoló képviselte a VSK Csíkszereda tájfutó szakosztályát hétvégén a Brassópojána környékén rendezett versenyen, ahol két kategóriagyőzelem és több értékes helyezés született.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!